Rowery elektryczne, ebike [year] - Sklep rowerowy GoodSport.pl

Rowery elektryczne

Cena
Kolor
Rozmiar

Rower elektryczny bez względu na to, jaki rodzaj kolarstwa uprawiasz, przeznaczony specjalnie dla Ciebie. A kiedy już rowery elektryczne stają się częścią Twojego życia, wycieczka rowerowa stanie się Twoją codziennością. Rower elektryczny pozwoli Ci zaoszczędzić Twój cenny czas. Zawiezie Cię dalej i szybciej dając przy tym jeszcze więcej radości.

Rower elektryczny - z nim każda wycieczka staje się przyjemnością

Obecnie, każda dyscyplina kolarstwa posiada dedykowany jej rower elektryczny. Co jak możemy zaobserwować, znacząco wpłynęło na popularyzację jazdy na rowerze w naszym kraju. Dzięki rowerom ze wspomaganiem elektrycznym każda wycieczka staje się przyjemnością, dotarcie w odległe zakątki banalnie proste, a czas potrzebny, żeby tego dokonać mocno zredukowany. Ponadto, rowery elektryczne, pozwalają nam na szybkie i niemalże bez wysiłkowe przemieszczanie się po mieście, oszczędzając nasz cenny czas i pieniądze.

Rowery elektryczne nowej generacji z lekkimi silnikami, które dadzą Ci moc w odpowiednim momencie. Zapraszamy do filmu.

Rowery elektryczne 2023 - poznaj najpopularniejsze modele

Największą niezaprzeczalną zaletą elektryków, jest zwiększenie świadomości użytkowników, że rower może być dla każdego. Dzięki rowerom wyposażonym we wspomaganie, pochodzące z silnika elektrycznego, osoby niemające czasu na regularne treningi, posiadające kontuzje, gorszą kondycję lub po prostu ludzie starsi. Mogą nadal delektować się jazdą i frajdą z niej płynącą. Rowery elektryczne nawet te wyposażone w minimalistyczne silniki, gwarantujące niewielki poziom wspomagania. Otwierają nam drogi i szlaki wcześniej zupełnie niedostępne. Przewyższenia i podjazdy zdecydowanie poza naszymi możliwościami, na rowerze pozbawionym silnika, na elektryku stają się płaskie i stojąc na ich szczycie, możemy podziwiać widoki dookoła.

Ponadto pokonywanie nawet znacznych dystansów, a zasięg na jednym ładowaniu może wynosi nawet do 160 km, przy rozsądnym dysponowaniu energią, staje się nagle możliwe. Naturalnie wpływ tutaj będzie miało wiele czynników, zaczynając od pojemności akumulatora, poprzez wykorzystywane tryby wspomagania, typu nawierzchni oraz pokonywane przewyższenia. Przy czym istotne jest to, że na te parametry mamy wpływ, zarówno na etapie wyboru roweru, jak i codziennego planowania wycieczki. Istnieją również czynniki zewnętrzne, również wpływające na możliwości naszego elektryka, na które wpływu już nie mamy. Zaliczamy tutaj, głównie czynniki atmosferyczne takie jak wiatr i temperatura.

Rowery elektryczne Trek

Niewielka dodatkowa pomoc może przynieść naprawdę niesamowite rezultaty. Kiedy jedziesz na rowerze elektrycznym nie ma dla Ciebie zbyt długiej trasy ani zbyt dużego obciążenia, nie ma też miejsca, w którym Twoje nogi nie podołają trudom pedałowania. Porzuć rutynę codziennych korków, zapewnij sobie większą porcję ćwiczeń oraz satysfakcję ze zmniejszenia negatywnego wpływu na naszą planetę. A przede wszystkim zapewnij sobie świetną zabawę.

Zasadniczo zasięg roweru elektrycznego waha się między 25 i 160 km na jednym ładowaniu. Tak, to naprawdę szeroki zakres! Jest to spowodowane faktem, że na zasięg wpływa wiele czynników – niektóre z nich są zależne od Ciebie, a niektóre nie. Masz wpływ na wybór rozmiaru akumulatora, wydajność silnika i wybrany poziom wspomagania, a także przewożone obciążenie. Nie masz wpływu na efekt wiatru, pogody, temperatury i terenu.

