Rowery Komfortowe TREK 2022 | Sklep rowerowy goodsport.pl

Rowery Komfortowe TREK

Cena
Rozmiar
Dostępność

Na komfortowym rowerze szosowym pokonasz kilometry z uśmiechem na twarzy. Niezależnie od tego, czy pędzisz po bruku w Roubaix, czy mierzysz się ze swoją kolejną życiówką. Nie ma lepszego sposobu na długi dzień w siodełku niż na najlepszym długodystansowym rowerze szosowym. Wybierz Domane.

Szosowe rowery komfortowe (endurance)

Szosowe rowery komfortowe (endurance) stanowią specjalną grupę wśród szosówek. Ostatecznie, nie każdy sięgający po szosę będzie traktował ją jako wyspecjalizowane, nastawione na osiągi narzędzie treningowe, bądź rower do ścigania się. Tak też powstały szosówki komfortowe, mające na celu zaspokojenie potrzeb, osób, które chcą delektować się jazdą zarówno po asfalcie, jak i poza nim, jednocześnie czując się komfortowo, nawet po wielu godzinach spędzonych w siodełku i pokonaniu znacznej liczby kilometrów.

Rowery komfortowe Trek - model Domane

Trek Domane zapewnia niesamowity komfort jazdy. To rower na długie dystanse, dzięki któremu nie odczujesz zmęczenia w trasie. Technologia wygładzania drogi IsoSpeed i aerodynamiczne kształty rur to Twoi sprzymierzeńcy w walce z kolejnymi kilometrami. Niezależnie od tego, po jakim podłożu jeździsz tym rowerem — po drogach utwardzonych, ubitym szutrze lub po bruku podczas najsłynniejszych na świecie wyścigów jednodniowych — rower Domane jedzie gładko, jest szybki, a jazda jest przyjemna.

Domane SLR Nasze najlepsze modele Domane wyposażone są w ultralekką ramę z włókna węglowego OCLV serii 700 z przednią i tylną regulacją IsoSpeed, aby można było na nim jeździć dłużej i mocniej. Dodatkowo ma wbudowany schowek

Domane SL Solidna wydajność w solidnej cenie. Otrzymujesz wysokowydajną ramę z włókna węglowego OCLV serii 500 z wewnętrznym schowkiem oraz wygładzającą drogę technologię IsoSpeed z przodu i z tyłu.

Domane AL Wszechstronne, wygodne, przystępne cenowo. Długodystansowa geometria ramy ze stopu aluminium, widelec IsoSpeed z włókna węglowego oraz prześwit na szerokie, szybko toczące się opony sprawiają, że jazda jest płynna i szybka.

Różnice w modelach Trek Domane

  • Domane AL Wszechstronne, wygodne, przystępne cenowo. Długodystansowa geometria ramy ze stopu aluminium, widelec IsoSpeed z włókna węglowego oraz prześwit na szerokie, szybko toczące się opony sprawiają, że jazda jest płynna i szybka.
  • Domane SL Solidna wydajność w solidnej cenie. Otrzymujesz wysokowydajną ramę z włókna węglowego OCLV serii 500 z wewnętrznym schowkiem oraz wygładzającą drogę technologię IsoSpeed z przodu i z tyłu.
  • Domane SLR Nasze najlepsze modele Domane wyposażone są w ultralekką ramę z włókna węglowego OCLV serii 700 z przednią i tylną regulacją IsoSpeed, aby można było na nim jeździć dłużej i mocniej. Dodatkowo ma wbudowany schowek.

Charakterystyczne cechy roweru komfortowego

Stawiając obok siebie szosę sportową i komfortową, od razu rzucą nam się w oczy, różnice w szerokości opon. Te drugie, będą miały opony zdecydowanie szersze, rama potrafi nawet przyjąć gumę 38c, taki zabieg ma celu tłumienie drobnych drgań pochodzących z asfaltu i jak sama nazwa sugeruje, podniesie komfortu jazdy. Pozornie może się wydawać, że taki zabieg znacznie zwiększy opory toczenia, jednak nie jest to do końca prawdą. Patrząc na Trek Domane, od razu zauważymy rozwiązania mające zwiększyć wygodę podczas jazdy po wyboistej asfaltowej drodze jak i drogach nieutwardzonych.

Opatentowany system IsoSpeed z przodu i tyłu ma spełnić dokładnie taką funkcję. Ideą rozwiązania jest brak stałego połączenia pomiędzy górną rurą a rurą podsiodłową. Zostały one połączone poprzez specjalny przegub dodatkowo osadzony na elastomerze, ma to wszystko zagwarantować tłumienie drgań przenoszonych przez ramę z drogi, ponadto w niektórych modelach istnieje możliwość regulacji poziomu tłumienia. Sama geometria ramy w szosach komfortowych została zoptymalizowana w taki sposób, aby niezależnie od chwytu być mocno wyprostowanym. Właśnie taka pozycja, gwarantuje, że nawet podczas pokonywania bardzo długich dystansów, cały czas będziemy mogli skupić się na przyjemności z jazdy i delektować się nią.

