Trek Remedy

Trek Remedy to maszyna dla rowerzystów, którzy raczej koncentrują się na zakręconych zjazdach, a nie segmentach w Strava. Dzięki płynnie pracującemu zawieszeniu tylnemu, o 150 mm skoku sprawnym kołom 27,5-calowym i wyjątkowo wytrzymałej ramie, Remedy daje Ci wszystkie najnowocześniejsze technologie potrzebne na niezapomniany dzień na szlakach.

Trek Remedy, co to za rower?

Trek Remedy jest dopracowanym, świetnie jeżdżącym rowerem enduro. Zwolennicy mniejszych zwrotniejszych, dających dużo zabawy kół w rozmiarze 27,5”. Ponadto duży skok zawieszenia, gwarantujący płynną i komfortową jazdę nawet w najbardziej wymagającym terenie. 

Remedy jest doskonałym wyborem dla młodych adeptów jazdy enduro. Ponadto, często pada wyborem drobniejszych kobiet, które doceniają zwrotność i łatwość prowadzenia roweru w terenie. Doceniają go również użytkownicy, którzy stawiają przede wszystkim na dobrą zabawę w terenie, a na drugim planie jest dla nich urywanie sekund na segmentach. 

Opinie o Trek Remedy

Zarówno użytkownicy, jak i niezależni testerzy rowerów na całym świecie, wyrażają się o Remedy w samych superlatywach, zobaczcie sami.

„Wprost nie mogłem uwierzyć, jak sztywny jest nowy model Remedy. Idealny do agresywnej jazdy po szlakach. Wszystkie zalety tego roweru czynią z niego naprawdę doskonałą maszynę, chociaż największe wrażenie robi jego jeszcze korzystniejsza konfiguracja.” – MTB MAG

„Z dnia na dzień, Remedy stał się nowym ulubionym rowerem testowym w naszej stajni. Jest żwawy, responsywny i przyspiesza jak rakieta.” – The Loam Wolf

„Być może istnieją podobne rowery, ale zawieszenie Treka naprawdę jest warte swojej ceny. Ten rower płynie po nierównościach lepiej, niż jakikolwiek inny, na jakim kiedykolwiek jeździłem.” – Bike Magazine

Cena roweru Trek Remedy

Materiał ramy, z którego będzie wykonana, będzie miał bezpośredni wpływ na cenę wybranego modelu Trek Remedy. Obecnie w ofercie dostępne są dwa modele na ramie aluminiowej Remedy 7 w cenie 13 032 PLN oraz Remedy 8 – 15 732 PLN. Rower na ramie z włókien węglowych OCLV to Remedy 9.8 w cenie 25 908 PLN. W tej cenie dostajemy amortyzację firmy FOX, karbonowe koła i kierownicę.

Gwarancja na model Trek Remedy

Remedy ma dożywotnią gwarancję na ramę dla pierwszego właściciela, niezależnie od materiału, z jakiego jest wykonana. Ponadto pierwszy rok od daty zakupu obowiązuję dodatkowa gwarancja na lakier oraz łożyska ramy. Pozostałe komponenty w rowerze objęte są klasyczną gwarancją na okres dwóch lat.

Jako że Remedy to rower do jazdy w terenie i wiemy, że czasami gleby i uszkodzenia sprzętu się zdarzają. Na szczęście, oferta części zamiennych jest dość bogata i obejmuje również widełki tylnego trójkąta oraz łączniki zawieszenia.

Jaki model Trek Remedy wybrać?

Oferta obecnie nie jest nazbyt bogata, niemniej nadal można kupić dobrze wyposażony komplety rower. Naturalnie wszystko zależy od tego, ile chcemy ostatecznie zapłacić za rower.

Dla osób, które chcą wydać nieco mniej, polecamy model Remedy 8 na ramie aluminiowej, niemniej z wysokiej klasy zawieszeniem Rock Shox, osprzętem Shimano XT i oczywiście świetną geometrią.

Z drugiej strony mamy do wyboru świetnie wyceniony model Remedy 9.8. Wyposażono go w osprzęt amerykańskiego gracza, czyli firmę Sram, wiele użytkowników uważa właśnie tę firmę jako jedyny słuszny wybór. Ponadto karbonowa rama z wysokiej jakości włókien OCLV będzie dużo sztywniejsza i dynamiczniejsza. Dołóżmy do tego karbonowe koła i kierownicę, świetnie zestrojoną amortyzację firmy FOX i daje nam to świetny rower do upalania w terenie.

Promocja i wyprzedaż, kiedy jest najczęściej?

Trek Remedy decyzją firmy zostaje wycofany z oferty, dlatego też oferowane obecnie wszystkie modele możemy wyrwać w znacznie korzystniejszej ofercie. Dlatego też polecamy zaznajomić się z bieżącą ofertą i modelami, ponieważ nie możemy jednoznacznie obiecać, do, kiedy będą dostępne.

Jaki model Remedy jest najlepszy?

Aktualnie, mając na uwadze dość okrojoną ofertę modelową, polecamy model o oznaczeniu 9.8. Ten model Remedy zbudowano na karbonowej ramie, która jest wyczuwalnie sztywniejsza i bardziej dynamicznie przyspiesza w porównaniu do aluminiowego odpowiednika. Ponadto sztywne, karbonowe koła i kierownica, również wpłyną pozytywnie frajdę z jazdy w terenie. Dołóżmy do tego precyzyjnie działające zawieszenie powietrzne firmy FOX i mamy maszynę do enduro, na której możemy polegać w każdej sytuacji.

Trek Remedy, przeznaczenie

Trek Remedy to rower, którego naturalnym środowiskiem jest las i jazda w terenie. Niemniej nie znaczy to, że będzie odstawał w bike parkach lub na przygotowanych trasach. Mniejsze koła świetnie radzą sobie podczas skoków i sprawiają, że na rowerze świetnie czują się osoby, które lubią się bawić jazdą w terenie. Nie znaczy to jednak, że Remedy czegoś brakuje, w odpowiednich rękach, spokojnie wyrwie zwycięstwo z rąk topowych zawodników. 

Trek Remedy czy można kupić na raty?

Trek Remedy dostępny jest z możliwością zakupu na raty. Bieżąca oferta dostępna jest przy każdym modelu. Staramy się, aby wszystko było jasno i przystępnie wyjaśnione na stronie naszego sklepu. Niemniej w przypadku pytań, chętnie odpowiemy na wszystkie pytania. 

Ładowanie...