Rowery elektryczne górskie:

  • Trek Powerfly to podstawowy model roweru górskiego ze sztywną ramą, stanowiący idealny wybór, gdy jeździmy rekreacyjnie.
  • Trek Powerfly FS to wszechstronny rekreacyjny elektryczny rower górski z pełnym zawieszeniem, idealnie czujący się na bezdrożach, jak również jako towarzysz codziennych dojazdów do pracy.
  • Trek Powerfly Equipped oba powyższe modele występują w wersji w pełni wyposażonej w bagażnik, błotniki i oświetlenie.
  • Trek Rail w wersji 5, 7, 9 topowy model przeznaczony do jazdy enduro w każdym terenie, tutaj nie ma miejsca na kompromisy, ten ebike ma szybko pomóc nam się na szczyt górski i dać maksimum satysfakcji podczas jazdy w dół.
  • Trek E-Caliber najlżejszy e-MTB full suspension, idealny kompromis pomiędzy skokiem a frajdą z jazdy na długie i szybkie wypady w teren, wyposażany jest w napęd firmy Fazua.

Rowery elektryczne szosowe:

  • Trek Domane+ LT jest najlżejszym rowerem elektrycznym tej firmy, będzie on idealnym wyborem dla osób pragnących nadążyć za najszybszymi grupami. Wyposażony on wyposażony w system Fazua.
  • Trek Domane+ ALR podstawowy model roweru szosowego elektrycznego, wysokiej jakości rama ze stopu aluminium, ponadto zintegrowany napęd Fazua, zapewni wspomagani, zawsze, gdy będziesz tego potrzebować.

Rowery elektryczne miejskie i turystyczne:

  • Trek Verve+ wyprostowana, komfortowa pozycja, niski przekrok, kompleksowe wyposażenie, czynią z tego modelu idealny wybór do zastosowań miejskich.
  • Trek District+ ten miejski rower elektryczny został wyposażony w przekładnię zintegrowaną z piastą, dzięki temu możliwa jest zmiana biegów również na postoju, ponadto takie rozwiązania są niemalże bezobsługowe.
  • Trek Allant+ topowy model elektryka na miasto, występuję również w wersji, która może wspomagać do 45 km/h idealną na długie dojazdy do pracy w zastępstwie samochodu.
  • Loft Go! jazda po mieście na rowerze elektrycznym inspirowanym stylem vintage, będzie jeszcze przyjemniejsza, ponadto dzięki kompleksowemu wyposażeniu nie będzie problemu z zabraniem torebki lub plecaka.

Rower z silnikiem elektrycznym - co warto wiedzieć na jego temat

Bateria w rowerach elektrycznych 

Jednostką używana do wyrażenia pojemności akumulatora w ebike są watogodziny (Wh). Zależność jest prosta, im więcej Wh, tym dłuższy dystans możemy pokonać, przy czym rośnie również waga samego źródła prądu i tym samym roweru. Jednostka ta pozwala oszacować czas, przez jaki będziemy mogli liczyć na wsparcie ze strony silnika. Na przykład przy baterii 500Wh możemy jechać z ciągłym wspomaganiem o mocy 125W przez cztery godziny. Akumulator w zależności od konstrukcji może być zewnętrzny lub estetycznie zintegrowany w dolnej rurze naszego roweru elektrycznego.

W drugim przypadku warto dopytać czy producent przewidział wystarczająco dużo miejsca, na większe ogniwo, gdybyśmy kiedyś potrzebowali je wymienić. Przeważnie każdy producent np. Bosch posiada swoje akumulatory kompatybilne, z produkowanymi silnikami. Trek posiada bardzo wygodny, system montażu baterii z boku. Takie rozwiązanie umożliwia nam szybko i z wykorzystaniem tylko dedykowanego do zamka zabezpieczającego kluczyka, demontaż jej i zabranie ze sobą w celu naładowania, do domu bądź schroniska, podczas postoju na obiad.

Typy rowerów elektrycznych

Najpopularniejsze w naszej ofercie są rowery elektryczne wyposażone w silniki posiadające fabryczne ograniczenie wspomagania do prędkości 25 km/h. Są one nazywane pedelec, ze względu na to, że wymagają również wkładu od użytkownika w postaci pedałowania, aby wspomaga. Ograniczenie to wynika z regulacji prawnych. Niemniej nadal możemy na nim powyżej wspomnianego limitu, po prostu, będziemy musieli wówczas polegać tylko i wyłącznie na sile własnych mięśni.

