Trek Session

Trek Session to rower stworzony do wygrywania. Jeżeli interesuje nas bezkompromisowy zjazd w najtrudniejszym terenie. Chcemy startować i wygrywać w zawodach DH. Trek Session na pewno będzie nam towarzyszył od startu do podium. 

Trek Session co to za rower?

Trek Session jest rowerem klasyczną maszyną stworzoną do downhillu. Tutaj nie ma miejsce na miękką grę i kompromisy. Każdy element został dopracowany, aby pędząc w dół, nic nas nie ograniczało. Geometria w Trek Session gwarantuje kontrolę i precyzję prowadzenia przy wysokich prędkościach. Ponadto pozwala świetnie bawić się na zjazdach oraz podczas długich lotów w bike parkach.

Zawieszenie w Trek Session posiada 200 mm skoku z przodu i tyłu. Ponieważ, pędząc w dół, precyzja działania amortyzacji jest kluczowa i decyduje o trakcji kół, w ramie Session’a postawiono na rozwiązanie z wysoko położoną osią zawieszania (high pivot). Ponadto dodatkowe kółko prowadnicy, minimalizuje efekt odrzutu pedałów (pedal kickback), co sprawia, że nawet najbardziej wymagający teren, pokonujemy na pełnej prędkości z łatwością.

Mając świadomość, że prawidłowy dobór rozmiaru, będzie miał bezpośredni wpływ na pewność jazdy i precyzję prowadzenia roweru zjazdowego. Session występuje w trzech rozmiarach od R1 do R3, które definiowane są na podstawie zasięgu ramy (reach). Na uwagę zasługuje fakt, że również długość tylnego trójkąta zmienia się pomiędzy rozmiarami. Naturalnie znajdziemy tutaj również opatentowane rozwiązanie Treka, czyli Active Braking Pivot, eliminujący wpływ hamulca na działanie zawieszenia. Wisienką na torcie jest możliwość zmiana progresji tylnego zawieszenia, co docenią zarówno zwolennicy amortyzacji sprężynowej, jak i bardziej agresywni riderzy.

Opinie o Trek Session

Powiedzieć o Trek Session, że to świetny rower to nic nie powiedzieć. Doceniany i chwalony przez rzesze użytkowników na całym świecie, pragnących czerpać maksimum przyjemności ze zjazdów w każdym terenie. Podkreślają oni precyzję działania zawieszenia oraz możliwość dostrojenia go do swoich potrzeb. Planujesz latać ogromne dropy i hopy w bike parku? Zwiększ progresje zawieszenia i nie martw się o dobicia przy lądowaniu. Potrzebujesz maksimum trakcji na wymagającej trasie zjazdowej? Śmiało, bardziej liniowo zestrojone zawieszenie zapewni Ci trakcje koła, zawsze, gdy będziesz tego najbardziej potrzebować.  

Cena roweru Trek Session

Trek Session występuję w dwóch konfiguracjach, jeżeli mówimy o kompletnym rowerze. Ponadto możemy kupić samą ramę i tutaj możemy wybrać pomiędzy aluminium lub włóknami węglowymi.

Gotowe, gotowe na każde wyzwanie rowery zjazdowe oferowane są na ramach aluminiowych. Główne różnice skupią się na osprzęcie. Model Session 8 kosztuje 31 199 PLN natomiast bardziej wypasiony brat to Session 9 w cenie 41 599 PLN. Droższy model dostajemy na zawieszeniu powietrznym, topowymi hamulcami Sram CODE RSC, karbonową kierownicą i wieloma innymi topowymi komponentami. 

Gwarancja na model Trek Session

Trek Session jest maszyną gotową na wszystko. Dlatego też Trek daje dożywotnią gwarancję dla pierwszego właściciela na ramę. Ponadto dodatkowa roczna gwarancja obejmuje łożyska i lakier. Pozostałe wyposażenie, klasycznie objęte jest dwuletnią gwarancją producenta. 

Wiemy, że rowery zjazdowe nie mają lekkie życia, co więcej gleby są ich chlebem powszednim. Dlatego też, jeżeli dojdzie do uszkodzenia, które nie kwalifikuje się do wymiany gwarancyjnej. Firma Trek posiada szeroką ofertę części takich jak widełki, łączniki śruby i łożyska. 

Jaki model Trek Session wybrać?

Wiemy, że rowery zjazdowe podobnie jak każdy sprzęt wyścigowy, to maszyna uszyta na miarę. Dlatego też oferta zarówno firmy Trek, jak i naszego sklepu, posiada dla kompletne rowery w dwóch konfiguracjach. Które zapewne zaspokoją potrzeby zarówno amatorów, jak i zawodników.

Niemniej mając na uwadze powyższe stwierdzenie, jesteśmy otwarci na zbudowanie wymarzonego roweru, wówczas możemy wybrać materiał ramy aluminium lub carbon. Ponadto możemy stworzyć maszynę dedykowaną pod koła 27,5” lub 29”.

Promocja i wyprzedaż, kiedy jest najczęściej?

Wyprzedaże modeli Session ze względu na to, że są maszynami stworzonymi w konkretnym celu, zdarzają się dość rzadko. Niemniej bywają i aby je ustrzelić, polecamy obserwować nasz sklep internetowy goodsport.pl lub odwiedzać sklepy stacjonarne. Ponadto zawsze jesteśmy otwarci na rozmowy o cenie… 

Jaki model Sessiona jest najlepszy?

Seryjnie modele Trek Session, różnią się nieznacznie. Model niższy, czyli Session 8 wyposażony został w prostsze zawieszenie, jednak z tyłu znajdziemy sprężynę, która posiada wielu zwolenników i jest dla nich czymś obowiązkowym w rowerze zjazdowym. Model wyższy Session 9 stawia na powietrze, które nie tylko jest lżejsze, ale też pozwala na szersze spektrum regulacji i dostrojenia zarówno twardości, czułości, jak i progresywnej charakterystyki.

Wiemy, dla wielu osób oferta seryjna, może okazać się zbyt uboga, do tego oferowane zawieszenie, może kompletnie nie wpisywać się w oczekiwania. Dlatego też zachęcamy do kontaktu. Przyślij nam swoją wymarzoną specyfikację, uszytego na Twoją miarę Trek Session. My dokonamy wyceny i zbudujemy go dla Ciebie. Wówczas jedyne co Ci pozostanie to świetnie się bawić, na swoim customowym Trek Session.

Trek Session, przeznaczanie

Zjazd, downhill, DH, świetna zabawa w bike parku, duże hopy i dropy. Właśnie w takim środowisku Trek Session czuje się jak ryba w wodzie. Został stworzony właśnie w tym celu i mówiąc szczerze, ciężko mu wyjść poza tą kategorię. Geometria, skok zawieszenia ilość przełożeń, mówią jedno. Znajdź najbliższą trasę zjazdową z wyciągiem w okolicy, zbierz kumpli. Jedźmy polatać duże rzeczy! 

 Trek Session czy można kupić na raty?

Tak, oferta ratalna na gotowe modele jest podana przy każdym modelu. Natomiast rowery budowane na zamówienie, to kwestia dogadania warunków. W tym celu zachęcamy do kontaktu, numery telefonów i adres e-mail są dostępne na naszej stornie goodsport. Mamy na uwadze, że pewne sprawy najłatwiej przegadać przy kawie twarzą w twarz. Zapraszamy zatem do naszych sklepów stacjonarnych! 

Ładowanie...