• -35%

Szukasz kurtki, która nie zawiedzie Cię w różnych warunkach pogodowych i będziesz mógł zabrać ją wszędzie? Poznaj Rab Kaon Jacket ! Kurtka ta stworzona przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii i z wysokiej jakości materiałów gwarantuje maksymalne ciepło przy minimalnej wadze i objętości.

Brytyjska firma Rab tworzy męską kurtkę Kaon Jacket z myślą o wymagających alpinistach, którzy pragną w komfortowych warunkach przemierzać górskie zbocza lub wspinać się po ich ścianach. Kurtka ta skutecznie ochroni przed wiatrem, deszczem, a nawet lekkimi przymrozkami, gdyż wypełniona została naturalnym gęsim puchem, który mimo iż lekki, zapewnia odpowiednią ciepłotę naszemu ciału. Dodatkowo przed utratą ciepła chroni solidny i wytrzymały zamek główny znanej na całym świecie japońskiej firmy YKK®. Kurtkę Kaon Jacket tworzono korzystając z nowoczesnej technologii „body mapping”, która opiera się na analizie sposobu, w jaki ludzkie ciało reguluje temperaturę i ilość wydzielanego potu w czasie aktywności fizycznej. Czynniki takie, jak rodzaj płci, typ budowy ciała oraz warunki pogodowe definiują obszar, w którym uwalniane jest ciepło i wilgoć. Kurtka spełnia więc swoje zadanie i daje ciepło w tych obszarach, w których jest to najbardziej dla nas istotne.

Ocieplina wykorzystana w męskiej kurtce Rab Kaon Jacket to świetny jakościowo gęsi puch o sprężystości 800 cuin. Posiada on certyfikat RDS, gwarantujący odpowiedzialne pozyskiwanie puchu oraz najlepsze praktyki traktowania zwierząt. Puch ten ma również właściwości hydrofobowe, gdyż zaimpregnowany został preparatem Nikwax®. Ten sposób impregnacji powoduje, że puch nie wchłania wiele wilgoci i zapewnia odpowiednie warunki termoizolacyjne, zatem świetnie sprawdzi się nawet zimą w wyższych partiach górskich.

W miejscach najbardziej wyeksponowanych i narażonych na wilgoć, a zatem na barkach, przy mankietach, a także w okolicach bioder w kurtce Rab Kaon Jacket zastosowano również syntetyczną izolację Stratus. Połączenie to daje nam pewność, że kurtka sprawdzi się w czasie dużej wilgotności, a nawet w mokrych warunkach. Aby zapobiec przegrzaniu ciała pod pachami nie ma tego wypełnienia. Mimo tak wielu cennych właściwości kurtka męska Kaon Jacket firmy Rab jest lekka i pakowna – mieści się do niewielkiego woreczka i zajmie naprawdę mało miejsca w plecaku.

Kurtka Rab Kaon Jacket – istotne cechy:

 • Atmos™ (ripstop) – niezwykle lekki i wytrzymały materiał zewnętrzny kurtki;
 • Dwa rodzaje wypełnienia – gęsi puch w korpusie (sprężystość 800 cuin) oraz syntetyczna izolacja Stratus na ramionach, w obszarze mankietów i w okolicach bioder;
 • Naturalny gęsi puch posiadający certyfikat RDS;
 • Ocieplina o właściwościach hydrofobowych dzięki impregnacji preparatem Nikwax®;
 • Puch znajduje się w dzielonych komorach po to, by zachować lepsze parametry;
 • Pertex Quantum Air – oddychający materiał zastosowany pod pachami;
 • Dopasowany, wypełniony puchem kaptur z bocznymi panelami z izolacją Stratus;
 • Dopasowane mankiety;
 • Regulowany do połowy dolny brzeg kurtki;
 • Centralny zamek zapinany bardzo dobrej jakości suwakiem marki YKK;
 • Praktyczna kieszeń na piersi zapinana na zamek YKK;
 • Lekka i pakowna kurtka, mieści się do załączonego woreczka;
 • Dopasowany krój.

Użyte technologie przy produkcji Kurtki Rab Kaon Jacket męska

Pertex® Quantum Air
Pertex® Quantum Air to materiał stosowany w produkcji wyjątkowo lekkiej technicznej odzieży outdoorowej. Wykonany jest z bardzo cienkiej, najlepszej jakości przędzy, dzięki czemu wyjątkowo dobrze sprawdza się w „odchudzaniu” zimowych ubrań. Stosunek wagi do wytrzymałości materiału jest zadziwiający. Pertex® opiera się podmuchom wiatru i cząsteczkom wody, ale nie jest całkowicie wodoodporny.

Nikwax® Hydrophobic Down
Hydrophobic Down to stworzona przez firmę Nikwax innowacyjna technologia hydrofobowej impregnacji puchu, dzięki czemu puch dobrze opiera się wilgoci, wolniej absorbuje wodę i znacznie szybciej schnie.

Atmos™ 
Atmos™  to lekki nylonowy materiał, który stosowany jest m.in. do produkcji odzieży puchowej. Tkanina gwarantuje odzieży małą wagę, mimo to jest bardzo odporna na różnego rodzaju przetarcia i mechaniczne uszkodzenia. Materiał świetnie chroni przed wiatrem i jest puchoszczelny.


 KlatkaTaliaRękaw
XXS (38)86cm71cm81cm
XS (42)90cm71cm83cm
S (46)94cm76cm83cm
M (50)102cm81cm86cm
L (54)109cm86cm89cm
XL (58)117cm91cm91cm
XXL (62)122cm96cm91cm

Specyfikacja techniczna:

MarkaRab
Indeks44970
Stan:Nowy
Ładowanie...