Kategoria rowerów miejskich oferuje również rowery elektryczne np. Diamant Zouma Deluxe+ S, które oferują wspomaganie silnika do prędkości 45 km/h. Mogą one okazać się idealnym wyborem dla osób pokonujących większe dystanse po mieście lub potrzebujące maksymalnie oszczędzić czas dojazdu. Niemniej należy mieć na uwadze, że rozwiązania takie wymagają ich zarejestrowania oraz posiadania ubezpieczenia roweru.

Tryb wspomagania - jak wpływa na zasięg?

Niezależnie od producenta silnika oraz systemu elektrycznego wspomagania, przeważnie dostępne mamy cztery tryby pracy silnika, oferujące różny poziom wsparcia użytkownikowi oraz bezpośrednio mające wpływ na możliwy do przebycia zasięg. Podstawowy tryb ECO ma za zadanie maksymalizować ilość pokonywanych kilometrów, lekko wspierając użytkowania. Przeważnie tryb ten pomaga nam w około 60%, czyli silnik dodaje od siebie 0,6 mocy, którą generujemy. Mówiąc inaczej jeżeli pedałując, generujemy moc 100 W, to ze wspomaganiem w tym trybie będziemy osiągali 160 W.

Następny tryb to Tour oferujący już wsparcie rzędu 140% stanowiący bardzo dobry kompromis pomiędzy frajdą z jazdy a zasięgiem. W nim zdecydowanie czujemy już pomoc od roweru, natomiast nadal jesteśmy w stanie pokonywać spore dystanse. Na samym końcu jest Turbo z 340%, już sama wartość sugeruje, że baterii będzie w tym trybie bardzo szybko ubywać, niemniej wymagany od nas wkład będzie minimalny i nawet najbardziej strome podjazdy będziemy zdobywać z łatwością.

Producenci, chcąc wyeliminować konieczność, przeskakiwania pomiędzy trybami tym samy redukując konsumpcje prądu, stosują inteligentne tryby jak np. eMTB w przypadku firmy Bosch. Wbudowane w silnik czujniki zbierają sygnały takie jak generowana przez użytkowania moc i kadencja. Na ich podstawie dobiera odpowiedni poziom wspomagania w zakresie od 140 do 340%, czyli od Tour do Turbo.

Ponadto analizując na bieżąco dane wejściowe, sprawia, że moc dostarczana jest płynniej, gwarantując naturalne odczucia podczas pedałowania. Dla osób chcących zgłębić wpływ różnych parametrów na możliwy do pokonania dystans polecamy kalkulator zasięgu https://www.bosch-ebike.com/us/service/range-assistant/, warty podkreślenia jest fakt, że otrzymane wyniki w dużej mierze przekładają się na realia.

Jak długo ładuje się rower elektryczny?

Standardowo ładowanie roweru elektrycznego zajmuje przy pojemności baterii 625Wh około 5 godzin.

Producenci np. Bosch przewiduje możliwość zakupu ładowarki do baterii w 3 opcjach:

  • Ładowarka standardowa 625Wh- w około 5h
  • Ładowarka kompaktowa 625Wh ok 9h
  • szybka ładowarka do roweru elektrycznego 625h w niespełna 3,7h

Jak akumulatory wpływają na zasięg? Jak poziom wspomagania pedałowania wpływa na zasięg?

Im większy akumulator, tym dalej lub szybciej pojedziesz. Pojemność akumulatora mierzy się w watogodzinach (Wh)—im więcej Wh, tym większa pojemność. Zasięg jest zależny bezpośrednio od wybranego trybu wspomagania. Na przykład, tryb Eco zapewnia najmniejszą moc wspomagania, pobierając najmniej energii z akumulatora i zapewniając największy zasięg. Tryb turbo zapewnia największą moc wspomagania, pobiera najwięcej energii z akumulatora i najszybciej go wyczerpie.

Rower elektryczny

Rower elektryczny to rower, który jest wyposażony w silnik elektryczny, który pomaga pedałującemu przy przyspieszaniu. Silnik jest zasilany akumulatorem, który może być ładowany przez gniazdko elektryczne. Rowery elektryczne mogą mieć różne poziomy wsparcia, od minimalnego do całkowitego, które pozwalają na dostosowanie siły wsparcia do indywidualnych potrzeb. Rowery elektryczne posiadają często wyświetlacz, na którym wyświetlana jest prędkość, poziom naładowania baterii, przebyty dystans itp. Rowery elektryczne są często używane jako alternatywa dla samochodów do krótkich dystansów, szczególnie w miejskich środowiskach, ponieważ są one ekologiczne i ekonomiczne.

