Trek Emonda

Emonda jest idealnym przedstawicielem rowerów szosowych sportowych, aerodynamiczne kształty rur pozwalające jechać znacznie szybciej na podjazdach, jak i na płaskim dzięki zmniejszeniu oporów powietrza. Jest to rower, w którym stosunek masa/prędkość stoi na bardzo wysokim poziomie, dlatego też jest to bardzo często widywany podczas wyścigów rower.

Trek Emonda, co to za rower?

Trek Emonda to najlżejszy szosowy rower sportowy, który niczego nie udaje. Wszystko w nim zostało zoptymalizowane pod kątem dynamicznej jazdy oraz ścigania się. Godziny spędzone w tunelach aerodynamicznych przyniosły efekt i zaowocowały profilami rur zmniejszającymi opór powietrza, bez uszczerbku na sztywności i niskiej masie. 

Emonda dostępna jest w trzech wariantach podstawowym aluminiowy ALR, która stanowi świetny stosunek jakości do ceny, jednak należy mieć na uwadze nieco mniejszą sztywność i większą wagę, ze względu na użyty materiał. Środkowy wariant to Emonda SL wykonana z włókien węglowych OCLV Serii 500, zoptymalizowana pod kątem aerodynamiki, zdecydowanie sztywniejsza i lżejsza konstrukcja. Seria SL jest idealnym wyborem, dla osób, które regularnie trenują i szosa dla nich to sposób spędzania wolnego czasu na rowerze. Topowy seria Emodna SLR to już typowa maszyna do ścigania maksymalnie odchudzona konstrukcja ramy oparta o włókna węglowe OCLV Serii 800 waży mniej niż 700 gramów! Jak zatem widać, model SLR jest najlżejszym i najszybszym wyborem. 

Opinie o Trek Emonda

Trek Emonda to rower dla świadomych użytkowników, którzy w rowerze szosowym szukają narzędzia do pokonywania własnych słabości oraz barier. Niemniej, każdy użytkownik, który się zdecydował na ten model, mówi jedno, na takim rowerze jeszcze nie jeździłem. Wszystko w tym modelu dopracowane jest w najdrobniejszych szczegółach i ma na celu jedno, jeździć lżej i szybciej.

Cena roweru Trek Emonda

W przypadku cen Trek Emonda wszystko sprowadza się do wybranego materiału ramy oraz stopnia zaawansowania konstrukcji. W ofercie znajdziemy modele aluminiowe ALR 4 w cenie 9 439 PLN i ALR 5 za 11 479 PLN. Oba modele wyposażone są w hydrauliczne hamulce tarczowe oraz komponenty pozwalające cieszyć się jazdą przez wiele kilometrów. 

Naturalnie w rowerze szosowym chodzi o dynamikę jazdy i minimalizowanie strat energii podczas pedałowania. Dlatego też, konstrukcje oparte karbonowe są ta popularne w tej grupie rowerów. Modele Emodna SL zaczynają się na modelu 5 w cenie 14 279 PLN, a grupę zamyka model SL 7 AXS w cenie 39 499 PLN. Topowe konstrukcje z symbolem SLR to wydatek od 30 999 za model SLR 6, aż do 72 799 w przypadku modelu SLR 9 AXS.  

Gwarancja na model Trek Emonda

Trek Emonda ma dożywotnią gwarancję na ramę, dla pierwszego użytkownika. Ponadto pierwszy rok dodatkowa gwarancja obejmuje lakier i łożyska. Pozostałe komponenty, obejmuje dwuletnia gwarancja producenta. 

Jaki model Trek Emonda wybrać?

Trek Emonda jest zdecydowanie rowerem dla użytkowników, którzy wiedzą, czego chcą. Naturalnie, dużo zależy od tego, jakim budżetem dysponujemy i jakie mamy aspiracje względem tego roweru.

Osoby poszukujące najlepszego stosunku ceny do możliwości. Ponadto pragnące doświadczyć wszystkich korzyści płynących ze zoptymalizowanie aerodynamik roweru powinny skupić swoją uwagę na modelach z serii SL. Zastosowane w nich rozwiązania, dają nam możliwość poczuć się jak światowej klasy zawodnicy.

Promocja i wyprzedaż, kiedy jest najczęściej?

Najlepszym czasem na poszukiwanie promocji jest końcówka sezonu i okres zimowy poza nim. Niemniej warto mieć na uwadze, że wtedy również dużo osób siada na trenażery i najlepsze oferty znikają na pniu. Oczywiście w trakcie sezonu też można trafić ciekawą promocję. Najlepszym przepisem, aby ustrzelić wymarzony rower w najlepszej cenie, to śledzić naszą stronę goodsport.pl oraz social media. Tam na bieżąco zamieszczamy informacje o bieżących okazjach. 

Jaki model Emonda jest najlepszy?

Osobiście uważamy, że Emonda to świetny rower sportowy rower szosowy dający niesamowitą przyjemność i dynamikę jazdy, niezależnie od wybranego modelu. Naturalnie pewnych rzeczy oszukać się nie da i nie ma co ukrywać, że modele na lżejszych, sztywniejszych ramach karbonowych z serii SL lub SLR będą jeździły bardziej dynamicznie. Niemniej w pod dobrze wytrenowanym kolarzem model aluminiowy wcale nie musi odstawać na podjeździe.

Osobom które, poszukują roweru na dłużej, jednocześnie pragną raz zapłacić i mieć spokój na dłuższy czas, niezależnie czy będzie to jazda rekreacyjna sportowa, czy ściąganie w zawodach. Zdecydowanie polecamy modele Emonda SL 6. Reprezentują one bardzo wysoki stosunek ceny do oferowanych możliwości oraz osprzętu. Niemniej osoby, które liczą każdy gram i lubią stawiać na ultra lekkie topowe rozwiązania, powinny pochylić się nad modelami z SLR.

Trek Emonda, przeznaczenie

Trek Emonda jest szosą sportową o agresywnej pozycji i charakterze. Rower ten jest gotowy zarówno na starty w szosowych wyścigach, jak i intensywne wielogodzinne treningi. Zoptymalizowane profile ramy oraz komponentów np. kierownicy, mają na celu poprawę aerodynamiki. Która nie tylko wpływa na poprawę osiągów, ale zmniejsza zmęczenie. Wysokiej jakości komponenty i elektroniczne przerzutki, gwarantują, że precyzja działania będzie zawsze na najwyższym poziomie. Najwyższej jakości użyte materiały oraz precyzja ich obróbki czynią z Trek Emonda rower bezkompromisowi i śmiało możemy powiedzieć idealny

Trek Emonda czy można kupić na raty?

Trek Emonda dostępny jest w ofercie ratalnej. Bieżące opcje finansowanie są dostępne na naszej stronie internetowej. Ponadto, w przypadku pytań, bądź wątpliwości chętnie pomożemy i zachęcamy do kontaktu. Nasze sklepy stacjonarne również czekają na Was, zarówno z możliwością przymiarki do wymarzonego roweru, jak i pyszną kawą!! 

Ładowanie...