Trek Powerfly

Trek Powerfly jest rowerem elektrycznym, którego można nazwać uniwersalnym żołnierzem. Niezależnie czy poszukujemy, elektryka do przemieszczania się po mieście, na codzienne dojazdy do pracy bądź wielodniowe wyprawy w terenie. Powerfly stanie na wysokości zadania, a zamontowany w nim napęd Bosch, uczyni każdą jazdę przyjemną i łatwą. 

Trek Powerfly, co to za rower?

Trek Powerfly ciężko zaszufladkować do określonej kategorii. Wynika to z faktu, że w odpowiednich rękach pokaże swój sportowy charakter, natomiast dla innego użytkownika, będzie komfortowym towarzyszem weekendowych wypraw. 

Trek Powerfly został wyposażony w mocny generujący moment 85 Nm silnik Performance CX marki Bosch. Jest to sprawdzona konstrukcja, która dowiodła swojej niezawodności w przeciągu ostatnich lat. W zależności od wybranego modelu do wyboru mamy baterie 500 lub 625 Wh, ta druga starczy na jazdę od 3 do 5 godzin. Znaczenie będzie miał tutaj główniej rodzaj terenu oraz użyte tryby wspomagania. 

Jak zatem witać, zwłaszcza w przypadku rowerów oznaczonych symbolem FS (full suspension), czyli z amortyzacją z przodu i z tyłu, mówimy tutaj o bardzo uniwersalnym sprzęcie. Ponadto do wyboru mamy również wersję ze sztywnym tyłem, która zdecydowanie przypadnie do gustu użytkownikom, bardziej stawiających na jazdę po mieście niż wypady w teren. Rower ten występuję na kołach 27,5” lub 29” w zależności od wybranego rozmiaru. 

Jak już wspominaliśmy, Powerfly to szalenie uniwersalny rower, dlatego też przewidziano w nim dodatkowe otwory montażowe na błotniki, stopkę i bagażnik. Co więcej, jeżeli sami nie chcemy dobierać dodatków i postawić na gotowe rozwiązanie firma Trek wychodzi nam naprzeciw i oferuje modele z dopiskiem Equipped. Ich wyposażenie obejmuje wszystko, czego nam trzeba, aby bezpiecznie podróżować. 

Opinie o Trek Powerfly

Czasami, zamiast samemu opisywać rower warto posłużyć się cytatem. 

„Trek Powerfly FS 9 łączy w harmonijną całość sportowe prowadzenie, wydajny napęd i komfort na długich dystansach. Efekt: czysta radość z jazdy!” - redakcja E-Mountainbike Magazine

Zatem jak widać, profesjonalistą przypadł do gustu, co z resztą doskonale pokrywa się z opiniami użytkowników. Wielokrotnie, słyszymy od klientów, którzy kupili u nas Trek Powerfly, że właśnie takiego roweru potrzebowali i szukali! 

Cena roweru Trek Powerfly

Patrząc na ofertę cenową modeli Powerfly, zdecydowanie musimy dokonać podziału na modele z ramą sztywną oraz te z amortyzacją z przodu i tyłu oznaczone symbolem FS. Na uwagę zasługuje fakt, że wszystkie modele posiadają ramy wykonane z aluminium, oraz ten sam silnik firmy Bosch. Jedyne różnice mogą leżeć po stronie kontrolera. Tańsze modele posiadają prostszy kontroler silnika Purion natomiast droższe kontroler Kiox z kolorowym wyświetlaczem i zabezpieczeniem antykradzieżowym.

W przypadku modeli ze sztywnym tyłem, ceny zaczynają się od 16 779 PLN, jest to model wyposażony w ogniwo 500 Wh. Po drugiej stronie mamy wariant oznaczony symbolem Powerfly 7 Eqipped w cenie 25 279 PLN z większą baterią 625 Wh, który fabrycznie wyposażono w oświetlenie, bagażnik, błotniki i stopkę. Jeżeli dodatkowe akcesoria są nam zbędne, wówczas zapłacimy 23 979 PLN za model Powerfly 7.