W górach na rowerze elektrycznym

Rowery górskie ze wspomaganiem elektrycznym dodają mocy Twoim nogom, jednocześnie zwiększając ilość zabawy. Pojedź dalej, szybciej, w inne miejsca niż zazwyczaj. Czerp więcej radości ze wszystkiego, co czyni kolarstwo górskie wyjątkowym.

E-MTB, góral elektryczny, rower górski elektryczny te słowa najczęściej padają podczas rozmów na temat rowerów ze wspomaganiem. To właśnie one najbardziej wyróżniają się na szlakach, drogach pożarowych i w mieście. Zdążyły wypracować sobie własną pozycję w branży i nie ma tutaj przypadku, coraz więcej klientów sięga właśnie po nie.

Uniwersalność górskich elektrycznych rowerów daje im niesamowitą przewagę nad innymi kategoriami. Największa bolączka rowerów na grubych, terenowych oponach, czyli opory toczenia, zostały skompensowane przez wspomaganie. Ponadto oferta modelowa od komfortowych do jazdy na co dzień po typowo sportowe konstrukcje, gwarantuje, że każdy dobierze coś dla siebie.

Rower górski elektryczny - co go wyróżnia?

E-MTB (ang. electric moutainbike) to po prostu elektryczny rower górski. Cechą charakterystyczną wyróżniającą, je na tle klasycznych konstrukcji są silnik i bateria. Schowana w najczęściej w dolnej rurze ramy, przez co jest ona grubsza. Ponadto często możemy zauważyć kontroler silnika i wyświetlacz zawierający najważniejsze parametry.

Silnik elektryczny odpowiada za ułatwianie nam jazdy. W największym uproszczeniu, gdy pedałujemy, generujemy moc napędzającą rower. Silnik ma za zadanie nam w tym pomóc, poprzez dodatkową moc, dostarczaną na przednią zębatkę. Sprawia to, że jazda jest łatwa i przyjemna.

Poziom wspomagania jest parametrem, który możemy zmieniać w zależności od warunków na szlaku lub drodze. Do wyboru przeważnie są trzy lub cztery tryby. Najlżejszy, będzie lekko wyczuwalny i da odczucia zbliżone do jazdy na klasycznym rowerze. Kolejny, już zdecydowanie bardziej ułatwi nam jazdę, zwłaszcza na podjazdach. Ostatni, najmocniejszy wygładzi każdy podjazd i w błyskawicznym tempie pozwoli nam dotrzeć do celu.

Bateria magazynuje energię potrzebną silnikowi do pracy. Jej pojemność wyrażona w Wh (watogodzinach) ma bezpośredni wpływ jak daleko i długo będziemy mogli jechać. Oczywiście poziom wspomagania, typ nawierzchni, wielkość przewyższenia będą miały, wpływ na ostateczny wynik. Optymalne rozwiązanie to bateria około 600 Wh. Zapewnia ona przebiegi około 40 do 50 kilometrów, przy zachowaniu rozsądnej wagi.

Waga, dodatkowy osprzęt roweru górskiego elektrycznego wpływają na jego masę. Nie należy się tym zanadto martwić. Nawet najlżejszy poziom wspomagania, rozwiązuje ten problem. Oczywiście w sytuacji, gdy musimy przenieść rower, możemy zdemontować baterię. Taki zabieg natychmiastowo odchudza nasz pojazd o kilka kilogramów.

Integracja dodatkowego wyposażenia, takiego jak oświetlenie jest kolejną zaletą ebike. Dostępne są rozwiązania, zasilane bezpośrednio z głównej baterii. Sterowanie oświetleniem odbywa się bez odrywania rąk z kierownicy, poprzez kontroler silnika, znajdujący się na kierownicy.

E-MTB poza cechami czyniącymi z niego elektryka, jest klasyczną konstrukcją. Naturalnie zastosowanie wymienionych powyżej elementów, niesie ze sobą pewne konsekwencje. Estetyczne ukrycie baterii w ramie wymaga odpowiedniej ilości miejsca. Silnik większy niż klasyczne łożyska supportu, będzie miał wpływ na geometrię. Niemniej projektując rower, wszelkie problemy da się rozwiązać i stworzyć produkt spełniający wymagania klienta.

