Trek Domane

Trek Domane jest rowerem szosowym stworzonym do pokonywania długich dystansów w komforty sposób. Wsiadając na Domane, masz pewność, że nic Cię nie zaskoczy, a pokonywane kilometry będą rosły zaskakująco szybko. Co więcej, gdy w okolicy będzie organizowany wyścig, rower ten będzie na niego gotowy! 

Trek Domane, co to za rower?

Trek Domane jest klasycznym przedstawicielem rowerów szosowych endurance. Są to rowery szosowe stworzone z myślą o użytkownikach, którzy docenią zalety płynące z roweru szosowego, jednak nie mają aspiracji walczyć o podium w zawodach. Pragną po prostu w komfortowy i lekki sposób pokonywać kolejne kilometry na asfalcie, a gdy przyjdzie i pokonać odcinek szutrowy bezkompromisowo będą po nim pędzić. 

Z łatwością można zauważyć, większą ilość miejsca na oponę zarówno w ramie, jak i przednim widelcu. Szersza opona ma na celu lepsze tłumienie drgań i wzrost komforty jazdy po nierównych drogach. Ponadto kolejne tym razem, autorskie rozwiązanie firmy Trek to IsoSpeed. Elastyczne połączenie w przedniej i tylnej części ma zmniejszyć ilość wibracji przenoszonych na użytkownika i redukować zmęczenie. Ponadto w zależności o preferencji możemy dokonywać regulacji twardości. Geometria została zoptymalizowana w taki sposób, aby zwiększyć bazę kół, co ma wpływ na stabilność i przewidywalność prowadzenia, nawet podczas jazdy po bruku bądź innych nierównościach. Nadal znajdziemy tutaj szereg rozwiązań poprawiających aerodynamikę, zdradzających sportowe zacięcie Trek Domane. 

Opinie o Trek Domane

Najczęściej podkreślaną zaletą Trek Domane jest wszechstronność i komfort jazdy. Pierwsza cecha bezpośrednio wiążę się z drugą. Ponieważ, to właśnie szersze opony umożliwiają szersze spektrum zastosowań Domane. Niezależnie czy mamy do pokonania wyboistą drogę w centrum miasta, szutrowe ścieżki czy parkowe alejki. Nasz rower jest na to gotowy i nadal wszystko to będzie odbywało się z uśmiechem na ustach. 

Jest to również rower często wybierany przez osoby, które szukają idealnego kompromisu, pomiędzy rowerem typowo turystycznym, jakim są np. gravele, a typowo sportową z agresywną pozycją szosą. Właśnie tutaj najlepiej czuje się Domane, posiada na tyle charakteru, że nie straszny jej lokalny wyścig, a jednocześnie nie ma nic przeciwko, aby udać się z nami wielodniową wycieczkę. 

Cena roweru Trek Domane

Trek Domane występuje w wielu wariantach, mamy na myśli tutaj zarówno materiał ramy, jak i grupy osprzętowe. Próg wejścia stanowią tutaj rowery z ramą aluminiową, dostępne zarówno w wariancie z hamulcami typu cantilever, jak i tarczowymi. Te drugie w zależności od wybranego modelu mogą być mechaniczne (na linkę) lub hydrauliczne. Aluminiowe modele zaczynają się od około 5 000 PLN, a najdroższy model ze stopów lekkich kosztuje 11 999 PLN. 

Tam, gdzie kończy się aluminium, zaczyna się karbon. W przypadku modeli, wyposażonych w ramy i widelce wykonane z włókien węglowych OCLV, ceny mogą osiągać wartości 70 199 PLN. Niemniej należy mieć świadomość, że wówczas mówimy o wersji SLR, która posiada ultralekką ramę z włókien węglowych OCLV serii 700 i topowe komponenty.

Ponadto w rodzinie Trek Domane znaleźć możemy szosowe rowery elektryczne i wówczas mówimy o modelach Domane+. Wśród nich również występują warianty zarówno aluminiowe, jak i karbonowe. Ceny modeli ze wspomaganiem zaczynają się od 17 999 PLN, a stawkę zamyka model Domane+ SLR 9 AXS w cenie 64 999 PLN. 

Gwarancja na model Trek Domane

Firma Trek na swoje ramy udziela dożywotniej gwarancji dla pierwszego użytkownika. Ponadto lakier i łożyska mają roczną gwarancję. Pozostałe komponenty zostaną wymienione w przypadku wad nieużytkowych w okresie dwóch lat od daty zakupu. 

