Trek Fuel Ex

Trek Fuel EX w roku 2022 przeszedł terapię odmładzającą. Chociaż jak przyjrzeć się bliżej, to został stworzony na nowo. Ten uznany i lubiany rower, dostał nowe życie i został dopieszczony, aby stać się jednym w swoim rodzaju rowerem Trail (ścieżkowym). Niemniej osobiście uważamy, że jest czymś więcej. 

Trek Fuel EX, co to za rower?

Trek Fuel EX zaliczamy do kategorii rowerów typu Trail lub po polsku rowerów ścieżkowych. Takie zaklasyfikowanie, już mocno podpowiada nam, w jakim środowisku będzie się czuł najlepiej. Leśne szlaki, wyprawy w trudnym terenie, jazda po górach po mało przetartych szlakach, eksploracja. Jeżeli czujesz, że chcesz podążać w tym kierunku – Fuel EX chętnie będzie Ci towarzyszył.

Skok zawieszenia w Fuel EX wynosi 150 mm z przodu oraz 140 mm z tyłu. Producent dopuszcza zwiększenie skoku amortyzatora przedniego do 160 mm. Dolny punkt montażowy dampera (amortyzator tylny), ma możliwość regulacji. W zależności od ustawienia charakterystyka będzie bardziej progresywna lub linowa. Ponadto do wyboru mamy modele zbudowane na ramie aluminiowej lub karbonowej.

Rowery trail charakteryzuje bardzo dobra dynamika na podjazdach, jednak na zjeździe również radzą sobie znakomicie. Fuel EX w 2022 roku przeszedł terapię odmładzającą i dostał wszystko to, co nowoczesny rower powinien posiadać. Długi reach i płaski kąt główki ramy, poprawiające stabilność i przewidywalność roweru na zjazdach. Ponadto kąt główki ramy można regulować, oczywiście nadal znajdziemy w nim MinoLink, pozwalający na zmianę geometrii i wysokości środka suportu. Rower fabrycznie sprzedawany jest na kołach 29” niemniej bardzo dobrze radzi sobie w konfiguracji typu mullet.

Opinie o Trek Fuel EX

Klienci go chwalą i są nim zachwyceni, testerzy na całym świecie są zgodni, to świetny i dopracowany rower. Sami zobaczcie: 

Ten rower zrobił na mnie piorunujące wrażenie… (Fuel EX) potrafi być zupełnie różnym rowerem dla różnych osób, dzięki zastosowaniu regulowanej geometrii, a dodatkowo wspaniale jeździ… Jest po prostu szalenie wszechstronny. – Pinkbike

Fuel EX udowodnił, że jest zapalonym wspinaczem i zjeżdża jak szalony. Od kamieni po korzenie i kanciaste przeszkody – Fuel EX poradził sobie z tym wszystkim w pięknym stylu. Piekielnie dobry rower na szlaki od razu gotowy do jazdy, niezależnie od Twojego stylu. – Vital MTB

Fuel EX po prostu pożera wyboisty teren, a jednocześnie świetnie radzi sobie ze stromymi podjazdami. Przekonało mnie to, że rower z długą, stabilną geometrią i średnim skokiem zawieszenia doskonale potrafi połączyć te dwie rzeczy. – Freehub Magazine

Cena roweru Trek Fuel EX

Wszystko zależy od wybranej konfiguracji oraz materiału ramy, na który się zdecydujemy. W największym skrócie, bez zamulania, ceny zaczynają się na kwocie 20 299 PLN za model Fuel EX 7, a kończą na topowym wszystko mającym Fuel EX 9.9 XX1 AXS w cenie 66 299 PLN. Zatem rozrzut jest spory, niemniej co my możemy polecić to model na ramie aluminiowej Fuel EX 8 w cenie 24 399 PLN lub jego odpowiednik z ramą oraz komponentami z włókien węglowych Fuel EX 9.8 XT za 37 999 PLN. Wspomniane modele oferują świetny stosunek ceny do jakości i na pewno, dla większości użytkowników będą wyborem, na długie lata bez konieczności zmiany komponentów.

