Rowery Enduro / DH TREK [year] - Sklep rowerowy GoodSport.pl

Rowery Enduro / DH

Cena
Rozmiar
Dostępność

Rowery enduro i zjazdowe Trek są bardziej niż gotowe na stawienie czoła wyzwaniu. Połączyliśmy wszystko, co wiemy o wyścigach - o wydajności, zawieszeniu i wytrzymałości - w jedną błyskawicznie szybką i wydajną konstrukcję. Natomiast nasze rowery zjazdowe powstały z myślą o wielkich wyzwaniach, niezależnie od tego, czy pędzisz po trasie zjazdowej znanej z mistrzostw świata, czy też po gravity parku.

Trek Slash 8 2023
  • -3 499,00 zł
  • Nowy
  • Dostawa 0 zł
Rowery Enduro / DH
Trek Slash 8 2023
19 400,00 zł22 899,00 zł
Trek Slash 7 2022
  • -10%
  • Dostawa 0 zł
Rowery Enduro / DH
Trek Slash 7 2022
14 381,10 zł15 979,00 zł

Rowery enduro - stworzone z myślą o górskich wyzwaniach

Nasze rowery enduro zjazdowe powstały z myślą o wielkich wyzwaniach, niezależnie od tego, czy pędzisz po trasie zjazdowej znanej z mistrzostw świata, czy spedzasz czas w ulubionym bikeparku. Zjazdówka Treka pozwoli Ci wygrać każde zawody zjazdowe świata i pokonać najtrudniejsze przeszkody na każdej trasie. Nowe rowery enduro na rok 2023 to jeszcze bardziej dopracowane maszyny.

Trek Session to kultowy rower zjazdowy z kołami 29 cali, z dorobkiem wygranych w najważniejszych światowych zawodach, od Pucharu Świata w downhillu do Red Bull Rampage. Najnowsza wersja jest szybsza, bardziej wszechstronna i gotowa, by pędzić szybciej niż kiedykolwiek — i została usprawniona o nową konstrukcję zawieszenia, która dla wielu kolarzy czyni z niej perfekcyjny rower do zjazdów.

Enduro przesuwa granice jazdy na rowerze górskim, łącząc techniczne wymagania zjazdu z wytrzymałością właściwą dla jazdy po szlakach. Rowery enduro Treka są bardziej niż gotowe na stawienie czoła wyzwaniu. Połączyliśmy wszystko, co wiemy o wyścigach - o wydajności, zawieszeniu i wytrzymałości - w jedną błyskawicznie szybką i wydajną konstrukcję.

Rowery enduro Trek

Zapewne, każdy czytające te słowa pomyśli, pewnie sprzedają Treki, to je chwalą. W takim chcemy nadmienić, że Trek Slash 8 w roku 2021 został ogłoszony rowerem roku przez magazyn BikeRadar. Jak zatem widać, nie tylko "każda sroczka swój ogonek chwali". Slash jest świetnym rowerem i szalenie dopracowaną konstrukcją. Składa się na to wiele czynników. Zaczynając od stworzonej od zera, przemyślanej geometrii, stworzonej do jazdy enduro. Poprzez świetnie zestrojone dedykowane zawieszenie, na praktycznych rozwiązaniach takich jak schowek w ramie kończąc. Mówiąc szczerze, ciężko się do czegoś przyczepić. Natomiast jeżeli ktoś chce, zobaczyć, do czego zdolny jest oferowany przez nas Trek Slash, wystarczy spojrzeć poniżej, a sami się przekonacie!

Trek Slash

Trek Slash 7 2023 oraz Trek Slash 8 2023 to rower na szlaki o dużym skoku stworzony do all-mountain, wyścigów po trudnych trasach enduro i po prostu świetnej zabawy w trudniejszym terenie. Dostępny jest w wersjach z ramą z włókna węglowego i ze stopu aluminium, obu z mocnym zawieszeniem o skoku 160 mm/170 mm, geometrią enduro i szybkimi kołami 29-calowymi do żwawej i stabilnej jazdy.

