Rowery elektryczne, ebike [year] - Sklep rowerowy GoodSport.pl

Rowery elektryczne

Cena
Rozmiar
Dostępność

Rower elektryczny bez względu na to, jaki rodzaj kolarstwa uprawiasz, przeznaczony specjalnie dla Ciebie. A kiedy już rowery elektryczne stają się częścią Twojego życia, wycieczka rowerowa stanie się Twoją codziennością. Rower elektryczny pozwoli Ci zaoszczędzić Twój cenny czas. Zawiezie Cię dalej i szybciej dając przy tym jeszcze więcej radości.

Trek FX Plus 2 2023
 • -15%
 • Dostawa 0 zł
Rowery miejskie elektryczne
Trek FX Plus 2 2023
11 049,15 zł12 999,00 zł

Rower elektryczny - z nim każda wycieczka staje się przyjemnością

Obecnie, każda dyscyplina kolarstwa posiada dedykowany jej rower elektryczny. Co jak możemy zaobserwować, znacząco wpłynęło na popularyzację jazdy na rowerze w naszym kraju. Dzięki rowerom ze wspomaganiem elektrycznym każda wycieczka staje się przyjemnością, dotarcie w odległe zakątki banalnie proste, a czas potrzebny, żeby tego dokonać mocno zredukowany. Ponadto, rowery elektryczne, pozwalają nam na szybkie i niemalże bez wysiłkowe przemieszczanie się po mieście, oszczędzając nasz cenny czas i pieniądze.

Rowery elektryczne nowej generacji z lekkimi silnikami, które dadzą Ci moc w odpowiednim momencie. Zapraszamy do filmu.

Rowery elektryczne 2023 - poznaj najpopularniejsze modele

Największą niezaprzeczalną zaletą elektryków, jest zwiększenie świadomości użytkowników, że rower może być dla każdego. Dzięki rowerom wyposażonym we wspomaganie, pochodzące z silnika elektrycznego, osoby niemające czasu na regularne treningi, posiadające kontuzje, gorszą kondycję lub po prostu ludzie starsi. Mogą nadal delektować się jazdą i frajdą z niej płynącą. Rowery elektryczne nawet te wyposażone w minimalistyczne silniki, gwarantujące niewielki poziom wspomagania. Otwierają nam drogi i szlaki wcześniej zupełnie niedostępne. Przewyższenia i podjazdy zdecydowanie poza naszymi możliwościami, na rowerze pozbawionym silnika, na elektryku stają się płaskie i stojąc na ich szczycie, możemy podziwiać widoki dookoła.

Ponadto pokonywanie nawet znacznych dystansów, a zasięg na jednym ładowaniu może wynosi nawet do 160 km, przy rozsądnym dysponowaniu energią, staje się nagle możliwe. Naturalnie wpływ tutaj będzie miało wiele czynników, zaczynając od pojemności akumulatora, poprzez wykorzystywane tryby wspomagania, typu nawierzchni oraz pokonywane przewyższenia. Przy czym istotne jest to, że na te parametry mamy wpływ, zarówno na etapie wyboru roweru, jak i codziennego planowania wycieczki. Istnieją również czynniki zewnętrzne, również wpływające na możliwości naszego elektryka, na które wpływu już nie mamy. Zaliczamy tutaj, głównie czynniki atmosferyczne takie jak wiatr i temperatura.

Rowery elektryczne Trek

Niewielka dodatkowa pomoc może przynieść naprawdę niesamowite rezultaty. Kiedy jedziesz na rowerze elektrycznym nie ma dla Ciebie zbyt długiej trasy ani zbyt dużego obciążenia, nie ma też miejsca, w którym Twoje nogi nie podołają trudom pedałowania. Porzuć rutynę codziennych korków, zapewnij sobie większą porcję ćwiczeń oraz satysfakcję ze zmniejszenia negatywnego wpływu na naszą planetę. A przede wszystkim zapewnij sobie świetną zabawę.

Zasadniczo zasięg roweru elektrycznego waha się między 25 i 160 km na jednym ładowaniu. Tak, to naprawdę szeroki zakres! Jest to spowodowane faktem, że na zasięg wpływa wiele czynników – niektóre z nich są zależne od Ciebie, a niektóre nie. Masz wpływ na wybór rozmiaru akumulatora, wydajność silnika i wybrany poziom wspomagania, a także przewożone obciążenie. Nie masz wpływu na efekt wiatru, pogody, temperatury i terenu.

