Rowery miejskie TREK [year] - Sklep rowerowy GoodSport.pl

Rowery Miejskie TREK

Cena
Rozmiar
Dostępność

Rowery miejskie Trek są bardzo wszechstronne i komfortowe co sprawia, że nadają się do najróżniejszych celów. Niezależnie, czy jeździsz dla rekreacji, fitnessu, czy dojeżdżasz rowerem do pracy, mamy w ofercie doskonałe rowery tradycyjne albo elektryczne na każdą okazję.

Rower miejski - dość stania w korkach!

Rowery miejskie to idealne rozwiązanie dla osób mających dość stania w korkach i chcących jednocześnie poprawić swoją kondycję fizyczną. Ponadto poranny dojazd do pracy znacząco pobudzi nasze krążenie i dotlenie mózgu, co przełoży się na poprawę efektywności podczas wykonywania powierzonych zadań. Do tej grupy swobodnie możemy zaliczać rowery trekkingowe i crossowe. Jednak znajdziemy też tutaj wyspecjalizowane modele dedykowane tylko i wyłącznie jeździe po mieście. Osoby, dojeżdżające na dłuższych dystansach bądź chcące nieco mniej się zmęczyć podczas jazdy polecamy elektryczne rowery miejskie

Co wyróżnia rowery miejskie w naszym sklepie rowerowym?

Zdecydowanie najważniejszą poszukiwaną cechą w rowerze miejskim będzie komfort, osoby dojeżdżające do pracy, jadące na rekreacyjną przejażdżkę lub zakupy chcą uniknąć dedykowanej odzieży kolarskiej. Dlatego też aspekty takie jak szerokie, komfortowe siodełko, wyposażone w grubszą piankę i dodatkowe wkładki żelowe jest często spotykanym rozwiązaniem.

Ponadto szerokie spektrum dodatkowego wyposażenia również nie stanowi zaskoczenia. Błotniki zamontowane na stałe gwarantujące pełną ochronę przed kałużami i wilgocią pochodzącą z drogi, są standardem. Do tego zintegrowane oświetlenie, które zawsze w razie potrzeby możemy włączyć oraz bagażnik pozwalający przewieźć torebkę lub plecak z laptopem, z możliwością montażu sakw wydają się integralnymi elementami funkcjonalnego roweru miejskiego.

Popularnym rozwiązaniem często wybieranym przez panie jest koszyk montowany na kierownicy, rozwiązanie takie gwarantuje, że przewożony bagaż mamy zawsze na oku. Niektóre modele umożliwią również przewóz naszych pupili, wówczas posiadają one specjalne zaczepy dla smyczy, bądź dodatkową nakładkę uniemożliwiającą opuszczenie kosza podczas jazdy. Mając na uwadze, użytkowanie rowerów miejskich w odzieży codziennej, producenci stosują przedłużone osłony lub pełne zabudowy, przedniej zębatki i łańcucha. Takie rozwiązanie gwarantuje, że nasza odzież pozostanie czysta, nawet gdy mamy świeżo naoliwiony łańcuch.

Pozycja, wyprostowana i komfortowa, nastawiona głównie na przyjemność z jazdy, czynniki takie jak niskie opory aerodynamiczne, są tutaj kompletnie bez znaczenia. Opony, najczęściej zupełnie gładkie, o większej szerokości i często posiadające wzmocnione ścianki, mają po pierwsze zmniejszyć opory toczenia, jak również zagwarantować bezproblemowe dotarcie do celu. Oczywiście, dla osób szukających nieco lżejszych rozwiązań polecamy rowery z kategorii fitness np. Trek FX 3, jest to rodzaj roweru crossowego, przystosowany do jazdy po mieście. Rowery tego typu pozwalają nam samemu zdecydować, jakiego wyposażenia potrzebujemy i dobrać je według własnych wymagań.

Rower miejski damski i męski

W przypadku rowerów typowo miejskich próżno szukać znaczących różnic w zależności od płci i dla niektórych modeli należy je traktować jako uniseks. Typowy rower do miasta, najczęściej charakteryzuje niski przekrok (górna rura ramy schodzi nisko lub nie ma jej w ogóle).

Takie rozwiązanie to ukłon w stronę osób, które nie chcą za każdym razem podnosi wysoko nogi nad siodełko co w eleganckim stroju, bądź spódnicy, może być mocno niekomfortowe. Oczywiście, powszechnie wykorzystywane do jazdy po mieście są również rowery trekkingowe i crossowe, w których występują różnice w konstrukcji ramy damskiej i męskiej.

Jaki rower miejski? Dla kogo?

Rower miejski jest idealnym rozwiązaniem dla osób zmęczonych jazdą samochodem i staniem w korkach po mieście. Umożliwia on sprawne przemieszczania się po aglomeracji oraz co najważniejsze, pozytywnie wpływa na naszą kondycję. Ponadto, ograniczając użytkowanie samochodu, znacząco możemy zredukować wydatki ponoszone na paliwo oraz jego eksploatację.

