Trek Fuel EXE

Trek Fuel EXE zaprezentowany został w roku 2022 i można powiedzieć, że od razu pokazał, na co go stać. Nie bez powodu wielu recenzentów, okrzyknęło go rewolucją w kategorii lekkich elektryków. Zdecydowanie jest to rower, naszpikowany nowościami i na pewno nie można przejść obok niego obojętnie! 

Trek Fuel EXE, co to za rower?

Trek Fuel EXE formalnie zaliczmy go do kategorii lekkich rowerów elektryczny. Jednak zastosowane w nim technologie, zdecydowanie wykraczają dalej. Rower ten został stworzony, w jednym celu, zaspokoić potrzeby rynku i pewną niszę. Gdyż zanim pojawił się Fuel EXE, każdy inny elektryk miał jakieś braki.

Napęd stanowi innowacyjny silnik stworzony specjalnie dla firmy Trek, poprzez bawarskiego producenta motorów firmę TQ. Cały projekt miał jedno zadanie, stworzyć coś, czego jeszcze nie było. Udało się bez dwóch zdań, a jednostka TQ śmiało może być nazywana najlepszym silnikiem w branży. Generuje moment 50 Nm i moc szczytową 300 W. Do tego jest bardzo lekka i waży jedyne 1 850 gram. Dzięki zastosowaniu przekładni falowej (HPR, czyli Harmonic Pin Ring), silnik jest ultrakompaktowy i cichy. Ponadto pozbawiony zasilania, zupełnie się wysprzęgla i jedyny dodatkowy opór jest generowany przez uszczelki.

Prąd magazynuje ogniwo o pojemności 360 Wh i jak deklaruje producent, ma nam to wystarczyć na 2 do 5 godzin zabawy w terenie. Co więcej, jeżeli to dla nas mało w miejsce bidonu możemy dołożyć dodatkowe źródło prądu, o pojemności 160 Wh. Wyświetlacz w tym modelu został estetycznie zintegrowany w górnej rurze, natomiast sterowanie systemem odbywa się poprzez minimalistyczny kontroler umieszczony na kierownicy. Do dyspozycji mamy również, dedykowaną aplikację. Pozwala ona na zmiany parametrów silnika, wyznaczenie trasy wraz z kalkulacją zasięgu.

Trek Fuel EXE jest to klasyczny nowoczesny rower typu Trail. Zatem podjazdy na nim będą łatwe i komfortowe, nie tylko ze względu na wspomaganie ze strony silnika, ale też znakomitej geometrii. Oczywiście, pełny potencjał pokaże podczas zjazdu. Skok zawieszenia o wartości 150 mm z przodu i 140 mm z tyłu, będzie wystarczający nawet w wymagającym terenie. Fuel EXE fabrycznie oferowany jest na kołach 29”, które gwarantują świetną trakcję i ułatwiają pokonywanie przeszkód w terenie. Niemniej geometria ramy zaprojektowana została w taki sposób, aby zwolennicy rowerów mullet (29″ przód / 27,5″ tył) czerpalni z niej garściami.

Opinie o Trek Fuel EXE

Najczęściej padające ze strony użytkowników Trek Fuel EXE, jest stwierdzenie, że czegoś takiego jeszcze nie było. Ok, lekkie elektryki to nic nowego, jednak tak dopracowanej konstrukcji nie ma nikt inny w ofercie. Użytkownicy, doceniają świetną kulturę pracy silnika, duży moment obrotowy i nieporównywalnie cichą pracę. Ponadto patrząc na Fuel EXE, trzeba się przyjrzeć, aby dostrzec, że to eMTB. Zatem jest jedyny w swoim rodzaju, a nie obnosi się z tym.

Kolejną powszechną opinią, a może bardziej odczuciem towarzyszącym podczas jazdy na Trek Fuel EXE, jest poczucie, że to nie tylko rower, a bardziej przyjaciel, na którym możesz polegać. Silnik, jego moc i charakterystyka pracy, zostały zestrojone tak, że jest nie nachalny, ale zawsze wesprze użytkownika wtedy, gdy to potrzebne. Wspomaganie jest naturalne i płynne, a odłączenie silnika powyżej prędkości 25 km/h niezauważalne.

Wiemy, że najlepiej poczuć to wszystko na własnej skórze, dlatego też polecamy przed zakupem odbyć jazdę próbną lub skorzystać z oferty centrum testów. Po szczegółowe informacje zapraszamy do naszych sklepów stacjonarnych goodsport lub kontakt telefoniczny.

Cena roweru Trek Fuel EXE

Przeglądając ofertę modelową Trek Fuel EXE, warto, zwrócić uwagę na fakt, że niezależnie od wybranego modelu dostajemy tę samą bazę. Mamy tutaj na myśli ramę wykonaną z włókien węglowych (OCLV). Ponadto każdy z modeli posiada ten sam rewelacyjny silnik firmy TQ, baterię o pojemności 360 Wh, wyświetlacz zintegrowany z górną rurą ramy i minimalistyczny kontroler na kierownicy.

