Trek Procaliber

Trek Procaliber to maszyna stworzona do wygrywania. Dedykowana zawodom XC geometria, sztywna, dynamiczna konstrukcja, rozdzielacz IsoSpeed – to przepis na zwycięstwo! 

Trek Procaliber co to za rower?

Trek Procaliber jest rowerem typu hardtail, zbudowanym na kołach 29”, dzięki czemu pokonywanie jazda zdaje się bardziej płynna, a pokonywanie przeszkód i podjazdów łatwiejsze. Tutaj nie ma miejsca na kompromisy. Każdy zawodnik uwielbiający jazdę na rowerze pozbawionym tylnego zawieszenia doceni rozwiązanie IsoSpeed. Znacząco podnoszące komfort oraz zmniejszające zmęczenie, poprzez tłumienie wibracji pochodzących z podłoża. Ponadto sprawia, że hardtail ten jedzie płynniej, szybciej i sprawniej niż konkurencja. Jeżeli planujesz starty w zawodach, jest to rower stworzony dla Ciebie. Jeździsz rekreacyjnie, ale nie znosisz kompromisów, a wpadając w teren, chcesz jechać maksymalnie dynamicznie? Na pewno Trek Procaliber będzie doskonałym partnerem.

Opinie o Trek Procaliber

Trek Procaliber doceniany jest przez licznych zawodników, startujących w zawodach XC. Podkreślają oni głównie lekkość konstrukcji połączoną z precyzją prowadzenia i ponadprzeciętnym komfortem.

Jednak nie tylko zawodnicy sięgają po Trek Procaliber. Staj się on coraz powszechniejszym wyborem, wśród ludzi, którzy wiedzą, czego chcą, a „zwykłe” sztywniaki do dla nich za mało. Przeważnie są to osoby, które spędzają więcej godzin w siodle i preferują dynamiczną jazdę w każdym terenie.

Niezależnie czy mówimy o zawodniku, czy amatorze, wszyscy mówią jedno. Ten hardtail to coś więcej. Zapewne składa się na to przemyślana konstrukcja, najwyższej klasy materiały, jak i innowacyjne rozwiązania. Niemniej, aby najlepiej przekonasz się o tym, gdy sam spróbujesz. Nasze sklepy goodsport posiadają wypożyczalnie, zatem przed zakupem możesz dokładnie poznać, swój przyszły rower w wybranym przez Ciebie środowisku.

Cena roweru Trek Procaliber

Trek Procaliber dostępny jest z ramą wykonaną z aluminium, karbonu (OCLV) lub topowej wersji karbonowej OCLV SL. Podpowiadamy, że rowery wykonane z włókien węglowych (OCLV), są zdecydowanie sztywniejsze i bardziej dynamiczne zwłaszcza na podjazdach. Dlatego też pomimo nieco wyższej ceny (10 179 PLN) polecamy zainteresować się właśnie nimi, gdyż wrażenia z jazdy będą zdecydowanie przyjemniejsze. Maniacy niskiej wagi i topowych rozwiązań, na pewno skupią swój wzrok na modelu Procaliber 9.9 SL w cenie 35 299 PLN. Model ten wyposażony w topowe ultralekkie komponenty, będzie mknął z lekkością, pod każde wzniesie! Na uwagę zasługuje fakt, że każdy model niezależnie od użytego do budowy ramy materiału posiada system IsoSpeed. 

Gwarancja na model Trek Procaliber

Trek Procaliber podobnie jak inne modele ma dożywotnią gwarancję na ramę i dwuletnią gwarancję producenta na pozostałe komponenty. Ponadto lakier objęty jest dodatkową roczną gwarancją. Wszystkie powyższe liczone są od daty zakupu znajdującej się na paragonie. 

Jaki model Trek Procaliber wybrać?

