Trek Dual Sport

Trek Dual Sport to idealny wybór zarówno do codziennego użytku w mieście, jak i weekendowych wypadów na wyprawy. Szersze opony znakomicie radzą sobie na szutrowych ścieżkach, a dodatkowe punkty montażowe pozwalają na montaż toreb, bagażników, sakw i błotników – czyniąc z Dual Sport rower dopasowany do Twoich potrzeb!

Trek Dual Sport  co to za rower?

Trek Dual Sport to klasyczny przedstawiciel roweru hybrydowego, jeżeli chodzi o jego przeznaczenie. Na pierwszy rzut oka, zdradza swój zadziory charakter. Rower ten został stworzony, aby zwinnie poruszać się zarówno po utwardzonych drogach i miejskich duktach, jak i szutrze i lekkim terenie.

Do wyboru w ofercie są lekkie jak piórko zwinne modele Dual Sport 5 generacji, wyposażone w sztywny widelec. Sprzedawane są one na zwinniejszych łatwiejszych w prowadzeniu kołach w rozmiarze 650B (27,5”) oraz grubszych oponach (2,0”). Taki zabieg pozwolił zredukować wagę roweru, na rzecz niewielkiego pogorszenia komfortu jazdy.

Nastawiając się na wypady w teren oraz poszukując węższych, lżej toczących się opon, powinniśmy zainteresować się ofertą modelową Dual Sport 4 generacji. Wyposażone są one zarówno w widelec amortyzowany, jak i większe, lepiej pokonujące przeszkody koła w rozmiarze 700 (29”).

Opinie o Trek Dual Sport 

Są tacy, którzy mówią o nim ten jedyny… Inni z kolei, twierdzą, że jest wszechstronny… My natomiast uważamy, że jest gotowy na wszystko! 

Zapewne dlatego spotyka się z doskonałym odbiorem wśród rosnącej rzeszy użytkowników. Najczęściej podkreślaną zaletą roweru Trek Dual Sport jest jego wszechstronność. Na co dzień doskonale sprawdzi się jako maszyna na dojazdy do pracy, natomiast w weekend po wyposażeniu w sakwy stanie się niezawodnym towarzyszem wyprawy.

Cena roweru Trek Dual Sport

W zależności od wybranej generacji zarówno próg wejścia, jak i cena za najwyższy model będzie nieco inna.

Patrząc, na ofertę Trek Dual Sport 4 Generacji, ceny mieszczą się w przedziale 2 919 PLN za model posiadający zdecydowanie podstawowe miejskie wyposażenie. Na górze stawki znajduje się wariant Equipped w cenie 4619 PLN. Charakteryzuje się pełnym wyposażeniem prosto z fabryki, ponadto do wyboru jest wersja z niskim oraz wysokim przekrokiem (wysokością górnej rury ramy).

W przypadku modeli Trek Dual Sport 5 Generacji próg wejścia to kwota rzędu 3 799 pln i podobnie mówimy tutaj o wersji pozbawionej dodatkowych akcesoriów i wyposażenia. Wszystko mające modele Equipped dostaniemy w cenie 6 199 pln. Nie tylko wyposażono go w bagażnik, stopkę, błotniki i oświetlenie, ale także w widelec z włókien węglowych (karbonu) obniżający wagę i świetnie pochłaniający drgania.

Gwarancja na model Trek Dual Sport 

Wszystkie modele Trek Dual Sport mają dożywotnią gwarancję na ramę na pierwszego właściciela. Ponadto na pozostałe komponenty obowiązuje dwuletnia gwarancja, licząc od daty zakupu widniejącej na dowodzie sprzedaży. W przypadku wszelkich usterek wynikających z winy użytkownika, napraw można dokonywać zarówno w salonach dealerskich marki Trek, jak i innych serwisach rowerowych.

Jaki model Trek Dual Sport  wybrać?

Zasadne jest tutaj klasyczne powiedzenie, to zależy. Naturalnie podstawowym limitem będzie zakładany budżet na rower, niemniej przy korzystnych ofertach ratalnych, może mieć on drugorzędne znacznie. Zdecydowanie ważniejsze jest zdefiniowanie naszych oczekiwań i potrzeb.