Jak widać, jest to głęboki ukłon w stronę klienta, ponieważ, nawet w podstawowym modelu, możemy czerpać maksimum korzyści tego lekkiego elektryka i zastosowanych w nim innowacyjnych technologii. Natomiast gdy po czasie i wraz z rosnącymi potrzebami zapragniemy wprowadzić ulepszenia, będzie to możliwe i stosunkowo łatwe.

Podsumowując, przygodę z najlepszym lekkim elektrykiem na rynku możemy zacząć z budżetem wynoszącym 36 399 PLN za model Fuel EXE 9.5, niemniej, jeżeli szukamy topowych rozwiązań i chcemy sięgnąć po produkt z najwyższej półki do wyboru mamy dwa modele oznaczone symbolem 9.9 w dwóch wersjach wyposażenia, SRAM lub Shimano. Model Fuel EXe 9.9 XX1 AXS kosztuje 75 399 PLN, natomiast Fuel EXe 9.9 XTR to wydatek rzędu 70 199 PLN.

Gwarancja na model Trek Fuel EXE

Firma Trek posiada na swoje ramy dożywotnią gwarancję dla pierwszego właściciela. Ponadto pozostałe komponenty mechaniczne posiadają dwuletni okres trwania gwarancji. Wychodząc naprzeciw klientom, dodatkowo łożyska i lakier mają roczną gwarancję. Silnik objęty jest dwuletnią natomiast bateria roczną gwarancją. 

W przypadku usterek / uszkodzeń, które nie kwalifikują się do naprawy w ramach gwarancji, firma Trek, posiada w swojej ofercie części do ram takie jak widełki, łączniki, łożyska, śruby.

Jaki model Trek Fuel EXE wybrać?

Podczas zakupu roweru elektrycznego, szczególnie powinniśmy zwrócić uwagę, na to, co jest esencją eMTB, czyli silnik, bateria oraz sterowanie system. W przypadku modelu Fuel EXE mamy to zadanie nieco ułatwione. Ponieważ niezależnie, na który model się zdecydujemy, dostaniemy tą samą ramą karbonową ramę, silnik TQ HPR50, baterię 360 Wh oraz kontroler i sterownik. Zatem już najniższy model Trek Fuel EXE 9.5 daje nam pełnoprawnego lekkiego elektryka z potencjałem na dalszy rozwój.

Oczywiście, jeżeli wolimy od razu kupić model, który nie będzie wymagał dalszych modyfikacji, sugerujemy skupić uwagę na modelach z oznaczeniem 9.8. Dostępne są w wariantach na osprzęcie Sram (GX AXS) lub Shimano (XT), ponownie widzimy tutaj ukłon w stronę klienta, aby zwolennicy każdego z producentów znaleźli coś dla siebie. Dla maniaków liczenia gramów istotny może być fakt, że modele na japońskim Shimano, są przeważnie nieco lżejsze od ich braci na osprzęcie amerykańskiego producenta.

Promocja i wyprzedaż, kiedy jest najczęściej?

Trek Fuel EXE jest nowym graczem na runku, więc na razie nie ma żadnej reguły, jak chodzi o wyprzedaże lub promocje na niego. Niemniej, zawsze jesteśmy otwarci na rozmowę i ewentualne negocjacje. Dlatego też zachęcamy do odwiedzenia naszych sklepów stacjonarnych goodsport.pl lub kontakt telefoniczny.

Jaki model Fuel EXE jest najlepszy?

Wszystko zależy dla kogo i do czego. Zapewne będą zwolennicy, topowych modeli, które wyposażone są w bezprzewodowe (AXS) przerzutki i sztyce. Ponadto posiadają czujniki AirWizz na oponach i amortyzacji, które dostarczają użytkownikowi informacji o ciśnieniu oraz ułatwiają ustawienie zawieszenia. Niemniej topowe rozwiązania sporo kosztują.

Osobiście uważamy, że dla świadomego użytkownika, sporo jeżdżącego, który będzie czerpał korzyści z bardziej zaawansowanych amortyzatorów, jednak nie potrzebuje topowych grup osprzętowych, będą modele Fuel EXE 9.8. Stosunek cena / osprzęt wypada w nich najkorzystniej, a jednocześnie przez długi czas nie będzie potrzeby wymiany komponentów.

Trek Fuel EXE, przeznaczenie

Trek Fuel EXE jest znakomitym wyborem dla każdego, kto chce świetnie bawić się w górach podczas każdego wyjazdu. Jednocześnie jest osobą, która nie ma problemu dodać coś od siebie na podjazdach. Poza tym Fuel EXE to rasowy rower ścieżkowy dający ogromny komfort i dynamikę na podjazdach oraz świetną zabawę i pełną kontrolę na zjazdach.

Trek Fuel EXE czy można kupić na raty?

Trek Fuel EXE podobnie jak każdy inny rower w naszym sklepie oferowany jest zarówno na raty, jak i leasing. Przy każdym modelu znaleźć można obecną ofertę ratalną. Staramy się, aby wszystkie informacje dotyczące ofert finansowanie były czytelne i zrozumiałe, niemniej mamy świadomość, że nie zawsze i dla wszystkich tak będzie. Zachęcamy wówczas do kontaktu telefonicznego lub osobistego w jednym z naszych sklepów. 

Ładowanie...