Trek Marlin

Trek Marlin to rower górski zarówno dla zaczynających swoją przygodę z kolarstwem górskim riderów, jak i dla tych lekko zaawansowanych. Trek Marlin występuje w kilku wersjach osprzętowych i z różnym zawieszeniem.

Trek Marlin, co to za rower? 

Trek Marlin to rower górski zarówno dla zaczynających swoją przygodę z kolarstwem górskim riderów, jak i dla tych lekko zaawansowanych. Trek Marlin występuje w kilku wersjach osprzętowych i z różnym zawieszeniem. Trek Marlin 5 będzie najlepszym wyborem dla szukających roweru na dojazdy do pracy i do szkoły, ale pozwoli sporadycznie wyskoczyć do lasu na wycieczkę rowerową. Marlin 6 to rower wyposażony w napęd 1x i przerzutkę ze sprzęgłem. Taki zestaw pozwala na więcej poza utwardzoną drogą. Marlin 7 otrzymał dodatkowo amortyzator RockShox. Lepszy widelec to więcej możliwości w terenie. Jeśli jednak planujesz w przyszłości pierwsze starty w zawodach XC, Trek Marlin 8 to najlepszy wybór spośród Marlinów. Amortyzator ze sprężyną powietrzną i regulowanym tłumieniem powrotu, bezdętkowe opony i napęd 1x12.

Opinie o rowerach Marlin

Trek Marlin cieszy się doskonałą opinią najbardziej pośród zaczynających swoją przygodę z rowerem górskim. Kilka modeli do wyboru, przystępna cena, rozmiary od xxs na kole 26 do xxl na kole 29 cali. Dla każdego dobierzemy odpowiedni model i rozmiar bez względu na budżet, budowę i potrzeby. 

Marlin 4 jest najbardziej budżetowym rowerem górskim z aluminiową ramą w naszej całej kolekcji. Dokładnie taka sama rama jak w modelu Marlin 8, ale podstawowy osprzęt, wystarczający do jazdy w lekkim terenie. Zarówno Marlin 4 jak i Marlin 5 posiadają przednią przerzutkę co przekłada się na większą rozpiętość biegów w rowerze. Będzie to lepszy wybór do jazdy na długich szosowych trasach. 

Marlin 6, 7 oraz 8 wyposażone są w napędy 1x. Taki napęd lepiej spisuje się w terenie. Brak przedniej przerzutki, brak problemów, mniejsza waga, łatwiejszy serwis. 

Cena roweru Trek Marlin

Cena Treka Marlin zaczyna się od 2519 za model Marlin 4, a kończy na 4919 za model Marlin 8. Pomiędzy znajdziemy Marlina 5 za 3499, marlina 6 za 3519 oraz Marlina 7 za 4419. Są to ceny Marlinów generacji drugiej.

Gwarancja na model Treka Marlin 

Gwarancja na ramę Treka Marlin jest dożywotnia na pierwszego właściciela. Na wszystkie części i zawieszenie obowiązuje dwa lata od daty zakupu. 

Jaki model Trek Marlin wybrać?

Model wybieramy w zależności od potrzeb. Jeśli nasza jazda będzie ograniczała się do jazdy do pracy i na uczelnie to możemy wybrać Marlina 4 albo 5. Marlin 6 i 7 posiadają napęd 1x dlatego będą lepszym wyborem dla poszukujących roweru do jazdy w terenie. Marlin 8 będzie najlepszym wyborem dla osób potrzebujących lepszego widelca i osprzętu w rowerze. Marlina 8 często wybierają młodzi zawodnicy chcący wystartować w swoim pierwszym maratonie alo zawodach xc. Marlin 4 albo w małych rozmiarach są doskonałym prezentem komunijnym i pierwszym "prawdziwym" rowerem.

Promocja i wyprzedaż, kiedy jest najczęściej?

Wyprzedaże modeli Marlin najpewniej pojawiają się końcem sezonu rowerowego, ale na rabat w goodsport.pl można liczyć zawsze ;)

Jaki model Marlina jest najlepszy?

Osprzętowo oczywiście najlepszy jest Marlin 8, ponieważ ma powietrzny amortyzator, wysokiej klasy napęd, oraz bezdętkowe opony i obręcze. n

Najlepszym wyborem będzie jednak ten model Marlina, który najbardziej spełnia nasze oczekiwania osprzętowe i finansowe. Nie ma sensu kupować Marlina 8 na dojazdy do pracy, podobnie kupno Marlina 4 do jazdy po górach będzie złą decyzją ze względu na jego osprzęt i hamulce. 

Marlin dane techniczne

Dane techniczne modeli Trek Marlin można znaleźć na goodsport.pl na poszczególnych stronach modeli. Modele różnią się od siebie osprzętem, mają natomiast wspólną ramę

Rozmiary xxs występują na kołach 26 calowych, rozmiary xs oraz s na kołach 27,5, rozmiary m-xxl na kołach 29 calowych

Marlin, przeznaczanie

Przeznaczenie Marlin różni się od wersji. Modele niższe będą doskonałym wyborem dla szukających uniwersalnego roweru na wycieczki oraz dojazdy do pracy. Modele wyższe takie jak Marlin 8, będą lepszym wyborem dla poszukujących roweru w teren.

Marlin, czy można kupić na raty

Tak każdy rower, również Marlina można kupić na raty. Mamy w ofercie raty 0% dla rowerów sprzedawanych w cenach katalogowych, oraz raty oprocentowane 0,5% miesięcznie dla rowerów zrabatowanych i na wyprzedaży. Aktualnie dostępne opcja to raty w banku Santander.

Ładowanie...