Jeżeli szukamy modelu „na gotowo”, polecamy obejrzeć modele z dopiskiem Equipped w nazwie. Posiadają one fabryczne wyposażenie w błotniki, stopkę, bagażnik oraz oświetlenie mocowane na stałe. Naturalnie każdy z tych elementów można z roweru zdemontować.Natomiast jeżeli pragniemy sami zdecydować, w co doposażyć nasz rower, powinniśmy skupić się na modelach pozbawionych fabrycznego wyposażenia.

Ponadto w ofercie dostępne są również modele w wariancie z niskim przekrokiem znacząco ułatwiające wsiadanie i zsiadanie z roweru. W zależności od wybranej generacji nasz rower będzie wyposażony w większe koła i amortyzację przednią w przypadku gen 4 lub mniejsze, zwinniejsze koła i sztywny (w wyższych modelach karbonowy) widelec dla generacji 5.

Ostateczny wybór zatem sprowadza się do naszych potrzeb i oczekiwań, w przypadku wątpliwości zachęcamy do odwiedzenia naszych sklepów lub kontakt z pracownikiem celem dobru modelu idealnego dla nas.

Promocja i wyprzedaż, kiedy jest najczęściej?

Wyprzedaż Trek Dual Sport nie występuje regularnie o określonej porze roku lub sezonu rowerowego. Dlatego też polecamy regularnie zaglądać na naszą stronę lub raz na czas wpaść na kawę do sklepów stacjonarnych. Naturalnie zawsze jesteśmy otwarci na negocjacje, jak nie obniżmy ceny, to może jakieś akcesoria dorzucimy…

Jaki model Dual Sport a jest najlepszy?

Wszystko zależy od głównego przeznaczania oraz naszych potrzeb — już wyjaśniamy.

Młoda, aktywa osoba, poszukująca lekkiego zwinnego roweru na codzienne przemieszczanie się po mieście. Ponadto okazjonalnie wykorzystująca rower na wycieczki do lasu lub poza miasto. Na pewno doskonale będzie się czuła na modelu Dual Sport 2 generacji 5. Model ten posiada koła w rozmiarze 650B (27,5”) na grubszych oponach, które tłumią nierówności, ale także lepiej znoszą krawężniki i inne miejskie przeszkody. Ponadto wytrzymały napęd o 18 biegach sprawi, że jazda będzie lekka i przyjemna, a gdy przyjdzie nam się nagle zatrzymać, niezastąpione będą mocne hydrauliczne hamulce tarczowe.

Nieco innym, bardziej trafionym rozwiązaniem dla osoby poszukującej modelu, który zarówno świetnie sprawdzi się podczas codziennych sprawunków, jak i na weekendowy wypad za miasto, będzie model Dual Sport 3 Equipped Gen 4. Ten świetnie wyposażony rower już na starcie daje nam wszystko, co potrzebne, aby komfortowo z niego korzystać. Ponadto amortyzacja z przodu podnosi komfort jazdy w terenie. Większe, łatwiej przetaczające się po przeszkodach koła w rozmiarze 29”, sprawią, że jazda będzie lekka i płynna. Stawiający na prostotę napęd z tylko jedną zębatką z przodu, posiada 10-rzędową kasetę o zakresie 11-46, dzięki czemu żaden góra nie będzie nam straszna. Niezawodne, mocne, hydrauliczne hamulce zatrzymają nas zawsze, gdy zajdzie taka potrzeba.

Trek Dual Sport , przeznaczenie

Trek Dual Sport to klasyczny przedstawiciel rowerów hybrydowych, którym trudno jednoznacznie przypiąć jednoznaczne przeznaczenie. Znakomicie poradzi sobie w mieście, jako alternatywa dla samochodu i stania w korkach. Dostarczy nam świetnej zabawy podczas śmigania po szutrowych drogach zarówno tych lepiej, jak i gorzej przygotowanych. Będzie nam towarzyszył podczas leśnej wycieczki, a gdy zdecydujemy się rzucić wszystko i wyjechać… Jeżeli to konieczne, doposaż go, w co trzeba i jedź. Twój Trek Dual Sport da sobie radę!

Trek Dual Sport  czy można kupić na raty?

Jasne, że tak! Bieżąca oferta ratalna jest dostępna dla każdego modelu. Niemniej, jeżeli coś budzi wątpliwości, zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub osobistego.

Ładowanie...