Ponadto użytkownik doceni większą bazę kół zapewniającą stabilność i przewidywalność prowadzenia nawet podczas wjazdu na bruk lub tzw. kocie łby, rower pewnie jedzie, tam gdzie chcemy. Mogłoby się wydawać, że w związku z mocnym naciskiem na maksymalizacje wygody podczas jazdy ucierpiały na tym aspekty związane z aerodynamiką, nic bardziej mylnego. Zaczynając od widelca, poprzez główkę ramy na pozostałych rurach kończąc, wszystkie elementy zostały wykonane tak, aby minimalizować opory powietrza.

Naturalnie zastosowanie włókien węglowych OCLV w modelach SL i SLR, dodatkowo umożliwiło inżynierom, zaprojektowanie ramy w taki sposób, aby była sztywna i lekka. Poprzez odpowiedni układ włókien węglowych istnieje możliwość sterowania parametrami sztywności tam, gdzie jest to wymagane, natomiast nadania elastycznego charakteru innym obszarom, tak aby nie odbiło się to na dynamice jazdy.

Dla kogo rowery szosowe komfortowe?

Rowery te są idealnym rozwiązaniem dla każdej osoby szukającej roweru szosowego, na którym będzie mógł spędzić długie godziny z zachowaniem maksymalnego komfortu i przyjemności z jazdy, przy zachowaniu wszystkich cech typowej szosówki. Są one świetnym wyborem zarówno dla osób zaczynających swoją przygodę z kolarstwem szosowym, jak i, doświadczonych użytkowników.

Ponadto szosy komfortowe są na tyle uniwersalne i wygodne, że często zachęcają swoich posiadaczy do użytkowania ich jako rowerów allroad lub gravel w lżejszym terenie. Zwłaszcza w tym pierwszym zastosowaniu czują się one doskonale i napewno w ten sposób zjadą uznanie zdecydowanie szerszej grupy odbiorców. Naturalnie producenci mają na uwadze fakt, że użytkownicy szos endurance mogą zapragnąć, udać się na kilkudniową eskapadę, zastosowali rozwiązania mające na celu ułatwić im to zadanie. Dlatego też standardem w tej grupie rowerów są otwory montażowe pod bagażnik, do którego możemy zamontować sakwy oraz montowane na stałe błotniki.

Szosa endurance damska i męska oraz dobór rozmiaru

Kategoria ta nie posiada szczególnego rozróżnienia w zależności od płci. Zdecydowanie bardziej należy skupić się tutaj na doborze właściwego rozmiaru oraz znalezieniu poprawnej pozycji, tylko wtedy będziemy w stanie czerpać maksimum korzyści z zakupionego roweru.

Dobrym pomysłem, może okazać się wykonanie usługi bike fittingu. Poprzez pomiar kilku parametrów naszego ciała oraz prawidłowe ustawienie wysokości siodełka, długości, wysokości i kąta wspornika kierownicy, możliwe jest znalezienie najwygodniejszej dla nas pozycji, co znacząco podnosi również efektywność pedałowania.

Budowa szosy komfortowej

  • Rama - posiadająca dostosowaną do pokonywania długich dystansów, zapewniająca pozycję z wyprostowanymi plecami, niemniej nadal zoptymalizowana pod kątem aerodynamiki, aby zmaksymalizować osiągi. Ponadto możliwość montażu zarówno błotników, jak i bagażnika umożliwiają dedykowane otwory, co znacząco rozszerza funkcjonalność roweru. Rozwiązania takie jak IsoSpeed mają za zadanie znacząco podnieść komfort nawet podczas jazdy poza drogami asfaltowymi, jedocześnie nie ograniczając wydajności pedałowania i przenoszonej mocy.
  • Koła - sztywne osie mające podnieść sztywność konstrukcji, piasty umożliwiające przykręcenie tarczy hamulcowych oraz szersze obręcze przystosowane do montażu szerszych nich w sportowej szosie opon, dodatkowo wzmocnione, to typowa charakterystyka kół w szosie endurance.
  • Opony - pozbawione bieżnika, posiadające jedynie delikatne lamele w bocznej części bieżnika, zdecydowanie szersze, opony w rozmiarze nawet do 38c mają zagwarantować komfort jazdy nawet w lekkim terenie, ponadto większa szerokość tylko nieznacznie podnosi opory toczenia.
  • Hamulce -  jako że szosy komfortowe mają nie iść na żadne kompromisy, dlatego też zastosowanie hamulców tarczowych jest tutaj standardem, mają one zagwarantować pełną moc hamowania nawet w najbardziej wymagających warunkach.
  • Siodełko - zdecydowanie bardziej nastawione na sportową jazdę, jednak nie mówimy tutaj o typowej sportowej desce, nadal ma być wygodnie nawet podczas wielu godzin spędzonych na rowerze.
  • Kierownica i chwyty - gięta w tzw. baranka, posiadająca znacznie bardziej sportowy charakter niż kierownice stosowane w gravelach, owijka nastawiona na komfort podczas pokonywania długich dystansów.
  • Napęd - w zależności o wybranego modelu, możemy spotkać tutaj podstawowe grupy szosowe, jak również bezprzewodowe rozwiązania z najwyższej półki. Jak łatwo się domyślić na podstawie przeznaczenia roweru, zakres przełożeń jest większy niż w przypadku sportowej szosy, ma to ułatwić podjeżdżanie w terenie oraz osobom mniej wytrenowanym.
Ładowanie...