Najczęściej wybierane modele: Rail 5 2023, Rail 7 2023, Rail 9 2023

E-MTB - dla kogo?

Elektryczne rowery górskie obecnie stanowią tak uniwersalną kategorię, że śmiało możemy powiedzieć, iż każdy znajdzie coś dla siebie. Niezależnie czy na co dzień, jeździmy rekreacyjnie czy się ścigamy. E-MTB może okazać się, doskonałym towarzyszem codziennych wycieczek, jak i idealnym narzędziem treningowym do szlifowania techniki np. podczas zjazdów.

Ebike górskie nastawione na jazdę rekreacyjną, skupiają w sobie, wszytko, aby była ona maksymalnie komfortowa i przyjemna. Geometria gwarantująca wygodną pozycję nawet podczas długich wycieczek. Mocny silnik firmy Bosch ma zapewnić, lekkość jazdy niezależnie od terenu. Spora bateria eliminuje zmartwienie związane z rozładowaniem się ogniwa i pozwala więcej czasu spędzić w wyższych trybach wspomagania. Ponadto możliwość zainstalowania bagażnika oraz stałych błotników czyni z tych rowerów idealne rowery wyprawowy w każdy teren, jak i na codzienną jazdę po mieście.

Konstrukcje z lżejszymi silnikami, znajdą uznanie osób nastawionych na bardziej sportową jazdę. Osoby regularnie trenujące, mogą wykorzystać je do jazdy regeneracyjnej po dużym wysiłku. Ponadto wykorzystując wspomaganie, mogą wykonać więcej powtórzeń w krótszym czasie, co idealnie sprawdzi się podczas trenowania sekcji zjazdowych. Ponadto są one idealnym wyborem, dla osób niemających czasu na regularne treningi. Natomiast na co dzień jeżdżą z grupą wytrenowanych, osób z mocną nogą, a pragną jechać z nimi równym tempem.

Rozwiązania stosowane w rowerach TREK

Bosch Performance CX

Niemiecki producent podzespołów samochodowych, na podstawie zebranych doświadczeń, już od wielu lat dostarcza rozwiązania dla rowerów elektrycznych. Obecnie najpopularniejsza jednostka Performance CX czwartej generacji. Jest konstrukcją montowaną centralnie, czyli w miejscu, gdzie są korby w rowerze. Oraz spełniającą wszelkie wymagania stawiane nowoczesnym silnikom w rowerach elektrycznych.

Parametry silnika oferują wszytko co potrzebne podczas jazdy na e-MTB. Moment obrotowy wielkości 85 Nm oraz poziom wspomagania do 340%. Mają zagwarantować, że nawet najbardziej strome podjazdy nie będą nam straszne. Sama konstrukcja w stosunku do tego, co oferuje, jest lekka, waży zaledwie 2,9 kg. Co jest bardzo dobrym wynikiem w tej klasie.

Baterie oferowane przez niemieckiego producenta, w górskich rowerach elektrycznych występują w trzech pojemnościach.

  • Bateria 500 Wh - najmniejsza i najlżejsza w rodzinie. Idealnie sprawdzi się podczas krótszych wycieczek i jazdy po mieście. Jak również do rowerów o mniejszym rozmiarze ramy, gdzie ilość miejsca jest ograniczona. Waży około 2 900 g.
  • Bateria 625 Wh - idealny kompromis pomiędzy wagą a zasięgiem.  Najpopularniejsze ogniowo stosowane w rowerach e-MTB, pozwala pokonać dystans około 40-50 km podczas jazdy po górach. Waga około 3 600 g.
  • Bateria 750 Wh - znakomity wybór, dla osób pragnących podróżować całe dnie po górach. Zapas prądu starczy na pokonanie znacznych odległości, bez martwienia się o powrót do domu. Nieco wyższa waga około 4 300 g jest kompensowana, przez brak konieczności zabierania ładowarki, na dłuższe wycieczki.

Wyświetlacze, w tej kategorii mamy do wyboru również kilka wariantów, w zależności od stawianych im wymogów.

