Rowery Trail TREK [year] - Sklep rowerowy GoodSport.pl

Rowery Trail TREK

Cena
Rozmiar
Dostępność

Rowery szlakowe Trek są wszechstronne, lekkie i niezwykle sprawne. Równie dobrze pokonują podjazdy i zjazdy, dzięki czemu są idealne na wszystko, od wyścigów enduro po nabijanie okrążeń po pracy.

Rowery trailowe od Treka

  • Trek Remedy Dzięki zwinnym kołom 27,5-calowym to Twoja nowa zabawka na skoki, ciasne zakręty i trasy typu flow. Remedy to bezkompromisowy rower na szlaki stworzony z myślą o trudnym technicznie terenie i dzikich zjazdach. To rower górski dla prawdziwych wyjadaczy, z widelcem 160 mm i 150 mm skoku z tyłu, żwawymi kołami 27,5-calowymi, a także dającymi mnóstwo radości rozwiązaniami idealnymi na skoki, wpadanie w zakręty i ostrą jazdę na szlaku.
  • Trek Fuel EX to rower MTB na wszystkie trasy. Jest szybki, sprawny i daje mnóstwo radości wszędzie. Nie powinno dziwić, że to nasz najpopularniejszy rower na szlaki! Fuel EX został stworzony po to, aby móc wyruszyć na każdy szlak, każdego dnia. Fuel EX szybko rozprawia się z singletrackiem, sprawnie pokonuje trudne odcinki i wszędzie daje mnóstwo radości, dzięki zrównoważonej geometrii roweru na szlaki i wyrafinowanemu zawieszeniu. Nie potrzeba wyszukanego systemu z kołami różnych rozmiarów. Żadnych skomplikowanych pokręteł regulacji zawieszenia. Zero nietypowych części wymagających uwagi przed każdą jazdą. To po prostu świetny rower na szlaki, który pasuje każdemu rowerzyście.
  • Trek Top Fuel to szybki 29er na szlaki o skoku 120 mm, który idealnie się sprawdzi w przypadku rowerzystów uwielbiających sprawność na podjeździe i zjeździe. Jest lżejszy i zwinniejszy niż rower na szlaki, ale jednocześnie wybacza na trudnych zjazdach znacznie więcej niż prawdziwa maszyna do cross-country. Łączy najlepsze cechy tych dwóch światów, a także daje mnóstwo radości, gdy trafi na dirt.
  • Trek Roscoe Ten hardtail z 29 calowymi kołami żyje szaleństwami na szlaku. Roscoe został zbudowany od podstaw z myślą o dobrej zabawie i nieustraszenie leci po tych samych trudnych trasach, po których dotąd trzeba było jeździć w pełnym zawieszeniu. Ale ponieważ rower amortyzuje wstrząsy, masz pewniejszą kontrolę, a odczucia na szlaku są bezkonkurencyjne. Roscoe to rower górski MTB 29 cali.

Kategoria rowerów trail wpisuje się idealnie w lukę pomiędzy przeznaczonymi do XC świetnie podjeżdżającymi a Enduro, dla którzy najbardziej wymagające zjazdy nie stanowią problemu. Leśne szlaki, przygotowane górskie ścieżki rowerowe, wyprawy po górach, lekkie przejażdżki z rodziną rower trailowy idealnie odnajdzie się w każdej sytuacji.

Rower trail, rower szlakowy, rower ścieżkowy - co to właściwie znaczy?

Przyrównując rower ścieżkowy / szlakowy (tak po polsku nazywamy tę kategorię rowerów) do samochodu, można by określić go jako SUV. Dobrze radzi sobie w terenie i drogach leśnych, jednak jazda nim w ekstremalny terenie jest niemożliwa, daje radę na mieście i w długiej trasie, jednak nie jest limuzyną.

Tak samo jest z rowerami trail i mówiąc szczerze, jeżeli ktoś poszukuje jednego, uniwersalnego roweru do jazdy w terenie, po górach, jak i do przemieszczania się na co dzień, to właśnie znalazł swojego faworyta. Składa się na to kilka czynników, które opisujemy poniżej.

Cena jest zdecydowanie czynnikiem, który sprawia, że rowery te są częstym wyborem dla wielu użytkowników. Rowery szlakowe nie potrzebują ultra lekkich materiałów i odchudzonej konstrukcji jak rowery cross-country (XC). Ponadto nie będą używane i traktowane tak ciężko, jak rowery Enduro, więc konstrukcja nie musi być aż tak pancerna.