Modele z pełną amortyzacją zaczynają się na modelu Powerfly FS 4 500 i jego cena wynosi 21 979 PLN. Podobnie jak w modelu sztywnym mamy tutaj mniejsze ogniwo 500 Wh. Najbogatszy wariant to model Powerfly FS 9 Equipped w cenie 34 779 PLN. Dopisek Equipped mówi nam, że jest to model w pełni wyposażony we wszystkie akcesoria. Ponadto wyposażono go w ogniwo 625 Wh oraz jako jedyny sterownik SmartphoneHub, dający możliwość podłączenia telefonu do naszego elektryka.

Gwarancja na model Trek Powerfly

Trek na wszystkie rowery oferuje dożywotnią gwarancję na ramę dla pierwszego użytkowania. Przez pierwszy rok od daty zakupu dodatkową gwarancją objęte są lakier i łożyska w ramie. Reszta komponentów to oczywiście gwarancja na 24 miesiące.

Jaki model Trek Powerfly wybrać?

Zdecydowanie powinniśmy przemyśleć swoje potrzeby i to, jak planujemy wykorzystać tego elektryka. Jeżeli planujemy głównie jeździć po mieście i ubitych drogach, ścieżkach. Wówczas powinniśmy skupić swoją uwagę na rowerach, ze sztywną ramą. Natomiast zaoszczędzone pieniądze, polecamy dopłacić do większego ogniwa o pojemności 625 Wh, które pozwoli nam pojechać dalej i dłużej korzystać z mocniejszych trybów wspomagania.

W sytuacji, gdy docelowe przeznaczenie naszego Trek Powerfly to jazda w terenie. Wówczas, zdecydowanie powinniśmy skupić uwagę na modelach z pełną amortyzacją oznaczonych FS. Nieporównywalny komfort i bezpieczeństwo płynące z dodatkowej amortyzacji tyłu, będą tutaj kluczowe.

Jak już wspominaliśmy, wszystkie modele Powerfly mają możliwość montażu dodatkowych akcesoriów takich jak bagażnik, błotniki, stopka i oświetlenie i są też oferowane fabryczne z nimi. Natomiast, jeżeli ktoś pragnie sam zdecydować o wyposażeniu swojego modelu, istnieje też taka możliwość.

Promocja i wyprzedaż, kiedy jest najczęściej?

Rower elektryczny Trek Powerfly można ustrzelić w naszym zarówno na wyprzedażach, jak i w ofercie promocyjnej. Polecamy obserwować naszą stronę internetową. 

Jaki model Powerfly jest najlepszy?

Wszystko zależy od naszych potrzeb i wymagań stawianych elektrycznemu Trek Powerfly. Najważniejszy jest fakt, że niezależnie od wybranego modelu to, co w rowerze elektrycznym najważniejsze, czyli silnik, jest taki sam. Różnice będą wynikały głównie z wielkości baterii oraz pozostałego osprzętu.

Zdecydowanie polecamy skupić swoją uwagę, na modelach, w których zainstalowano baterię o pojemności 625 Wh, gdyż zdecydowanie zwiększają one zasięg i jazdę w mocniejszych trybach wspomagania. Ponadto, oczywistym jest fakt, że pełna amortyzacja znacząco podniesie komfort jazdy, jak również poprawi trakcję tylnego koła w terenie.

Mając na uwadze powyższe czynniki, polecamy zaznajomić się z modelem Powerfly FS 4 625 w cenie 22 979 PLN. Posiada on zawieszanie z przodu i z tyłu, baterię 625 Wh, opuszczaną z manetki sztycę niezastąpioną podczas jazdy w terenie oraz dobrej klasy pozostałe komponenty.

Trek Powerfly, przeznaczenie

Trek Powerfly to rower elektryczny będący idealnym wyborem dla każdego użytkownika, który, po prostu używa roweru, a nie traktuje tego profesjonalnie. Niezależnie czy docelowo, planujemy głównie przemieszczać się po mieście, dojeżdżać do pracy, jeździć na okazjonalnie wycieczki lub wielodniowe wyprawy. Powerfly odnajdzie się w tej sytuacji idealnie! 

Trek Powerfly czy można kupić na raty?

Trek Powerfly podobnie jak inne rowery w naszym sklepie mają możliwość zakupu na raty. Bieżące oferta ratalna dostępna jest przy każdym modelu. Staramy się, aby wszystkie informacje były jasne i przystępne. Jeżeli jednak rodzą się jakieś pytania, zachęcamy do kontaktu lub odwiedzi naszych sklepów stacjonarnych. 

Ładowanie...