Wybierasz się w niższe góry wczesną wiosną, późną jesienią lub zimą? Niech nie zaskoczą Cię zaśnieżone czy oblodzone szlaki! Kiedy górskie buty przestaną Ci wystarczać – koniecznie zaopatrz się w praktyczne raczki turystyczne na lód Ice Gripper marki Mountain is Easy, dzięki którym bezpiecznie i bez przeszkód będziesz mógł przemierzać górskie ścieżki.

Raczki na buty Ice Gripper marki Mountain is Easy to świetny wybór dla tych, którzy nie chcą tracić gruntu pod nogami w czasie jesiennych czy zimowych wędrówek, gdy warunki na szlakach często bywają trudne z uwagi na pojawiające się przymrozki, a na ścieżce lód. Warto więc mieć je w plecaku, gdy istnieje ryzyko zalodzenia, oszronienia, mrozu czy mroźnego wiatru, a nie ma wystarczającej ilości śniegu, by wbić pełny rak.

Raczki Mountain is Easy model Ice Gripper są świetnie skonstruowane, gdyż pasują do większości butów turystycznych i zimowych, nawet tych miękkich. Są pakowne, bez problemu mieszczą się do dołączanego do nich praktycznego pokrowca, który z kolei zajmuje naprawdę niewiele miejsca w plecaku. Gdy więc nagle zaskoczy nas oblodzenie i będziemy potrzebowali zwiększyć swoją przyczepność, nie pożałujemy, że zabraliśmy je ze sobą.

Raczki turystyczne Ice Gripper marki Mountain is Easy zostały wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej, dzięki której są niezwykle wytrzymałe i nie niszczą się zbyt szybko nawet w trudnych warunkach. Raczki wyposażone są w 11 średniej wielkości zębów o wymiarach ok. 1,5 cm, które skutecznie zapobiegną ślizganiu się. Dodatkowo wsparte zostały one dwoma niedużymi zębami pod przednim panelem raczków. Stalowe zęby na całej podeszwie połączone są łańcuszkiem i gumowym otokiem na but. Dodatkowym zabezpieczeniem jest rzep. Elastyczną opaskę szybko i bez większego problemu naciągniemy więc na but i zapniemy rzepem, dlatego warto zakładać je nawet na krótkie oblodzone trasy.

W raczkach na buty Ice Gripper marki Mountain is Easy na szczególną uwagę zasługuje mechanizm, który zapobiega przyklejaniu się śniegu od spodu. Zawias zastosowany pomiędzy przednim zestawem zębów fantastycznie zabezpiecza przed zbierającym i zbijającym się śniegiem, który może utrudnić nam chodzenie, a także narazić na poślizg. Zawias ten jest niemal tak dobry, jak podkładki antibott w rakach górskich. Pracująca z podeszwą buta konstrukcja raczków, odpycha śnieg i chroni nas poślizgnięciem się oraz upadkiem.

Mając w plecaku turystyczne raczki na buty Ice Gripper marki Mountain is Easy nie musimy się już martwić o to, czy ścieżki będą śliskie. Bezpiecznie i łatwo pokonamy zimowe szlaki w niższych partiach górskich. Raczki te przydadzą nam się również w okresach przejściowych – jesienią i wiosną, gdy również może wystąpić zalodzenie. Raczki turystyczne to niezbędny dodatek dla każdego świadomego turysty.

Raczki Mountain is Easy – istotne cechy:

  • Raczki pasujące do większości modeli butów turystycznych, trekkingowych i zimowych;
  • Wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej o dużej wytrzymałości;
  • Wyposażone w 11 dużych zębów (ok. 1,5 cm) i dwa mniejsze pod przednim panelem gwarantujących dobrą przyczepność na oblodzonym czy zaśnieżonym podłożu;
  • Elastyczna opaska oraz zapinanie na rzep umożliwiają szybkie założenie i zdjęcie raczków;
  • Skuteczny mechanizm wypychania śniegu;
  • W komplecie praktyczny pokrowiec na raczki ułatwiający ich przechowywanie i transportowanie, zajmujący niewiele miejsca w plecaku.

Specyfikacja techniczna:

MarkaMOUNTAIN IS EASY
Indeks31735
ean130683489128986
Stan:Nowy

Polecamy:

raczki turystyczne godne Twojej uwagi

raczki na buty marki premium dostępne w najlepszej cenie

kurtka rab microlight alpine z puchem impregnowanym narka NIKWAX

kurtka rab electron pro 800 cui bardzo ciepła idealna na zimę

Ładowanie...