Jaki model Trek Domane wybrać?

Oferta modeli Trek Domane jest bardzo szeroka i naprawdę każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Podstawowe kryterium doboru roweru powinno skoncentrować się na materiale ramy. 

Domane AL Wszechstronne, wygodne, przystępne cenowo. Długodystansowa geometria ramy ze stopu aluminium, widelec IsoSpeed z włókna węglowego oraz prześwit na szerokie, szybko toczące się opony sprawiają, że jazda jest płynna i szybka.

Domane SL Solidna wydajność w solidnej cenie. Otrzymujesz wysokowydajną ramę z włókna węglowego OCLV serii 500 z wewnętrznym schowkiem oraz wygładzającą drogę technologię IsoSpeed z przodu i z tyłu.

Domane SLR Nasze najlepsze modele Domane wyposażone są w ultralekką ramę z włókna węglowego OCLV serii 700 z przednią i tylną regulacją IsoSpeed, aby można było na nim jeździć dłużej i mocniej. Dodatkowo ma wbudowany schowek.

Ponadto możemy również rozważać każdy z powyższych wariantów w wersji klasycznej lub model Domane+ w którym to znajdziemy silnik elektryczny, ułatwiający podjazdy i sprawiający, że nawet najbardziej wymagająca wycieczka stanie się znacznie prostsza. 

Promocja i wyprzedaż, kiedy jest najczęściej?

Trek Domane to szalenie popularny model, więc raczej nie mamy na nie stałych promocji lub wyprzedaży. Niemniej, nie znaczy to, że specjalnych ofert cenowych nie ma wcale. Osobom zainteresowanym tym modelem polecamy śledzić ofertę naszego sklepu na stronie goodsport.pl lub pogadać z nami o indywidulanym rabacie. 

Jaki model Domane jest najlepszy?

Zasadne pytanie, które powinniśmy zadać to, ale do czego?

Jeżeli ktoś szuka roweru, na co dzień i jazdę na Trek Domane będzie traktował wycieczkowo, rekreacyjnie. Zapewne najlepszym wyborem będzie wówczas nieco tańsza konstrukcja oparta na ramie aluminiowej. Przy czym polecamy tutaj zdecydowanie zakup modelu wyposażonego w hydrauliczne hamulce tarczowe Domane AL 4 Disc.

Osobą szukającym niższej wagi oraz zdecydowanie lepszej dynamiki jazdy, rekomendujemy modele na komponentach wykonanych z włókien węglowych. Sztywniejsza konstrukcja, zdecydowanie lepiej przyspiesza i zdobywa szczyty. Jeżeli w planach mamy również starty w zawodach, a nie znosimy kompromisów, wówczas topowe modele Domane SLR to nasza grupa docelowa. Odchudzona rama z najwyższej jakości karbonu dostarczy nam niezapomnianych wrażeń.

Trek Domane+ czyli szosy elektryczne docenią osoby mające mniej czasu na trenowanie i regularne jeżdżenie, pragnące jednocześnie nadal cieszyć się jazdą. Ponadto model ten pokaże pełnie swoich możliwości w górach, gdzie strome podjazdy, okażą się łatwiejsze do zdobycia. Jest to również powszechny wybór wśród osób jeżdżących w grupie znajomych, gdzie nie każdy dysponuje taką samą formą i stopniem wytrenowania. Wówczas szosa elektryczna idealnie nadrabia zaległości.

Trek Domane, przeznaczenie

Trek Domane ciężko zaszufladkować. Jest to rower bardzo uniwersalny, w swojej kategorii i tak naprawdę możemy używać go jako rower wyprawowy, ponieważ posiada on możliwość montażu bagażnika. Zakładając bardziej sportowe, węższe opony, okaże się świetną maszyną wyścigową. Natomiast dzięki komfortowej geometrii oraz systemowi IsoSpeed okaże się świetnym sprzętem do codziennego jeżdżenia i poznawania zakątków miasta i okolicy. 

Trek Domane czy można kupić na raty?

Trek Domane dostępny jest w ofercie ratalnej. Aktualna oferta znajduje się przy każdym modelu, natomiast jeżeli mają Państwo jakieś pytania bądź wątpliwości, zachęcamy do kontaktu telefonicznego, bądź odwiedzenia naszych sklepów stacjonarnych. 

Ładowanie...