Rowery turystyczne elektryczne TREK 2022 | sklep goodsport.pl

Rowery elektryczne turystyczne TREK

Cena
Rozmiar
Dostępność

W każdym z nas drzemie dusza podróżnika. Czasami jednak brakuje nam powodu, który sprawi, że wyjdziemy z domu. Weekendowy wypad za miasto, chęć poznania okolicy, oszczędności na paliwie każdy z nich jest dobrym bodźcem, aby skorzystać z roweru.

Elektryczny rower turystyczny niezależnie od naszych motywacji będzie idealnym wyborem! Dodatkowa moc z silnika zagwarantuje, że wycieczka będzie mniej uciążliwa. Kompleksowe wyposażanie umożliwi zabranie niezbędnego bagażu, a wygodna pozycja dopełni przyjemności czerpanej z jazdy.

Turystyczny rower elektryczny -co go wyróżnia?

Wygoda i lekkość jazdy! Rowery elektryczne turystyczne zostały stworzone głównie w tym celu. Każda osoba na nich jeżdżąca doceni wygodną, wyprostowaną pozycję. Ponadto dodatkowa moc z silnika, sprawi, że jazda będzie mniej wymagająca.

Silnik zastosowany w tych rowerach jest montowany centralnie. Oznacza to, że znajduje się w miejscu mocowania przedniej zębatki i korb. Jednostka Bosch Performance Line CX wspiera nas podczas pedałowania do prędkości 25 km/h. Jadąc szybciej, jesteśmy zdani na swoje siły.

Bateria w niektórych modelach umieszczona na specjalnie przygotowanym miejscu na bagażniku. Pozwala szybko ją zdemontować i zabrać ze sobą do ładowania. Innym rozwiązaniem zastosowanym w modelu Allant jest schowanie baterii w ramie. Nie wyklucza to jednak łatwego i szybkiego dostępu do ogniwa. Wkładana z boku, zabezpieczona kluczykiem bateria, może być wyciągnięta w zaledwie kilka sekund.

Kontroler silnika najczęściej spotykany to podstawowy model Purion. Zapewnia on, wszystko, czego potrzebujemy, aby komfortowo używać roweru elektrycznego. Pozwala sterować pracą silnika, oświetlenia oraz wyświetla takie informacje jak: zasięg, dystans, tryb wspomagania, poziom naładowania baterii.

Dodatkowe wyposażenie, takie jak bagażnik, błotniki, stopka i oświetlenie. Gwarantują, że będziemy przygotowani na każdą przygodę. Ciężko wyobrazić sobie wyjazd turystyczny, bez możliwości zabrania bagażu. Również podczas codziennej miejskiej jazdy, możliwość przyczepiania do bagażnika torby jest znacznym ułatwieniem. Natomiast błotniki ochronią nas przed kałużami oraz błotem. Oświetlenie zagwarantuje bezpieczny powrót do domu, a stopka bezpieczne i stabilne zaparkowanie roweru w każdym miejscu.

Elektryczny rower Turystyczny -dla kogo?

Jazda na rowerze na świeżym powietrzu niesie ze sobą wiele korzyści. Po pierwsze, dbamy o swoją sprawność fizyczną i tym samym zdrowie. Redukujemy stres, spędzamy czas z rodziną, dziećmi lub przyjaciółmi. Ponadto mamy okazję poznać naszą okolicę z zupełnie innej perspektywy odkrywając ją na nowo.

Rower elektryczny przeznaczony do turystki docenią osoby, które nie mają sportowych aspiracji. Szukające relaksu po pracy bądź w czasie wolnym. Pragnące dotrzeć w miejsca, gdzie trudno wjechać samochodem, a piesza wycieczka zajęłaby zbyt długo. Dzięki silnikowi dotarcie do celu, będzie łatwe i szybkie.

Idealnie nadają się one również dla osób posiadające kontuzję. Komfortowa pozycja dostosowana do użytkownika zagwarantuje, że nawet osoby borykające się z bólem pleców, będą czuły się komfortowo. Urazy, bądź inne schorzenia kolan, dzięki dodatkowej mocy pochodzącej od silnika, pójdą w zapomnienie. Jazda w wyższych trybach wspomagania wspiera odchudzanie, ponieważ, możemy z łatwością pozostać w strefach niskiej intensywności treningu. Tak ważnej dla zbijania kilogramów.