Coraz więcej zakładów pracy i sklepów posiada dedykowane miejsce na pozostawienie roweru w bezpieczny sposób, wychodząc naprzeciw osobom poruszającym się po mieście w ten sposób. Bardzo powszechnym udogodnieniem montowanym w rowerach miejskich jest zintegrowane zapięcie, zabezpieczające go na czas gdy robimy zakupy, bądź jesteśmy w biurze. Również ścieżki rowerowe pojawiające się w coraz większej liczbie miast w naszym kraju, ewidentnie pokazują, że taki środek transportu jest coraz powszechniejszy.

Naturalnie, po mieście możemy jeździć na każdym rowerze, jednak będzie wiązało się to z akceptacją pewnych kompromisów i dyskomfortu. Rowerami, które dobrze łączą funkcję rowerów turystycznych i miejskich są rowery trekkingowe np. Trek Verve 2 Equipped, spełniają one wszystkie założenia jeżeli chodzi o esencjonalne miejskie wyposażenie, jak również pozycji. Coraz częściej w przypadku typowych rowerów na miasto nie są one tylko środkami transportu, mogą stanowić doskonałe uzupełnienie naszego stylu życia. Producenci coraz częściej sięgają po stylizację na styl retro np. Electra Loft 7D lub bardzo popularne w nadmorskich klimatach rowery cruiser Electra Townie Go! Ten ostatni został dodatkowo wyposażony we wspomaganie elektryczne, mające uczynić przejażdżkę lżejszą i przyjemniejszą.

Budowa roweru miejskiego

 • Rama - w zależności od tego, czy mówimy o rowerze tylko i wyłącznie miejskim, czy trekkingowym lub crossowym, które z łatwością mogą być wykorzystywane do jazdy po mieście, konstrukcja ramy będzie się różni. Najczęściej typowa rama w rowerze miejskim będzie wykonana z aluminium, posiadała niski przekrok oraz miejsca montażowe na błotniki i bagażnik.
 • Koła - popularne rozmiary to 26" i 28", wzmacniane aluminiowe obręcze mają na celu podniesienie wytrzymałości podczas spotkań z krawężnikami oraz innymi miejskimi przeszkodami, które staną nam na drodze
 • Opony do roweru miejskiego - najpopularniejszy wybór to opony gładkie z lamelkami odprowadzającymi wodę, posiadają one często wkładki zapobiegające przebiciu oraz elementy odblaskowe podnoszące nasze bezpieczeństwo w ruchu miejskim
 • Hamulce - spotkać możemy zarówno hamulce tarczowe, jak i v-brake, w zależności od typu roweru każde rozwiązanie będzie miało wady i zalety, również w niektórych przypadkach względy estetyczne mogą dyktować zastosowanie jednego lub drugie typu hamulców.
 • Siodełko - nastawione na wygodę, wykonane z miękkich materiałów, zapewniające dobre podparcie, czasami wyposażone są w dodatkowe sprężyny lub gumowe amortyzatory.
 • Kierownica i chwyty - oba komponenty są mocno związane z typem roweru, jaki wybierzemy, możemy tutaj spotkać zarówno kierownice o wysokim gięciu, jak również zupełnie proste. Podobnie chwyty mogą być mocno ergonomiczne dające dodatkowe podparcie nadgarstka, jak również pozbawione tych cech.
 • Napęd - popularnym rozwiązaniem w jeździe miejskiej jest tylko jeden blat z przodu i większa liczba przełożeń z tyłu, często stosowane są piasty biegowe, co pozwala na wyeliminowanie przerzutki tylnej. Producenci stosują specjalne odbudowy na łańcuch i korbę, mające na celu wyeliminowanie możliwości pobrudzenia odzieży, bądź wkręcenia się jej podczas jazdy w napęd.

Dobór rozmiaru roweru miejskiego

Będzie bardzo mocno uzależniony od wybranego typu modelu i rodzaju roweru miejskiego. Naturalnie punktem wyjścia będzie nasz wzrost, jednak podobnie jak w przypadku rowerów trekkingowych, większy zakres regulacji pozwala dostosować pozycję do swoich preferencji i zakładanego komfortu. Polecamy sugerować się tabelami producenta dla danego modelu i w razie wątpliwości skonsultować wybór z obsługą naszego sklepu.

Rowery miejskie Trek

 • Trek FX Ten uniwersalny model do fitnessu jest szybki, zwinny i przyjemny w jeździe, niezależnie od tego, czy dajesz sobie wycisk na porannych ćwiczeniach, czy jedziesz na zakupy.
 • Trek FX EQ Idealny rower na codzienne dojazdy do pracy i treningi. Jest lekki, szybki, w zestawie z gotowymi do zastosowania akcesoriami, takimi jak bagażniki i błotniki.
 • Trek Dual Sport Na ścieżkach i szosie, drogach gruntowych i szlakach, rower ten wyróżnia się wszechstronnością i stabilnością.
 • Trek Verve EQ Łatwy w prowadzeniu rower hybrydowy z częściami, które kładą akcent na komfort, świetnie sprawdza się na ulicach i ścieżkach. W zestawie z gotowymi do zastosowania akcesoriami.
Ładowanie...