Trek Remedy

Trek Remedy 7 2023 oraz Trek Remedy 8 2023   to maszyna dla rowerzystów, którzy raczej koncentrują się na zakręconych zjazdach a nie segmentach w Strava. Dzięki płynnie pracującemu zawieszeniu tylnemu o 150 mm skoku, sprawnym kołom 27,5-calowym i wyjątkowo wytrzymałej ramie, Remedy daje Ci wszystkie najnowocześniejsze technologie potrzebne na niezapomniany dzień na szlakach.

Trek tworząc swoje rowery do enduro i downhillu (DH), wykorzystał całą posiadaną wiedzę na temat doboru geometrii, zawieszenia i wytrzymałości. Dlatego oferowane rowery nie znoszą kompromisów i są gotowe sprostać każdemu zadaniu. Planujesz zdobyć górskie bezdroża i cieszyć się dzikimi, nieprzetartymi technicznymi zjazdami na rowerze enduro? Wolisz do góry dostać się wyciągiem, a jadąc w dół wycisnąć z roweru DH granice możliwość i pokonywać trudny technicznie teren na pełnej prędkości? Na pewno znajdziesz w naszej ofercie coś dla siebie!

Jaki rower enduro? Co to jest?

Pierwotnie enduro miało na celu, eksplorowanie dzikiego terenu górskiego. Pokonywane podjazdy niejednokrotnie były tak strome lub trudne technicznie, że konieczne było niesienie roweru. Natomiast zjazdy prowadziły w nieznane dzikimi i nieprzetartymi zboczami gór. Wszystko to połączone z kilkudniowym czasem spędzonym w dziczy z dala od ludzi zachęcało coraz większą grupę ludzi do uprawiania tej odmiany kolarstwa górskiego.

Obecnie powyższa forma rowerowej turystyki górskiej bardziej kojarzy się z rowerami trail, natomiast same rowery enduro stały się maszynami bardziej wyścigowymi. Zdecydowanie większy skok w granicach około 170 mm, geometria nastawiana na pokonywanie trudnych technicznie przeszkód z wysoką prędkością. Wszystkie te zabiegi mają na celu przystosowanie endurówek do zawodów rangi EWS (enduro world series).

Zawody enduro w tym najbardziej popularne o globalnym zasięgu EWS. W największym uproszczeniu polegają na przejechaniu pętli składającej się z odcinków dojazdowych oraz zjazdowych odcinków specjalnych (OS). Dotarcie na start odcinka specjalnego odbywa się o własnych siłach w określonym przedziale czasowym, jego przekroczenie wiąże się z karą czasową. Klasyfikacja odbywa się na podstawie sumy czasów mierzonych na zjazdowych odcinkach specjalnych.

Nie zapominaj rowery enduro to też rowery elektryczne. Możesz się przekonać wchodząc w kategorie w naszym sklepie.

Do czego służy rower enduro?

Wytrzymałość i uniwersalność! Geneza rowerowego enduro jest bardzo prosta. Jak sugeruje sama nazwa pochodząca od angielskiego słowa endurance (wytrzymałość), sprowadza się do stawiania wyzwań zarówno naszemu organizmowi, jak i psychice podczas jazdy w trudnym górskim terenie. Dlatego też rowery muszą sprostać najsurowszym stawianym im wymaganiom.

Rama jest pancerna i sztywna, czasami nawet kosztem nieco większej wagi. Jednak jest to akceptowalny kompromis. Nadal musimy mieć na uwadze, że konstrukcje te mają sprostać sporym przeciążeniom podczas trudnych technicznie zjazdów. Jednocześnie być niezawodne i trwałe.

Dostanie się na górskie niezdobyte szczyty, ułatwia geometria, gwarantując komfortową pozycję. Przy zachowaniu bardzo dobrych parametrów podjazdowych. Natomiast wydłużona, agresywna pozycja zjazdowa, obniżony środek ciężkości gwarantują stabilność i kontrolę podczas zjazdu, nawet z dużą prędkością.

Amortyzacja w rowerze enduro o skoku około 170 mm ma za zadanie wygładzić nawet najtrudniejszy teren. Zdecydowanie popularniejsze jest zastosowanie amortyzatorów olejowo-powietrznych. Charakteryzuje je niższa waga oraz uniwersalność ustawień. Poprzez zmianę ciśnienia w komorach powietrznych możemy dostosować twardość do wagi i preferencji użytkownika.