  • Purion - najprostszy wyświetlacz, przypominający liczniki rowerowe starszego typu. Pokazuje  wszystkie potrzebne informacje takie jak poziom baterii, tryb wspomagania, prędkość, zasięg. Ponadto umożliwia sterowanie oświetleniem. Jest montowany na kierownicy i posiada zintegrowane przyciski co zmiany trybów wspomagania.  
  • Kiox -wyposażony w kolorowy, mający więcej funkcji niż poprzednik ekran. Umożliwia bezprzewodowe połączenie z aplikacją na smartphone. Wyświetlane na ekranach informacje możemy konfigurować wg własnych preferencji. Oprócz podstawowych informacji może on pokazywać parametry takie jak generowana moc, tętno z opaski pulsometru, poziom wspomagania. Posiada również funkcję kluczyka. Bez zamontowanego kioxa, nie uruchomimy naszego ebike. Manetka na kierownicy połączona kablem pozwala sterować parametrami wspomagania i oświetleniem. Sam wyświetlacz możemy mieć zamontowany w widocznym miejscu na ramie lub kierownicy.
  • LED Remote - najnowszy zaawansowany kontroler firmy Bosch. Który jest w zasadzie samą manetką zamontowaną na kierownicy Może działać niezależnie i łączyć się z zewnętrznym wyświetlaczem Kiox 300 lub telefonem poprzez nową aplikację eBike Flow. Ta ostania pozwala na pełną kontrolę nad silnikiem. Włącznie z możliwością dostosowania parametrów takich jak poziom wspomagania. Sam w sobie za pomocną kolorowych diód LED pokazuje nam tryb wspomagania oraz poziom naładowania baterii.
  • Kiox 300 - kompatybilny z systemem smart i LED Remonte, wyświetlacz. Najbardziej zaawansowany, oferujący funkcję nawigacji oraz śledzenia aktywności i poziomu wytrenowania. Jest idealnym uzupełnieniem do LED Remonte. Wyświetla on wszelkie niezbędne podczas jazdy na e-MTB informacje oraz daje nam dostęp do dodatkowych funkcji całego systemu. Oczywiście poszczególne ekrany możemy dowolnie konfigurować według własnych preferencji.

Fazua silniki

Niemiecki producent silników, które w mają spełniać nieco inne założenia niż konstrukcja Bosch. Jest to rozwiązanie, które umożliwia, przekształcenie naszego elektrycznego rowerów górskiego w rower klasyczny.

Innowacyjność polega na innym podejściu do całego systemu. Jedyny element na stałe zintegrowany z ramą to przekładania mechaniczna. Spełnia ona również funkcję montażową dla korby i zastępuje łożyska supportu.

Bateria oraz silniki zamontowane obudowanie, schowane w dolnej rurze ramy. Mogą być całkowicie zdemontowane. Sam silnik zapewnia 55 Nm momentu obrotowego. Natomiast bateria o pojemności 250 Wh, ma wspierać nas przed 3 do 5 godziny jazdy. Cały system Fazua Eviation waży zaledwie 4,6 kg i według danych producenta możemy na nim przejechać dystans nawet do 70 km.

Sterowanie trzema trybami wspomagania odbywa się za pomocą minimalistycznej manetki z kierownicy. Ponadto możemy połączyć się z aplikacją w telefonie i sterować parametrami pracy silnika. Funkcję wyświetlacza może spełniać nasz komputer rowerowy np. firmy Garmin.

TQ

Najnowsza i najbardziej innowacyjna konstrukcja HPR 50, pochodząca z Bawarii. Stworzona w wyniku ścisłej współpracy firmy TQ i Trek. Kompletnie zmiana w podejściu do konstrukcji przekładni mechanicznej. Pozwoliło stworzyć najlżejszy i najmniejszy silnik na rynku. Jednocześnie udało się zachować wysoki poziom oferowanych parametrów wspomagania.

Sam silnik oparty na zmodyfikowanej przekładni falowej (ang. Harmonic Pin Ring technology stąd HPR). Umożliwił uzyskanie 50 Nm i 300 W mocy szczytowej, przy wadze zaledwie 1,85 kg. Co jest najlepszym wynikiem na runku.

Bateria wsuwana od dołu do ramy o pojemności 360 Wh ma wystarczyć na dwie do trzech godzin jady w ternie. Ponadto istnieje możliwość zainstalowania dodatkowej baterii w pojemności 160 Wh w miejsce bidonu.