Waga, niższa w porównaniu do roweru enduro. Zbliżona do klasycznego, rekreacyjnego roweru górskiego wynosząca około 14 kg, waga. Ułatwia zarówno manewrowanie w terenie, jak i czyni podjazdy oraz całą wycieczkę zdecydowanie przyjemniejszą. Naturalnie nadal na zjazdach, możemy świetnie się bawić, jednak na najbardziej wymagających trasach, będziemy musieli zaakceptować pewne kompromisy.

Radość i lekkość jazdy to czynnik, który najczęściej decyduje o zakupie roweru trial. Pozycja bardziej komfortowa, niż na szybko podjeżdżającym, agresywnym rowerze XC, jednocześnie dobrana w taki sposób, aby dynamicznie pokonywać podjazdy. Wydłużona baza kół, bardziej płaski kąt główki ramy. Gwarantują stabilność i przewidywalność roweru podczas zjazdów i jazdy w terenie.

Rower ścieżkowy - profil użytkownika

Segmenty na Stravie niewiele Ci mówią? Jesteś znudzony dyskusjami, kto urwał ile sekund na danej trasie? Wolisz jechać swoje i skupić się na przyjemności obcowania z terenem? Znakomicie! Rowery z kategorii trail już na Ciebie czekają!

Tak naprawdę, ze względu na ich uniwersalność, ciężko jednoznacznie określić idealny profil użytkownika rowerów szlakowych. Przedstawiamy kilka różnych profili użytkowników, przy czym nie chcemy nikogo szufladkować i można je mieszać do woli.

Ambity rowerzysta, lubiący jazdę w trudniejszym terenie. Zdecydowanie nastawiony na jazdę po szlakach zarówno tych przygotowanych, jak i dzikich ścieżkach. Jednak umiejący odpuścić najbardziej wymagające, ekstremalne zjazdy. Lubiący spędzić cały dzień w siodle i terenie, niewykluczający nocy pod chmurką, na górskiej polanie. Pragnący delektować się czasem spędzonym w pięknych okolicznością przyrody na swoim rowerze szlakowym.

Przygody w dziczy Cię nie bawią, wolisz jechać do przygotowanego obiektu i jeździć po przemyślanych, zabezpieczonych trasach. Jednak rower traktujesz jak odskocznie po ciężkim dniu pracy i nie masz ochoty bawić się w analizowanie czasów i urywanych sekund. Rower trail ma dawać Ci przyjemność i satysfakcję z pokonywania własnych słabości, a jednocześnie ładować dawką endorfin na kolejny dzień.

Na co dzień jeździsz na wycieczki z rodziną po asfaltowych i lekkich szutrowych trasach. Ponadto lubisz przejechać się na rowerze do pracy, unikając stania w korkach. Natomiast w weekend i raz na jakiś czas w tygodniu, budzi się w tobie, rządzą wyskoczenia z kuplami na rower w góry lub pobliskiego kompleksu rowerowego? Rower ścieżkowy będzie zawsze przy tobie!

Rowery szlakowe Trek

Trek Remedy - najtwardszy w całej rodzinie

Wyposażony w zwinne i żwawe 27,5" koła znakomicie czuje się na trasach typu Flow oraz podczas pokonywania ciasnych zakrętów i skoków. Amortyzatory o skoku 160 mm z przodu oraz 150 mm na tyle, doskonale radzą sobie podczas jazdy w terenie, nawet trudniejszym technicznie, wymagającym terenie. 

Trek Fuel EX - wyposażony w nieco mniejszy skok amortyzacji wynoszący 140 mm

Zdecydowanie dobrze czuje się zarówno w trudniejszym terenie, jak również na przygotowanych ścieżkach. Zachowuje bardzo dobre parametry zarówno podjazdowe, jak i zjazdowe, umożliwiając dynamiczne pokonanie każdej trasy.

Trek Top Fuel - najszybszy rower szlakowy w rodzinie

Wyposażony w 29" doskonale pokonujący podjazdy, jednak nieustępujący na zjazdach. Wyposażony w skok amortyzacji 120 mm. Ma za zadanie szybko i komfortowo zawieźć nas na górę, jednocześnie czyniąc jazdę w dół przyjemną i możliwie komfortową. 

Trek Roscoe - rower ścieżkowy na sztywnej ramie

Zdecydowanie najlepiej pozwala poczuć teren, po którym jedziemy. Idealnie sprawdzi się, jako rower na co dzień, jak i do czerpania maksimum przyjemności z jazdy w terenie. Szybkie, dobrze toczące się po przeszkodach koła 29", wyposażone w grube opony podnoszą komfort na napotkanych nierównościach.

