Rowery Sportowe TREK [year] - Sklep rowerowy GoodSport.pl

Rowery Sportowe TREK

Cena
Rozmiar
Dostępność

Rowery sportowe Trek idealne do pokonywania wymagających tras, które łączą innowacyjne materiały i konstrukcję z najwyższej klasy komponentami, oferując niezrównane osiągi na szosie, szutrze i wszystkim pomiędzy. Lekkie i aerodynamiczne, stabilne i sprawne, sportowych rowerów szosowych Treka to wyrafinowane maszyny pędzące po zwycięstwo, przeznaczone zarówno jak profesjonalistów jak i ambitnych amatorów. Intersuję Cię pierwszy start w zawodach, a może szukasz nowego modelu bo stary już Cię ogranicza? Tu znajdziesz cos dla siebie.

Rowery sportowe

Rowery sportowe już na pierwszy rzut oka zdradzają swoje przeznaczenie. Stworzone po to, aby osiągać maksymalne prędkości podczas jazdy po asfalcie. Zoptymalizowane niczym bolidy formuły pierwszej pod względem aerodynamiki, mają zagwarantować zwiększenie osiągów oraz pokonywanie kolejny barier jak chodzi o osiągane wyniki. Tutaj nie ma miejsca na kompromisy i każdy element w sportowym rowerze szosowym, ma za zadanie, maksymalizować przeniesie mocy pochodzącej od kolarza.

Rowery tej kategorii zostały stworzone, przede wszystkim do ścigania się, zarówno na zorganizowanych imprezach, jak i z własnymi słabościami. Podstawową cechą wyróżniającą sportowe szosy, na tle innych rowerów jest bardzo lekka, jednak maksymalnie sztywna konstrukcja ramy, jak również pozostałych komponentów. Taki zabieg ma na celu oczywiście ułatwić jeżdżącym na niej rowerzystom osiąganie jak najlepszych wyników oraz możliwie bezstratny transfer mocy generowanej przez kolarza bezpośrednio na rower.

Charakterystyczna dla rowerów szosowych kierownica, dająca szerokie możliwości chwytu ma jednocześnie zagwarantować bardziej opływową pozycję, minimalizującą opory powietrza. Zgodnie z tym, co sugeruje nazwa, rowery te przeznaczone są do jazdy tylko i wyłącznie po szosie. Dlatego też oczywistym wydaje się dobór wąskich opon od 23 do 28 mm, które najczęściej są zupełnie pozbawione bieżnika i napompowane do wysokich ciśnień. Takie rozwiązania mają na celu minimalizowanie oporów tocznia i maksymalizację osiągów. Podczas konstruowania roweru szosowego sportowego, który ma za zadanie wygrywać największe światowe wyścigi kolarskie, normalnym wydaje się wykorzystanie tuneli aerodynamicznych.

Dzięki takim działaniom możliwe jest zoptymalizowanie kształtu każdego elementu, zaczynając od widelca i główki ramy, na pozostałych rurach i kierownicy, kończąc. Tutaj nie ma miejsca na przypadek, każda sekunda może zdecydować o wygranej lub porażce. Naturalnie nie byłoby to możliwe, bez użycia materiałów kompozytowych. Pozwalają one na otrzymanie niemalże dowolnego kształtu, jednocześnie zastosowanie włókien węglowych wydaje się tutaj oczywiste. 

Rowery sportowe Trek

Topowe modele takie jak Trek Madone lub Emonda zostały zbudowane z wykorzystaniem włókien karbonowych OCLV Serii 800, które gwarantują najlepsze parametry pod względem lekkości, wytrzymałości i prędkości. Zastosowanie takich materiałów pozwala uczynić konstrukcję maksymalnie sztywną, szybką i responsywną.

Wyższe modele wyposażone są w esencjonalne narzędzie, treningu każdego poważnie jeżdżącego kolarza, czyli pomiar mocy. Jest on najczęściej zintegrowany z prawą korbą i zbiera wszystkie potrzebne do analizy osiągnięć parametry. Koła wykonane z włókna węglowego również nie powinny stanowić zaskoczenia, podobnie jak części napędu takie jak korba, czy elementy przerzutek. Wszystko to połączone z ciasno zestrojonymi, twardymi przełożeniami, ma tylko jedno zadanie, podnosić poprzeczkę i czynić jazdę na szosie sportowej maksymalnie efektywną.

