Trek Supercaliber

Trek Supercaliber jest rasową maszyną do ścigania i pokonywania kolejnych kilometrów w terenie z maksymalną wydajnością. Tutaj nie ma miejsca na kompromisy, jest jedno miejsce na szczycie i Supercaliber Cię na nie zaprowadzi. 

Trek Supercaliber  co to za rower?

Trek Supercaliber to rower inny niż wszystkie. Stworzony do tego, aby wygrywać i przekraczać kolejne bariery. Dynamika na podjazdach niewiele odstająca od rowerów ze sztywnym tyłem, a mówimy tutaj o rowerze z amortyzacją z tyłu o skoku 60 mm. Rower ten pozwala nam przełamywać bariery, szybko i lekko podjeżdżając w trudnym ternie.

Innowacyjna technologia IsoStrut stworzyła zawieszenie strukturalne, łączące w sobie tylny amortyzator o skoku 60 mm, z pełnym spektrum regulacji. Ponadto eliminacja łączników ramy ponosi sztywność i precyzję działania zawieszenia.

Opinie o Trek Supercaliber 

Wystarczy spojrzeć na najwyższe stopnie podium zawodów cross-coutry i od razu zobaczmy, że Supercaliber zajął już swoje miejsce w historii. Rower ten w odpowiednich rękach i nogach pędzi na podium, nie oglądając się za siebie, jednocześnie zbierając pochlebne opinie zarówno użytkowników, jak i recenzentów topowych magazynów rowerowych na całym świecie. Na koniec powiemy tyle, mistrzyni olimpijska Jolanda Neff, mistrzyni świata Evie Richards, czy też mistrzyni świata U23 Mona Mitterwallner zdobyły tytuły na właśnie tym modelu!

Cena roweru Trek Supercaliber

Rowery Supercaliber mieszą się w szerokim przedziale cenowym. Ponadto sama oferta jest dość boga i ciężko tutaj wymienić wszystkie opcje. Niemniej na uwagę zasługuje fakt, że nawet wybierając podstawowy model Supercaliber 9.6 w cenie 19 479 PLN, dostajemy ramę dokładnie taką samą jak w topowych modelach. Przy czym tylny amortyzator jest nieco uboższy niż w wyższych wariantach, niemniej nadal mamy do czynienia z najwyższej klasy konstrukcją.

Oczywiście osoby, które pragną dostać model na komponentach z najwyższej półki, na których spokojnie można bez wstydu startować w zawodach topowej klasy. Wówczas polecamy spojrzeć na modele Supercaliber 9.9 XX1 AXS w cenie 68 999 PLN lub Supercaliber 9.9 XTR wycenionym na 62 399 PLN. 

Gwarancja na model Trek Supercaliber 

Na wszystkie modele Trek Supercaliber producent oferuje dożywotnią gwarancję dla pierwszego właściciela na ramę. Ponadto przez pierwszy rok obowiązuje dodatkowa gwarancja na lakier i łożyska. Wszystkie pozostałe komponenty, obejmuje dwuletni okres ochrony. 

Jaki model Trek Supercaliber  wybrać?

Mówiąc szczerze, ciężko jednoznacznie wskazać faworyta. Wynika to głównie z faktu, że mamy świadomość, że Supercaliber to bezkompromisowa maszyna do ścigania i wygrywania. Dlatego też zapewne zasadne będzie kierować się czynnikami, które mają bezpośrednie przełożenie na wagę i precyzję działania. 

Na uwagę zasługuje fakt, że nawet najniższe modele jak np. 9.6 lub 9.7 oferują tę samą bazę co konstrukcje topowe. Mamy na myśli ramę, która jest taka sama niezależnie od wybranego modelu. Oczywiście najdroższe modele posiadają tylny amortyzator FOX z powłoką Kashima, niemniej zakres regulacji jest podobny. 

Promocja i wyprzedaż, kiedy jest najczęściej?

Trek Supercaliber podobnie jak inne rowery, najłatwiej trafić na promocji lub wyprzedaży na koniec sezonu. Nie wyklucza to okresowych specjalnych ofert na ten model w szczycie sezonu. Ponadto warto dopytać o modele z poprzednich roczników, ponieważ często wówczas możemy ustrzelić wyższy model w cenie niższego z bieżącego roku modelowego, nadal otrzymując nowy, pełnowartościowy produkt. 

Jaki model Supercaliber jest najlepszy?

Wszystko zależy, jak intensywnie będziemy z niego korzystać oraz jakie wymagania będziemy mu stawiać. Oferta modelowa jest bardzo szeroka i na pewno, dysponując odpowiednim budżetem, znajdziemy rower idealnie dobrany do stawianych wymagań.

Na uwagę zasługuje fakt, że modele Supercaliber 9.8 oraz Supercaliber 9.9, dostępne są w fabrycznych konfiguracjach na osprzęcie Shimano lub Sram do wyboru. Mamy świadomość, że wśród naszych klientów są zwolennicy, jednego i drugiego producenta. Dlatego też nie muszą oni akceptować kompromisów lub modyfikować roweru zaraz po zakupie.

Na uwagę zasługuje fakt, model Supercaliber 9.7 posiada koła Bontrager wyposażone w obręcze z karbonowe. Ponadto jak już wspominaliśmy, niezależnie od wybranego modelu, konstrukcja ramy nie ulega zmianie. W każdym przypadku mówimy o konstrukcji opartej na włóknach węglowych z innowacyjnym systemem IsoStrut. Dlatego też uważamy, że model ten jest świetną bazą do dalszej rozbudowy i modyfikacji.

Trek Supercaliber, przeznaczenie

Trek Supercaliber niczego nie udaje i już na pierwszy rzut oka widać, że to maszyna do ścigania. Agresywna geometria ramy wymusza, opływą pozycję oraz pozwala odpowiednio dociążyć rower na podjazdach i zachować pełną kontrolę podczas jazdy w dół. 

Nie oznacza to jednak, że amator pragnący dynamicznie pokonywać podjazdy i czerpać frajdę podczas jazdy w terenie nie ma tu czego szukać. Absolutnie nie! Po prostu musi mieć świadomość, o charakterze tego roweru i wynikających z tego konsekwencji. Zdecydowanie Supercaliber, możemy zaliczyć do grupy rowerów, na których najlepiej będą się czuli świadomi użytkownicy, poważniej traktujący jazdę na rowerze. 

Trek Supercaliber czy można kupić na raty?

Model Supercaliber dostępny jest w naszym sklepie w ofercie ratalnej, dostępne opcje finansowe zobaczyć można podczas wyboru konkretnego modelu. Dopinamy wszelkich starań, aby oferta ratalna była jasna i zrozumiała dla wszystkich. W przypadku wątpliwości zachęcamy do kontaktu w celu ich rozwiania. Naturalnie, zapraszamy, też do przymiarki roweru w naszych sklepach stacjonarnych, podczas której odpowiemy na wszelkie dodatkowe pytania.

Ładowanie...