Codzienne używanie w ruchu miejskim jest drugim wcieleniem rowerów turystycznych. W zasadzie często rowery te łączą w sobie obie funkcje. Miejskiemu wykorzystaniu sprzyja wygodna pozycja, niski przekrok ramy oraz pełne wyposażenie.

Zobacz także rowery górskie: Marlin 6 2023, Marlin 5 2023 oraz Marlin 8 2023

Elektryczne Rowery Turystyczne Trek

W kategorii turystycznych rowerów elektrycznych zajdziemy rowery zarówno modele zbliżone do rowerów miejskich, jak również crossowych.

Trek Verve+ doskonały wybór dla wszystkich osób potrzebujących roweru kompleksowo wyposażonego o wygodnej pozycji. Wyprostowane plecy, niski przekrok, duży zakres regulacji, gwarantują przyjemność z jazdy nawet przy długich dystansach. Zabudowany napęd ochroni nasze ubranie przed pobrudzeniem, a zintegrowane oświetlenie sprawi, że będziemy widoczni po zmroku.

Trek District+ osoby lubiące prostą konstrukcję docenią ten model. Wbudowana w piastę przerzutka, jest bezobsługowa i estetyczna. Daje możliwość zmiany biegów bez pedałowania. Pełne wyposażenie w błotniki, bagażnik, oświetlenie oraz zapięcie zabezpieczające, daje użytkowniki wszystko, co potrzebne w miejskiej dżungli.

Trek Allant+ najbardziej zbliżony wizualnie do roweru trekkingowego. Posiada kilka wersji ramy, dostosowanych zarówno dla panów jak i pań. Naturalnie w pełni wyposażony, we wszystko, co potrzebne podczas wyjazdu na wycieczkę. Występuje również w wersji z mocniejszym silnikiem, który wspiera nas do prędkości 45 km/h.

Trek Dual Sport+ jest lekkim rowerem elektrycznym ze zintegrowaną baterią i silnikiem zamontowanym w tylnej piaście. Lekka bateria 250 Wh pozwoli nam na przejechanie nawet 55 km. Podobnie jak jego analogowe rodzeństwo. Jest rowerem znakomicie odnajdującym się w lekkim terenie, jak i miejskich ścieżkach.

Budowa roweru elektrycznego turystycznego

  • Rama -wykonana z aluminium, naturalnie z przewidzianym miejscem na baterię oraz silnik. Niektóre modele mają ogniwo estetycznie ukryte w dolnej rurze ramy. Geometria jest zoptymalizowana, aby pozycja była wygodna i wyprostowana.
     
  • Koła -znajdziemy w tej kategorii rowery zarówno na kołach 28" jak i 27,5". Wzmocnienie obręcze przystosowane do znoszenia trudów jazdy w lekkim terenie, jak i miejskiej dżungli. Piasty wyposażone najczęściej w oś na szybkozamykacz.
  • Opony -najpopularniejszym rozwiązaniem są opony typu semi-slick, jednak można również śmiało używać opon miejskich z głębszymi lamelami. Większość opon posiada wkładki antyprzebiciowe, zmniejszające szanse przebicia.
  • Hamulce -sprawdzające się w każdych warunkach, trudno ulegające przegrzaniu, gwarantujące dużą siłę hamowania. Jedynie hydrauliczne hamulce są w stanie sprostać wymaganiom stawianym przez turystyczne rowery elektryczne.
  • Siodełko -nastawione na komfort podczas długich wycieczek.
  • Kierownica i chwyty -w zależności od wybranego modelu kierownica posiada mniejsze lub większe gięcie. Chwyty mogą być dopasowane ergonomiczne, z dodatkowym podparciem nadgarstka.
  • Napęd -najczęściej oparte o klasyczne rozwiązania z przerzutkami z przodu i tyłu. Mogą również być stosowane piasty z biegami, które są mniej wymagające z punktu widzenia serwisu. Warto mieć na uwadze, że zużycie łańcucha oraz zębatek w rowerze elektrycznym turystycznym może postępować szybciej niż w klasycznym.

Ładowanie...