Trek Madone

Mówiąc szczerze, należałoby go nazwać już super szosą sportową. Zoptymalizowany pod kątem aerodynamiki niczym bolid formuły pierwszej, tutaj każdy element ma za zadanie poprawianie osiągów i zwiększenie osiąganej prędkości. Zastosowanie najwyższej klasy materiałów pozwoliło na stworzenie konstrukcji Madone SLR jeszcze lżejszej i szybszej niż kiedykolwiek.

Madone to najlepszy super-rower. Podczas każdej jazdy zapewnia Ci do dyspozycji trzy potężne narzędzia: zaawansowaną aerodynamikę, wzorową charakterystykę jazdy i niezrównaną integrację. A teraz, dzięki nowemu włóknu węglowemu OCLV Serii 800, Madone SLR jest lżejszy i szybszy niż kiedykolwiek.

Trek Emonda

Emonda jest idealnym przedstawicielem rowerów szosowych sportowych, aerodynamiczne kształty rur pozwalające jechać znacznie szybciej na podjazdach, jak i na płaskim dzięki zmniejszeniu oporów powietrza. Jest to rower, w którym stosunek masa/prędkość stoi na bardzo wysokim poziomie, dlatego też jest to bardzo często widywany podczas wyścigów rower.

Emonda ma aerodynamiczne kształty rur, co pozwala rowerzystom jechać szybciej na płaskim i na podjazdach. Dzięki temu, że nie poszliśmy na kompromisy na linii masa/prędkość, Émonda nie straciła niesamowitej lekkości jazdy i zrównoważonego prowadzenia, dzięki którym cieszy się statusem legendy wyścigów.

Trek Domane

Domane zapewnia niesamowity komfort jazdy na długodystansowym rowerze szosowym bez utraty wydajności. Technologia wygładzania drogi IsoSpeed pozwala na dłuższą jazdę przy mniejszym zmęczeniu, a aerodynamiczne kształty rur przecinają wiatr, zapewniając większą prędkość swobodną. Niezależnie od tego, po jakim podłożu jeździsz tym rowerem — po drogach utwardzonych, ubitym szutrze lub po bruku podczas najsłynniejszych na świecie wyścigów jednodniowych — rower Domane jedzie gładko, jest szybki, a jazda jest przyjemna.

Różnice w poszczególnych modelach rowerów sportowych Trek

 • Émonda ALR - jest niedrogim rowerem o wysokich osiągach. Jest to najlżejsza wersja roweru szosowego, który jeżeli chodzi o wrażenia z jazdy, nie ustępuję swoim karbonowym starszym braciom.
 • Émonda SL- znajdziemy w nim wszystkie udogodnienia związane z aerodynamiką i zaletami włókna węglowego. Zbudowana jest z lekkiego włókna OCLV serii 500.
 • Émonda SLR - topowy model, w którym znajdziemy wszystkie rozwiązania gwarantujące niezrównaną charakterystykę jazdy i przewagę aerodynamiczną. Konstrukcja ramy oparta jest na najwyższej jakości włóknach węglowych OCLV serii 800 i waży mniej niż 700 gramów!
 • Madone SL - topowy rower w rozsądnej cenie. Posiada wszystkie rozwiązania z najwyżej półki, które znajdziemy również w modelu SLR 6 gen., przykładem jest technologia IsoSpeed, przy czym rama została wykonana z materiału OCLV serii 500, który daje dobry stosunek wagi do ceny.
 • Madone SLR Gen. 6 - rower premium wykonany z najwyższej jakości materiałów OCLV serii 800 podnoszących sztywność i redukujących masę ramy, ponadto wyposażony w technologie IsoSpeed aby jazda po nierównych drogach była przyjemniejsza.
 • Madone SLR Gen. 7 - najlżejszy i najszybszy model w rodzinie, wyposażony w technologie IsoFlow, która ma za zadanie zredukować masę, zwiększyć prędkość, obniżyć opory aerodynamiczne i wygładzać drogę.

