Trek Precaliber

Trek Precaliber został stworzony w jednym celu, aby twoje dziecko poznało i pokochało jazdę na rowerze. Modele Precaliber występują w czterech rozmiarach kół, aby idealnie dobrać rozmiar do wzrostu i wieku. Ponadto zostały stworzone z myślą o najmłodszych, dlatego też posiadają wiele udogodnień, mających na celu, uczynić z jazdy na rowerze świetną zabawę oraz przyjemność. 

Trek Precaliber, co to za rower?

Trek Precaliber jest pełnoprawnym rowerem dla dzieci wyposażonym w pedały. W zależności od wybranego rozmiaru kół będzie odpowiednio dopasowany, zarówno pod względem rozmiaru, jak i użytych rozwiązań.

Zaczynając od najmłodszych kolarzy w wieku 3-4 lat i wzroście 86-102 cm. Rower sprzedawany jest na kołach o rozmiarze 12”, wyposażony w lekką aluminiową ramę, hamulec nożny (hamowanie odbywa się poprzez obrót korbą do tyłu) oraz pozbawiony przerzutek. Wszystko po to, aby nasza pociecha skupiła się na jeździe, a nie zbędnych w tym wieku elementach wyposażenia. Wraz z rowerem sprzedawane są koła do nauki jazdy.

Starsze dzieci w wieku 4-6 lat i wzroście 99-117 cm, zdecydowanie lepiej odnajdą się na kołach 16”. Podobnie jak w modelu mniejszym wraz z rowerem dostaniemy kółka do nauki jazdy. Ponadto rowerek ten ma aluminiową ramę, hamulec szczękowy oraz tylko jedno przełożenie.

Kolejny na liście jest Precaliber z kołami 20” przeznaczony dla dzieci w wieku 6-8 lat oraz wzroście 114-132 cm. W tym przypadku mówimy już o nieco bardziej dorośle wyglądającym rowerze. Wyposażony on jest w 7 biegów oraz hamulce szczękowe, które obsługiwane są klamkami na kierownicy, z przodu posiadamy tylko jedną zębatkę. Rower zbudowano na lekkiej aluminiowej ramie, ponadto wyposażono go w amortyzator przedni dla zwiększenia komfortu. Dostępna jest również nico prostsza wersja, pozbawiona przerzutek oraz amortyzatora.

Najstarszy wśród modeli Precaliber zbudowany jest na kołach w rozmiarze 24” i będzie idealnym wyborem dla dzieci w wieku 8-12 lat i wzroście 130-150 cm. Na jego wyposażeniu znajdziemy 8 biegów z tyłu i jedną zębatkę na przodzie. Ponadto szczękowe hamulce typu V-brake. Rower zbudowany na aluminiowej ramie wyposażono również w amortyzator przedni, aby jazda w terenie była przyjemniejsza i bardziej komfortowa.

Opinie o Trek Precaliber

Rowery z serii Precaliber są doceniane, przede wszystkim przez samych użytkowników, czyli dzieci, ale też rodziców. Zapewne dlatego, coraz częściej klienci decydujący się na rower na najmniejszych kołach wracają po kolejne, jak sam mówią, doceniają to, że rower rośnie wraz z ich pociechą. Ponadto podkreślają trwałość i odporność na wpływ czasu zakupionych rowerów.

Cena roweru Trek Precaliber

Cena rowerów Trek Precaliber zależy bezpośrednio od rozmiaru kół oraz konfiguracji, co tyczy się głównie większych rozmiarów kół (20” i 24”). Wszystkie modele mają ramy wykonane z aluminium. 

Precaliber 12 oferowany jest w cenie 1599 PLN i w jego przypadku do wyboru mamy tylko kolor. 

Precaliber 16 kosztuje 1899 PLN podobnie jak w przypadku modelu na mniejszych kołach, jedynie do wyboru mamy kolor. 

Precaliber 20 model pozbawiony przerzutek to wydatek 1 999 PLN, model ten posiada sztywny widelec. Wersja z amortyzatorem z przodu oraz 7 biegami jest nieco droższa i kosztuje 2399 PLN. 

Precaliber 24 w wersji z 8 biegami oraz sztywnym widelcem kosztuje 2 499 PLN; wariant z amortyzowanym przodem i 8 przełożeniami kosztuje 2 599 PLN. 

Gwarancja na model Trek Precaliber

Rowery dziecięce marki Trek mają dożywotnią gwarancję na ramę na pierwszego właściciela. Pozostałe komponenty objęte są klasyczną 24-miesięczną gwarancją.

Jaki model Trek Precaliber wybrać?

Na pewno powinniśmy kierować się głównie kryterium wieku i wzrostu dziecka. Oczywiście, dużo też zależy od momentu, w jakim kupujemy rower. Jeżeli jest to wiosna, wówczas zalecane jest, aby rower był odpowiedni od razu do jazdy. Natomiast, jeżeli jest to zakup na jesień lub w okresie zimowym, wówczas, możemy pokusić się o większy rozmiar kół, bo jest duże prawdopodobieństwo, że dziecko do niego dorośnie.

Jeżeli chodzi o modele na większych kołach, jeżeli nasze dziecko jeździ pewnie i swobodnie. Spokojnie możemy pokusić się o model z przerzutkami z tyłu. Na pewno pokonywanie wzniesień będzie łatwiejsze i przyjemniejsze. Ponadto polecamy rowery z przednią amortyzacją, gdyż cena nie jest rażąco wyższa, natomiast komfort jazdy zdecydowanie tak!

Promocja i wyprzedaż, kiedy jest najczęściej?

Trek Precaliber występuje na promocjach i wyprzedażach, zarówno na koniec sezonu, jak i w okolicach dnia dziecka lub świąt. Ponadto zawsze jesteśmy otwarci na negocjacje z naszymi młodymi klientami.

Jaki model Precaliber jest najlepszy?

Wszystko zależy od wieku, wzrostu i umiejętności jazdy naszej pociechy. Niejednokrotnie spotykaliśmy się z sytuacjami, że dzieci, które pewnie czuły się na rowerze, wybierały dla siebie rowery nieco na wyrost, ponieważ jeździły na tyle pewnie, że okiełznanie większego roweru nie stanowiło dla nich problemu. Jednak są też takie dzieciaki, które nie są zbyt pewne i odnajdują się na rowerach nieco mniejszych. Dlatego też ciężko jednoznacznie wskazać faworyta. Najważniejsze to, aby podobał się naszemu dziecku i czuło się ono na nim komfortowo i pewnie. To właśnie ten model Precalibra będzie najlepszy!

Trek Precaliber, przeznaczenie

Trek Precaliber to przeznaczony dla dzieci, mniejsze rozmiary mają oswoić i utrwalić w dziecku trzymanie równowagi i umiejętność pedałowania. Dlatego też na początek, zanim to się stanie, polecamy zamontować boczne kółka, które wraz z postępami można zdemontować.

Modele na większych kołach, coraz bardziej przypominają dorosłe rowery górskie. Pojadają one przerzutki, hamulce szczękowe oraz amortyzację. Ponadto, wyposażony jest w opony, z mało agresywnym bieżnikiem. Ma to na celu zmniejszenie oporów toczenia podczas jazdy po ubitych ścieżkach, drogach lub chodnikach. Niemniej, opona taka poradzi sobie również w lekkim suchym terenie.

Trek Precaliber czy można kupić na raty?

Trek Precaliber nie jest sprzedawany w ofercie ratalnej. 

Ładowanie...