Napęd stawia na prostotę i szeroki zakres przełożeń. Najpopularniejsze obecnie są napędy 1x12. Oznacza to, że do dyspozycji posiadamy jeden blat z przodu oraz kasetę dwunastorzędową z tyłu. Takie rozwiązanie znacząco ułatwia zmianę przełożeń w terenie, zwłaszcza podczas trudnych technicznie podjazdów. Natomiast nawet 52 zęby największej tarczy kasety, czynią z roweru enduro maszynę, która z łatwością pokonuje kolejne metry podjazdu.

Regulowana sztyca bez niej rower trek do enduro byłby niekompletny. Ten element wyposażenia roweru, niesamowicie podnosi komfort jazdy po górach. Za pomocą manetki zamontowanej na kierownicy i ruchu kciuka, możemy w mgnieniu oka opuścić siodełko. Zwłaszcza podczas zjazdów mogłoby ono nam przeszkadzać i stanowić niebezpieczeństwo. Jest to rozwiązanie szczególnie doceniane podczas naprzemiennie występujących sekcji zjazdowych i podjazdowych. Zyskało tak wielu zwolenników, że pomału zaczyna być stosowane również w wyścigowych rowerach XC.

Hamulce hydrauliczne tarczowe, zapewne dla nikogo nie będą zaskoczeniem. Dodatkowo wyposażone w większe przeważnie w rozmiarze 200 mm tarcze hamulcowe. Mają zagwarantować dużą siłę i kontrolę nad prędkością w każdych warunkach. Niektórzy producenci stosują dodatkowo specjalne użebrowanie (radiator) na klockach, aby lepiej odprowadzały ciepło i zapobiec przegrzaniu hamulca podczas długich, stromych zjazdów. 

Koła najpopularniejszy rozmiar obecnie to 29" i powszechnie stosowane są obręcze wykonane z włókna węglowego znacząco podnoszące sztywność konstrukcji. Toczące się na uszczelnianych łożyskach maszynowych, gotowe nawet na najsurowsze warunki techniczne piasty. Całość osadzona na szerokich na około 2,5" o agresywnym bieżniku, wyposażonych we wkładki wzmacniające boczne ścianki, wykonanych z miękkiej przyczepnej mieszkanki gumy oponach.

Rower enduro - dla kogo?

Ciężko jednoznacznie określić profil użytkownika, ponieważ każdy w enduro zajdzie coś dla siebie. Rowery te oferują niesamowitą frajdę z jazdy zarówno pod górę, jak i w dół. Odnajdą się na nich osoby, lubiące wielodniowe wyprawy, po górskich szklakach z dala od ludzi. Również szlifujący technikę, jedzący po przygotowanych w tym celu przygotowanych oficjalnych ścieżkach, amatorzy i zawodnicy.

Zamiłowanie do gór i przebywania w terenie, na pewno to jest cecha wspólna łącząca wszystkich użytkowników rowerów enduro. Ponadto swoista wolność i możliwość pojechania gdzie koła poniosą oraz posiadanie sprzętu, gotowego na każdą sytuację czynią z enduro jedyną w swoim rodzaju dyscyplinę kolarstwa górskiego.

Downhill rowerowy - szybko i technicznie w dół

Zjazd rowerowy jak na język polski można przetłumaczyć tę odmianę kolarstwa górskiego, zdradza prawie wszystko w swojej nazwie. Trzeba tutaj nadmienić, że zjazd odbywa się ekstremalnie trudnym i wymagającym terenie. Korzenie, kamienie, skały, strome niemalże pionowe zjazdy, uskoki wszystko to tworzy przepis na klasyczną trasę downhill.

Centra rowerowe lub bike parki, są miejscami, gdzie najczęściej spotkać można zwolenników tej dyscypliny. Głównie jest to związane z faktem, że aby dostać się na szczyt, wymagany jest wyciąg. Ponadto poznanie i opanowanie do perfekcji trasy zjazdowej wymaga wielokrotnych powtórzeń. Dlatego też dostanie się na górę kolejką, pozwala skupić się tylko na zjeździe i mnożyć kolejne pętle.

Rower Downhill - co go wyróżnia?