Rowery elektryczne górskie:

 • Trek Powerfly to podstawowy model roweru górskiego ze sztywną ramą, stanowiący idealny wybór, gdy jeździmy rekreacyjnie.
 • Trek Powerfly FS to wszechstronny rekreacyjny elektryczny rower górski z pełnym zawieszeniem, idealnie czujący się na bezdrożach, jak również jako towarzysz codziennych dojazdów do pracy.
 • Trek Powerfly Equipped oba powyższe modele występują w wersji w pełni wyposażonej w bagażnik, błotniki i oświetlenie.
 • Trek Rail w wersji 5, 7, 9 topowy model przeznaczony do jazdy enduro w każdym terenie, tutaj nie ma miejsca na kompromisy, ten ebike ma szybko pomóc nam się na szczyt górski i dać maksimum satysfakcji podczas jazdy w dół.
 • Trek E-Caliber najlżejszy e-MTB full suspension, idealny kompromis pomiędzy skokiem a frajdą z jazdy na długie i szybkie wypady w teren, wyposażany jest w napęd firmy Fazua.

Rowery elektryczne szosowe:

 • Trek Domane+ LT jest najlżejszym rowerem elektrycznym tej firmy, będzie on idealnym wyborem dla osób pragnących nadążyć za najszybszymi grupami. Wyposażony on wyposażony w system Fazua.
 • Trek Domane+ ALR podstawowy model roweru szosowego elektrycznego, wysokiej jakości rama ze stopu aluminium, ponadto zintegrowany napęd Fazua, zapewni wspomagani, zawsze, gdy będziesz tego potrzebować.

Rowery elektryczne miejskie i turystyczne:

 • Trek Verve+ wyprostowana, komfortowa pozycja, niski przekrok, kompleksowe wyposażenie, czynią z tego modelu idealny wybór do zastosowań miejskich.
 • Trek District+ ten miejski rower elektryczny został wyposażony w przekładnię zintegrowaną z piastą, dzięki temu możliwa jest zmiana biegów również na postoju, ponadto takie rozwiązania są niemalże bezobsługowe.
 • Trek Allant+ topowy model elektryka na miasto, występuję również w wersji, która może wspomagać do 45 km/h idealną na długie dojazdy do pracy w zastępstwie samochodu.
 • Loft Go! jazda po mieście na rowerze elektrycznym inspirowanym stylem vintage, będzie jeszcze przyjemniejsza, ponadto dzięki kompleksowemu wyposażeniu nie będzie problemu z zabraniem torebki lub plecaka.

Rower z silnikiem elektrycznym - co warto wiedzieć na jego temat

Bateria w rowerach elektrycznych 

Jednostką używana do wyrażenia pojemności akumulatora w ebike są watogodziny (Wh). Zależność jest prosta, im więcej Wh, tym dłuższy dystans możemy pokonać, przy czym rośnie również waga samego źródła prądu i tym samym roweru. Jednostka ta pozwala oszacować czas, przez jaki będziemy mogli liczyć na wsparcie ze strony silnika. Na przykład przy baterii 500Wh możemy jechać z ciągłym wspomaganiem o mocy 125W przez cztery godziny. Akumulator w zależności od konstrukcji może być zewnętrzny lub estetycznie zintegrowany w dolnej rurze naszego roweru elektrycznego.

W drugim przypadku warto dopytać czy producent przewidział wystarczająco dużo miejsca, na większe ogniwo, gdybyśmy kiedyś potrzebowali je wymienić. Przeważnie każdy producent np. Bosch posiada swoje akumulatory kompatybilne, z produkowanymi silnikami. Trek posiada bardzo wygodny, system montażu baterii z boku. Takie rozwiązanie umożliwia nam szybko i z wykorzystaniem tylko dedykowanego do zamka zabezpieczającego kluczyka, demontaż jej i zabranie ze sobą w celu naładowania, do domu bądź schroniska, podczas postoju na obiad.

Typy rowerów elektrycznych

Najpopularniejsze w naszej ofercie są rowery elektryczne wyposażone w silniki posiadające fabryczne ograniczenie wspomagania do prędkości 25 km/h. Są one nazywane pedelec, ze względu na to, że wymagają również wkładu od użytkownika w postaci pedałowania, aby wspomaga. Ograniczenie to wynika z regulacji prawnych. Niemniej nadal możemy na nim powyżej wspomnianego limitu, po prostu, będziemy musieli wówczas polegać tylko i wyłącznie na sile własnych mięśni.