Gwarancja na model Trek Fuel EX

Wszystkie modele Trek Fuel EX, podobnie jak inne modele firmy Trek mają gwarancję dożywotnią na ramę na pierwszego właściciela. Ponadto przez pierwszy rok nasz rower ma dodatkową gwarancję na lakier i łożyska ramy. Wszystkie inne części objęte są dwuletnią gwarancją.

Wiemy, że zwłaszcza podczas jazdy w terenie wypadki się zdarzają. Wychodząc naprzeciw klientom, firma Trek posiada w ofercie, części zamienne do swoich ram takie jak widełki, łączniki, łożyska itd.

Jaki model Trek Fuel EX wybrać?

Oferta jest bardzo rozległa i jest w czym wybierać. Naturalnie ostatecznie na naszą decyzję, wpłynie posiadany budżet. Niemniej mając możliwość zakupu Fuel EX w korzystniej ofercie ratalnej, nasze możliwości mogą być szersze, niżby się na początku wydawało.

Na początek polecamy zdecydować, czy wolimy rower na ramie aluminiowej, czy karbonowej. Wybierając aluminium mamy tylko dwa modele do wyboru. Wariantów na ramie karbonowej jest 5, przy czym modele 9.8 i 9.9 możemy wybrać z osprzętem Shimano lub Sram.

Jeżeli mielibyśmy wskazać model, który oferują najlepszy stosunek ceny do jakości, to jak już wspominaliśmy, polecamy modele Fuel EX 8 lub Fuel EX 9.8 GX AXS / XT do wyboru. Zastosowane w nich komponenty są wystarczające dla większości użytkowników, ponadto zapewnią precyzję i komfort działania, przez długi czas.

Promocja i wyprzedaż, kiedy jest najczęściej?

Trek Fuel EX podobnie jak większość rowerów, najczęściej można ustrzelić w korzystniej ofercie na koniec sezonu lub na jego początku. Ponadto okres zimowy sprzyja specjalnym okazjom. Naturalnie, jeżeli znalazłeś lepszą ofertę gdzie indziej lub po prostu chciałbyś zapytać o lepszą cenę, to odezwij się do nas.

Jaki model Fuel EX jest najlepszy?

Jeżeli mielibyśmy wskazać model, który oferuje najlepszy stosunek ceny do jakości, to jak już wspominaliśmy, polecamy modele Fuel EX 8 lub Fuel EX 9.8 GX AXS / XT do wyboru. Zwłaszcza w przypadku tych drugich zbudowanych na ramie wykonanej w wysokiej jakości włókien węglowych, ponadto znajdziemy w nich koła oraz kierownicę zintegrowaną z mostkiem Bontrager RSL również karbonowe. Materiał ten nie tylko obniża wagę całego roweru, ale zdecydowanie zmienia jego dynamikę jazdy oraz znacząco podnosi sztywność. Uważamy, że modele 9.8 dzięki zastosowanym komponentom, są maszynami gotowymi do jazdy i nawet wymagający użytkownicy, nie będą mieli się do czego w nich przyczepić!

Trek Fuel EX, przeznaczenie

Trek Fuel EX to idealny rower do jazdy w terenie. Najlepiej czuje się na leśnych ścieżkach w poszukiwaniu przygód, naturalnie na przygotowanych miejscówkach czuje się również doskonale. Mówiąc szczerze, jeżeli po szukasz świetnego roweru, który znakomicie pnie się do góry na podjazdach, natomiast pędząc w dół, na zjazdach pokaże pazur i zapewni nam zastrzyk adrenaliny Fuel EX to model, którego potrzebujesz. Ponadto pomimo zdecydowanie mniej sportowego i wyścigowego charakteru niż Slash, w odpowiednich rękach na zjazdach wcale nie będzie od niego odstawał!

Trek Fuel EX czy można kupić na raty?

Trek Fuel EX w ofercie naszego sklepu goodsport dostępny jest w ofercie ratalnej. Przy każdym modelu możemy zobaczyć warunki ratalne i wybrać opcję najbardziej nam odpowiadającą. Staramy się, aby informacje zawarte na naszej stornie były jasne i czytelne dla wszystkich klientów. Niemniej, mamy świadomość, że czasami łatwiej po prostu pogadać i zapytać wprost. Dlatego też zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub wizyty osobistej w jednym z naszych sklepów.

Ładowanie...