Wszystko zależy od tego, jak dużo jeździsz i rozwojowy ma być rower. Naturalnie, najlepszym wyborem będzie dowolny model na ramie z włókien węglowych. Dlaczego? Ponieważ, model Trek Procaliber, został stworzony do dynamicznej jazdy w terenie, a sztywna rama karbonowa OCLV idealnie się do tego nadaje. Dzięki ułożeniu włókien w taki sposób, aby w sztywność była najwyższa w kierunku działającej siły. Straty energii są dużo mniejsze, a nawet najstromsze podjazdy stają się płaskie! 

Ponadto mając solidną bazę w postaci karbonowej ramy, dalsze modyfikacje osprzętu, są banalne i zależą tylko od naszych potrzeb, bądź rosnących wymagań. Naturalnie ostatecznie na decyzję, będzie miała zamożność naszego portfela. Niemniej, korzystne raty często otwierają szersze możliwości podczas wyboru, wymarzonego roweru. 

Amatorzy ścigania oraz maniacy liczenia gramów, jednocześnie poszukujący maksymalnej wydajności, powinni zapoznać się z modelem Procaliber 9.9 SL. Model ten jest maksymalnie lekki, sztywny i agresywny. Zatem oferuje wszystko, co do wygrywania wyścigów jest potrzebne. 

Promocja i wyprzedaż, kiedy jest najczęściej?

Procaliber to wyścigowa maszyna, zatem na koniec sezonu, często w naszej ofercie są wyprzedaże. Naturalnie, gdy w trakcie sezonu uznamy, że nasza forma już wyżej nie wyskoczy, a sprzęt nas ogranicza, na pewno znajdziemy wspólnie rozwiązanie. Goodsport to sklep prowadzony, przez pasjonatów rowerów, a wiemy też, że Rabat to nie tylko stolica Maroka! 

Jaki model Procalibera jest najlepszy?

Najlepszym modelem Trek Procaliber, będzie ten, który zaspokoi w pełni nasze oczekiwania. Naturalnie wraz ze wzrostem ceny, wyposażanie i osprzęt stają się coraz lepsze, natomiast waga szybuje w dół. Niemniej świadome osoby lub zwolennicy danych grup osprzętowych mogą wybrać niższy model i zmodyfikować go pod siebie. 

Nasza sklepy goodsport, oferują możliwość niemalże dowolnej modyfikacji wybranego roweru. Niezależnie czy do zmiany jest tylko tylna przerzutka, czy połowa roweru, możemy dokonać indywidualnej wyceny i personalizacji. 

Najważniejszy jest jednak fakt, że niezależnie od wybranego modelu rozwiązanie IsoSpeed będzie dostępne. W największym uproszczeniu jest to system oddzielający rurę pod siodłową od rury górnej i górnych rur widełek tylnych. Elastyczny element umieszczony pomiędzy pochłania wstrząsy, nie mając wpływu na wydajność pedałowania. System ten sprawia, że komfort jazdy zdecydowanie rośnie, zmniejsza się nasze zmęczenie na długich dystansach, a nadal jesteśmy pierwsi na podium. 

Trek Procaliber, przeznaczanie

Trek Procaliber to 100% rower XC. Wszystko z nim zostało stworzone w taki sposób, aby jeździć dynamiczne, wydajnie i sportowo. Niemniej nie oznacza to, że tylko zawodnik będzie czerpał frajdę z jazdy na nim! Przy czym warto mieć na uwadze, że ze względu na sportową geometrię wysoką sztywność, jest to rower dla świadomych użytkowników i przysłowiowy niedzielny turysta, może odczuwać podczas jazdy na nim dyskomfort. 

 Trek Procaliber czy można kupić na raty?

Tak, w goodsport.pl można kupić każdy model na raty. Aktualnie dostępna oferta ratalna znajduje się przy każdym modelu. Możemy łatwo prze klikać raty przez internet, niemniej, jeżeli coś jest nie jasne, zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub odwiedzin w naszych sklepach stacjonarnych! 

Ładowanie...