Kategoria rowerów miejskich oferuje również rowery elektryczne np. Diamant Zouma Deluxe+ S, które oferują wspomaganie silnika do prędkości 45 km/h. Mogą one okazać się idealnym wyborem dla osób pokonujących większe dystanse po mieście lub potrzebujące maksymalnie oszczędzić czas dojazdu. Niemniej należy mieć na uwadze, że rozwiązania takie wymagają ich zarejestrowania oraz posiadania ubezpieczenia roweru.

Tryb wspomagania - jak wpływa na zasięg?

Niezależnie od producenta silnika oraz systemu elektrycznego wspomagania, przeważnie dostępne mamy cztery tryby pracy silnika, oferujące różny poziom wsparcia użytkownikowi oraz bezpośrednio mające wpływ na możliwy do przebycia zasięg. Podstawowy tryb ECO ma za zadanie maksymalizować ilość pokonywanych kilometrów, lekko wspierając użytkowania. Przeważnie tryb ten pomaga nam w około 60%, czyli silnik dodaje od siebie 0,6 mocy, którą generujemy. Mówiąc inaczej jeżeli pedałując, generujemy moc 100 W, to ze wspomaganiem w tym trybie będziemy osiągali 160 W.

Następny tryb to Tour oferujący już wsparcie rzędu 140% stanowiący bardzo dobry kompromis pomiędzy frajdą z jazdy a zasięgiem. W nim zdecydowanie czujemy już pomoc od roweru, natomiast nadal jesteśmy w stanie pokonywać spore dystanse. Na samym końcu jest Turbo z 340%, już sama wartość sugeruje, że baterii będzie w tym trybie bardzo szybko ubywać, niemniej wymagany od nas wkład będzie minimalny i nawet najbardziej strome podjazdy będziemy zdobywać z łatwością.

Producenci, chcąc wyeliminować konieczność, przeskakiwania pomiędzy trybami tym samy redukując konsumpcje prądu, stosują inteligentne tryby jak np. eMTB w przypadku firmy Bosch. Wbudowane w silnik czujniki zbierają sygnały takie jak generowana przez użytkowania moc i kadencja. Na ich podstawie dobiera odpowiedni poziom wspomagania w zakresie od 140 do 340%, czyli od Tour do Turbo.

Ponadto analizując na bieżąco dane wejściowe, sprawia, że moc dostarczana jest płynniej, gwarantując naturalne odczucia podczas pedałowania. Dla osób chcących zgłębić wpływ różnych parametrów na możliwy do pokonania dystans polecamy kalkulator zasięgu https://www.bosch-ebike.com/us/service/range-assistant/, warty podkreślenia jest fakt, że otrzymane wyniki w dużej mierze przekładają się na realia.

Jak długo ładuje się rower elektryczny?

Standardowo ładowanie roweru elektrycznego zajmuje przy pojemności baterii 625Wh około 5 godzin.

Producenci np. Bosch przewiduje możliwość zakupu ładowarki do baterii w 3 opcjach:

 • Ładowarka standardowa 625Wh- w około 5h
 • Ładowarka kompaktowa 625Wh ok 9h
 • szybka ładowarka do roweru elektrycznego 625h w niespełna 3,7h

Jak akumulatory wpływają na zasięg? Jak poziom wspomagania pedałowania wpływa na zasięg?

Im większy akumulator, tym dalej lub szybciej pojedziesz. Pojemność akumulatora mierzy się w watogodzinach (Wh)—im więcej Wh, tym większa pojemność. Zasięg jest zależny bezpośrednio od wybranego trybu wspomagania. Na przykład, tryb Eco zapewnia najmniejszą moc wspomagania, pobierając najmniej energii z akumulatora i zapewniając największy zasięg. Tryb turbo zapewnia największą moc wspomagania, pobiera najwięcej energii z akumulatora i najszybciej go wyczerpie.

Rower elektryczny

Rower elektryczny to rower, który jest wyposażony w silnik elektryczny, który pomaga pedałującemu przy przyspieszaniu. Silnik jest zasilany akumulatorem, który może być ładowany przez gniazdko elektryczne. Rowery elektryczne mogą mieć różne poziomy wsparcia, od minimalnego do całkowitego, które pozwalają na dostosowanie siły wsparcia do indywidualnych potrzeb. Rowery elektryczne posiadają często wyświetlacz, na którym wyświetlana jest prędkość, poziom naładowania baterii, przebyty dystans itp. Rowery elektryczne są często używane jako alternatywa dla samochodów do krótkich dystansów, szczególnie w miejskich środowiskach, ponieważ są one ekologiczne i ekonomiczne.

Ładowanie...