Trek Fuel ExE - przedstawiciel nowej klasy lekkich elektryków przeznaczonych do jazdy w terenie

Mały silnik posiadający wystarczający moment obrotowy i moc, aby wesprzeć użytkownika na stromych, wymagających podjazdach. Niewielka bateria gwarantuje wystarczający zapas energii, nawet na dłuższą wycieczkę.

Dzięki swojej wszechstronności i popularności coraz więcej producentów wyposaża swoje rowery szlakowe w silniki elektryczne. Mając jednak na uwadze, że waga gra w nich dużą rolę, ponadto często są one wykorzystywane jako rowery na długie wyprawy. Mocne silniki oraz duże ciężkie baterie nie zagrzeją w nich miejsca. 

Wszelkie szczegóły na temat rozwiań technicznych, zastosowanych w tym innowacyjnym ebike zostały opisane na naszym blogu. Zatem wszelkie osoby pragnące dowiedzieć się więcej zachęcamy do odwiedzenia strony: https://trekbielsko.pl/trek-fuel-exe/.

Rower trailowy - przyjemność i frajda z jazdy

Te rowery bardzo dobrze pną się do góry, zarówno dzięki przemyślanej geometrii, jak również utrzymanej na dobrym poziomie wadze. Gdy będziemy już na szczycie i skończymy delektować się widokami, poprawimy kask i ochraniacze. Możemy śmiało zacząć zjazd, a przemyślane rozwiązania konstrukcyjne, zadbają o to, aby podczas jego trwania uśmiech nie schodził nam z twarzy. 

Rama oparta najczęściej na stanowiącym idealnym kompromis wagi do ceny aluminium. Naturalnie dostępne są również konstrukcję wykonane z włókien węglowych. Posiadająca nowoczesną geometrię progresywną, zapewniającą duży zasięg (reach) i bazę kół, wpływające na stabilność i przewidywalność prowadzanie roweru na zjazdach. Ponadto kąt rury podsiodłowej został dobrany w taki sposób, aby podjeżdżać dynamicznie i efektywne. 

Amortyzacja w zależności od wybranego modelu zakres oferowanego skoku będzie dość szeroki. Rowery szlakowe przeważnie mieszczą się w przedziale od 120 mm do 160 mm. Większa wartość będzie zdecydowanie wskazana dla osób wybierających bardziej wymagające zjazdy. Natomiast mniejszy skok zostanie doceniony przez użytkowników, nastawionych na jazdę bardziej wycieczkową i mniej techniczną. 

Koła popularne są zarówno rozmiary 27,5" jak i 29". Jednak te drugie, są zdecydowanie bardziej popularne. Ponadto trend rowerów mullet (większe koło z przodu, mniejsze z tyłu) w rowerach szlakowych ma się coraz lepiej. Rozwiązanie takie ma pozytywny wpływ na parametry zjazdowe roweru, ułatwiając toczenie się po przeszkodach większego przedniego koła, zachowując lekkość i zwrotność tyłu.

Opony najczęściej posiadają lekkie wzmocnienia ścianki bocznej, mają przede wszystkim zachować rozsądny stosunek wagi do wytrzymałości. Bieżnik jest nieco mniej agresywny niż w typowych oponach enduro, ma zagwarantować lekkość toczenia się i dobrą przyczepność w terenie. 

Sztyca opuszczana z manetki umieszczonej na kierownicy jest bardzo wygodnym i popularnym rozwiązaniem. Dzięki niej nie musimy, za każdym razem zsiadać z roweru, aby zmienić wysokość siodełka na czas zjazdu lub podjazdu. Dokonujemy tego poprzez manetkę na kierownicy i naciskając na siodełko, opuszczamy je. Powrót do wysokiego położenia wymaga ponownego użycia dźwigni na kokpicie.  

Hydrauliczne hamulce tarczowe gwarantują, że wymagana siła hamowania będzie zawsze dostępna. Same tarcze hamulcowe, przeważnie są mniejsze niż w rowerach enduro lub DH. Również zaciski stosowane są połączenia zacisków wyposażonych w cztery tłoczki z przodu i dwa z tyłu. Takie rozwiązanie jest wystarczające, a pozwala zmniejszyć wagę całego roweru. 

Napęd stawia na prostotę i szeroki zakres przełożeń. Można śmiało powiedzieć, że jeden blat z przodu oraz dwunastorzędowa kaseta o bardzo szerokim zakresie przełożeń to standard. Taki zestaw pozwala zdobyć każdy szczyt w komfortowy sposób. Jednocześnie działanie biegów jest precyzyjne i płynne nawet pod dużym obciążeniem.

Ładowanie...