Rowery sportowe damskie, męskie - dobór rozmiaru

Geometria tych rowerów, jak również ilość dostępnych rozmiarów, została zoptymalizowana w taki sposób, aby zarówno panie, jak i panowie, znaleźli wygodną i gwarantującą maksimum osiągów pozycję. Naturalnie, przy zakupie takiego roweru, polecamy konsultacje z osobą zajmującą się bike fittingiem. Pozwoli nam to, idealnie dopasować rower do swojej budowy ciała, tym samym będziemy mogli czerpać maksimum możliwości z kupowanego sprzętu.

Szosa sportowa dla kogo?

Trzeba powiedzieć sobie jasno szosa sportowa, jest zdecydowanie bardziej ukierunkowana niż szosa komfortowa. Konstrukcja, nastawiona na osiąganie maksymalnej wydajności oraz szybką jazdę bez kompromisów, zdecydowanie zachęca zawodników kolarstwa do sięgnięcia po nią. Niemniej należy mieć na uwadze, że nie jest to sprzęt, tylko i wyłącznie dla zawodników jeżdżących w wyścigach. Zapewne naturalnie nasuwającym się pytaniem będzie, tylko po co amatorowi sprzęt dla profesjonalistów?

Odpowiedź może banalna, jednak prawdziwa, wszystko zależy czego, oczekujemy od naszego sprzętu. Jeżeli mieszkamy w takim miejscu kraju, że jeździmy tylko i wyłącznie po asfalcie bądź po prostu jazda w nawet lekkim terenie zupełnie nas nie interesuje. Ponadto chcemy, aby nas sprzęt był maksymalnie dostosowany do dyscypliny, którą uprawiamy, jednocześnie bardziej agresywna pozycja, nie stanowi dla nas żadnego problemu.

Sportowy rower szosowy będzie wówczas idealnym wyborem i na pewno spełni wszystkie wymagania mu stawiane. Wąskie opony, sztywna konstrukcja ramy, wąski zakres przełożeń, wszystko to, zagwarantuje, że pokonywanie podjazdów oraz kolejnych kilometrów, będzie odbywało się z maksymalną wydajnością i przyjemnością.

Budowa szosy sportowej

 • Rama - zoptymalizowana w taki sposób, aby szybko podjeżdżać i jeździć po płaskim. Aerodynamiczne kształty mają poprawiać osiągi i ułatwiać pokonywanie kolejnych kilometrów. Zastosowane w topowych modelach materiały kompozytowe, mają minimalizować wagę przy jednoczesnym zachowaniu najwyższej sztywności całej konstrukcji. Pomimo tego możemy znaleźć tutaj rozwiązania takie jak IsoSpeed lub IsoFlow, mające poprawić komfort podczas wielu godzin spędzonych w siodle.
 • Koła - lekkie, sztywne, minimalizujące opory toczenia, wykonane z materiałów kompozytowych, ponadto przystosowane do montażu tarczy hamulcowych. W celu dodatkowego zwiększenia sztywności, piasty montowane są na sztywnych osiach.
 • Opony - wąskie od 23 do 28 mm  mające zagwarantować minimalne opory toczenia, wyposażone we wkładki zapobiegające przebiciu, zoptymalizowane pod kątem wagi oraz mieszanki, aby zagwarantować maksimum przyczepności.
 • Hamulce - na szczęście od kilku lat popularnym trendem w rowerach szosowych stały się hamulce tarczowe, nie może być inaczej w modelach topowych. Pomimo bardzo niskiej wagi rowerów osiągane na nich prędkości są znaczne, dlatego też hamulce tarczowe hydrauliczne, okazują się tutaj niezastąpione.
 • Siodełko - niewielkich rozmiarów, lekka konstrukcja, ma zagwarantować komfort podczas jazdy wyścigowej. Naturalnie w topowych modelach konstrukcja oparta jest na kompozytach węglowych, aby poprawić aerodynamikę i wagę.
 • Kierownica - kierownica typowo sportowa, wykonana z włókien węglowych zintegrowana ze wspornikiem kierownicy ma spełniać dodatkową funkcję spojlera przedniego kierującego w pożądany sposób strugę powietrza.
 • Napęd - topowe grupy sterowane elektronicznie nie są tutaj niczym niezwykłym, zastosowane zakresy przełożeń są ukierunkowane na osiąganie maksymalnych prędkości i wyciśniecie zarówno z roweru, jak i zawodnika granic możliwości.
Ładowanie...