  • Duży skok amortyzacji, dwu półkowy widelec pancerna konstrukcja ramy i komponentów, w największym skrócie tak można opisać rower zjazdowy. Niemniej jak zawsze im bardziej zagłębimy się, tym lepiej zrozumiemy, co czyni z niego maszynę idealną do pokonywania ekstremalnych zjazdów.
  • Rama w downhillowym modelu Trek Session posiadająca spory skok zawieszenia tylnego 200 mm, płaski kąt główki ramy, poprawiający stabilność roweru przy dużych prędkościach. Długi zasięg (reach), gwarantujący stabilną pozycję oraz ułatwiający prowadzenie roweru. Nowoczesne rozwiązanie zawieszenia oparte na wysokim punktem obrotu (high pivot) oraz zminimalizowany efekt odrzutu pedałów (pedal kick bar). Czynią z Trek Session prawdziwą maszynę do wygrywania.
  • Amortyzator przedni o potężnym skoku 200 mm, posiadający sztywną przelotową oś 20 mm. Ponadto dwu półkowa korona podnosząca sztywność oraz eliminująca możliwość uszkodzenia przewodów hamulcowych podczas upadku. Wszystko to gwarantuje, że największe skoki i nierówności w terenie pokonamy szybko i gładko. 
  • Koła osadzone na szerszych piastach gwarantujących większą sztywność i odporność na uszkodzenia. Ponadto wzmacniane szerokie obręcze przystosowane tylko i wyłącznie do montażu hamulców tarczowych. Opony z mocnymi ściankami bocznymi o agresywnym bieżniku wykonanym z miękkiej mieszanki gumy, dla maksymalnej przyczepności przy dużych prędkościach.
  • Hamulce hydrauliczne tarczowe, tylko takie rozwiązanie pozwoli okiełznać bestie zjazdowe. Duże tarcze hamulcowe o średnicy 200 mm zwiększają moc hamowania i wspierają odprowadzanie ciepła. Zaciski wyposażone w cztery tłoczki gwarantują maksymalną siłę hamowania oraz poprawiają modulację.
  • Napęd przystosowany tylko i wyłącznie do jazdy w dół. Kaseta o wąskim zakresie twardych przełożeń i zębatka przednia o 36 zębach, umożliwiają uzyskanie dodatkowej prędkości nawet podczas bardzo szybkiej jazdy. Przerzutka z krótkim wózkiem zmniejsza prawdopodobieństwo jej zahaczenia i uszkodzenia w wymagającym terenie.

Rower zjazdowy

Naturalnie, ze względu na swoje dość wąskie, przystosowane do wykonania określonego zadania cechy nie jest to rower dla każdego. Wręcz przeciwnie, posiada on określoną grupę odbiorców, którzy doskonale wiedzą jak go w pełni wykorzystać.

Osoby uwielbiające czuć wystrzał adrenaliny podczas pokonywania ekstremalnie trudnych sekcji downhillowych. Pragnące pokonywać kolejne bariery w swojej głowie, skacząc coraz większe gapy i hopy. Uwielbiające urywać kolejne sekundy szlifując elementy trasy zjazdowej oraz ścigać się po nich z maksymalną prędkością. To właśnie dla nich, stworzono rowery zjazdowe i tylko pod nimi pokazują one swój pełny potencjał i możliwości.

Rower enduro czy DH?

Oczywiście, to zależy. Głównie od tego, jak i gdzie chcemy jeździć. Rower enduro jest dużo bardziej uniwersalny, ponieważ możemy na nim swobodnie podjeżdżać i zjeżdżać. Doskonale radzi sobie w terenie, jednak może być też używany jako rower na co dzień, bądź w przypadku braku innego roweru na lekkie rodzinne wycieczki. Ponadto, nie tak dobrze, jak dedykowany do tego rower zjazdowy, ale poradzi sobie również na trasach downhillowych.

Rower zjazdowy to zdecydowanie świetny sprzęt dla użytkowników nastawionych tylko i wyłącznie na downhill. Naturalnie, możemy wybrać się nim na wycieczkę po górach, ale trzeba mieć na uwadze, że większość czasu poza zjazdami będziemy go pchać. Zarówno geometria, jak i napęd czynią podjeżdżanie na nim bardzo niewygodne. Niemniej na mając do dyspozycji, wyciąg w okolicy, podczas zjazdu rower downhillowy nie będzie miał sobie równych!

Ładowanie...