Trek Precision Fit jest najlepszym sposobem na uzyskanie przez Ciebie lepszych osiągów w jeździe na rowerze. Będziesz zaskoczony tym, jak wiele znaczy perfekcyjne spasowanie z rowerem.

TREK PRECISION FIT

Komfort, wydajność, osiągi i dłuższa jazda. Z myślą o nich powstał system Trek Precision Fit. Czym właściwie jest system dopasowania Treka? To usługa, zwana również bikefittingiem, której celem jest stworzenie idealnej synergii między rowerzystą i maszyną, poprzez dobranie ustawień indywidualnej pozycji na rowerze na podstawie biomechaniki i anatomii. Sesja składa się z kilku etapów i może trwać od dwóch do trzech godzin. Warto zaznaczyć, że Bikefitting to proces, jeśli my się zmieniamy to ustawienia roweru również.

DLA KOGO?

Usługa Trek Precision Fit jest dla każdego. Jeśli cokolwiek ci dokucza, mrowi, drętwieje czy pojawiają się bóle podczas jazdy lub chcesz jechać szybciej i dalej to dobrze trafiłeś. Nie ma znaczenia czy dopiero zaczynasz, czy od lat walczysz na trasach wyścigów kolarskich. Komfort zawsze ma znaczenie. Oczywiście dopasowanie roweru zawodnika, dla którego prędkość i efektywność są kluczowe, będzie się różnić od dopasowania roweru dla osoby, która wybrała rower jako aktywną formę rekreacji.

ETAP 1 – WYWIAD

Poznajemy się, pierwszym etapem jest wywiad. Twój styl życia, praca, ogólna aktywność fizyczna, czas spędzony na rowerze, zdrowie, urazy z przeszłości oraz cele i oczekiwania mają ogromne znaczenie. Dzięki rozmowie mamy pierwszy pakiet istotnych informacji potrzebnych by rower był ustawiony pod Ciebie.

ETAP 2 – BADANIE

Po wywiadzie przechodzimy do badania. Umożliwia nam ono ocenę Twojej fizyczności, postawy ciała, zakresu ruchu oraz ważnych cech anatomicznych jak długość kończyn, szerokość obręczy barkowej, rozstawu guzów kulszowych czy budowy Twojej stopy. Dzięki temu dobierzemy dla Ciebie odpowiedni rozmiar i model siodełka, szerokość kierownicy itd.

ETAP 3 – USTAWIENIE ROWERU

W końcu. Wsiadamy na rower. Najpierw oceniamy Twoją pozycję wyjściową, sprawdzamy co należy zmienić, by uzyskać jak najwyższy możliwy komfort i wydajność. Co z kolei przełoży się na efektywność i długość jazdy. Zaczynamy od ustawienia dolnej części ciała poprzez wysokość siodełka, przesunięcie i nachylenie. Później zajmujemy się górną częścią ciała, wysokość kierownicy, długość i kąt mostka oraz ustawienie klamek. Na końcu, jak już mamy ustawioną pozycję, mierzymy i zapisujemy wszystkie potrzebne wymiary

WAŻNE INFORMACJE — JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ I CO ZE SOBĄ ZABRAĆ

Jeśli ustawiamy pozycję na rowerze, który już masz, to oczywiście musisz go ze sobą zabrać. Dodatkowo zabieramy ze sobą buty kolarskie lub inne obuwie, jeśli nie używasz pedałów zatrzaskowych. Odzież rowerową lub sportową, w której jeździsz — najlepiej krótką. Jeśli posiadasz części zamienne do swojego roweru jak np. Siodełka czy mostek, również warto wziąć je ze sobą. Rower i pozostałe akcesoria staramy się wcześniej porządnie wyczyścić.

Umów się na bikefitting:

email: bikefit@trekbielsko.pl

tel. +48 531 174 918

Usługa dopasowania roweru odbywa się w salonie Trek Bielsko, w Bielsku Białej przy ulicy Przekop 10

Specyfikacja techniczna:

IndeksU77
Ładowanie...