Wyświetlacz o rozmiarze 2" jest estetycznie zintegrowany z ramą. Sterowanie silnikiem odbywa się za pomocą minimalistycznej manetki na kierownicy. Natomiast połączenie bezprzewodowe możemy zrealizować z wykorzystaniem Bluetooth lub ANT+. Dedykowana aplikacja Trek pozwala dostosować parametry takie jak moc, poziom wspomagania i szybkość reakcji silnika.

Szczegółowy opis silnika został dokonany na naszym blogu https://trekbielsko.pl/trek-fuel-exe/

Elektryczne rowery górskie TREK

  • Powerfly - posiada wszystko to, czego może oczekiwać użytkownik jeżdżący rekreacyjnie. Model ten będzie doskonałym wyborem, dla osób chcących zacząć jeździć w terenie. Sztywna rama o komfortowej pozycji i geometrii. Możliwość zamontowania dodatkowego wyposażenia. Ponadto mocny silnik Bosch i duża bateria, zagwarantują przyjemność z jazdy, niezależnie od nachylenia terenu.
  • Powerfly FS - dojazd do pracy lokalną ścieżką górską, codzienna jazda po mieście w celu załatwienia spraw, wypad na weekend pod namiot? W każdej z wymienionych opcji Powerfly FS czuje się jak ryba w wodzie. Amortyzacja z przodu i tyłu da nam maksymalny komfort jazdy w terenie. Silnik Bosch sprawi, że każdą drogę pokonamy dynamicznie i z lekkością. Natomiast geometria ramy zadba o nasze plecy i dobre samopoczucie.
  • Powerfly Equipped - oba powyższe modele można kupić w wersji w pełni wyposażonej w bagażnik, błotniki, stopkę i oświetlenie.
  • Trek E-caliber 2023 - można śmiało powiedzieć, że to maratończyk w kategorii górskich rowerów elektrycznych Trek. Gołym okiem widać jego korzenie XC i w takiej jeździe czuje się najlepiej. Agresywna geometria pozwala pokonywać podjazdy z łatwością, a osprzęt Fazua pomoże nam na tych najbardziej stromych. Jest to świetny sprzęt dla ludzi trenujących, jako rower do rozjazdu po trudnych treningach i zawodach. Jednak jego walory docenią również ludzie mający mniej czasu na regularne jeżdżenie, a pragną nadal zdobywać górskie szczyty i delektować się czasem spędzonym w terenie.
  • Trek Rail 2023 - jazda w terenie bez kompromisów, zarówno w górę, jak i w dół. Duży skok zawieszania, nowoczesna geometria, wygodna na podjazdach i przystosowana do zjazdów nawet w najtrudniejszych warunkach. Oparta na silniku Boscha konstrukcja zadowoli zarówno osoby jeżdżące agresywnie w terenie, jak i pragnące komfortowo eksplorować górskie bezdroża.
  • Trek Fuel EXe - najmłodszy w rodzicie rowerów górskich elektrycznych Treka. Konstrukcja oparta na systemie TQ umożliwiła stworzyć e-MTB o wadze ok. 19 kg. Rower idealnie łączy w sobie zalety elektryka i niską wagę klasycznych konstrukcji. Będzie idealnym wyborem dla osób lubiących jazdę Trail i Enduro, które potrzebują wsparcia na podjazdach lub chcą szybciej dostać się na szczyt. Zoptymalizowana do jazdy wiele godzin w siodle geometria, dostarczy moc wrażeń podczas jazdy w dół i świetną zabawę na podjazdach.

Budowa roweru elektrycznego

Rama -wykonana z aluminium lub kompozytów z włóknami węglowymi OCLV. Musi mieć miejsce na silnik oraz baterię, której estetyczne ukrycie, wymaga nieco grubszej dolnej rury. Ponadto geometria, w zależności od modelu ma być komfortowa lub sportowa. Niektóre konstrukcje mają miejsce na zintegrowany wyświetlacz od silnika.

Koła - muszące zmierzyć się z dłuższymi dystansami oraz wyższą wagą roweru. Najczęściej wzmacniane konstrukcje z aluminium bądź karbonu. Występują w rozmiarach zarówno 29" jak i 27,5".

Opony - najrozsądniejszy wybór to, te ze wzmacnianymi ściankami bocznymi. Istnieją modele dedykowane rowerom elektrycznym. Ich mieszanka gumy ma sprostać większej ilości pokonywanych kilometrów. Jak i dobry balans pomiędzy przyczepnością a zużyciem.

Hamulce - jedyny rozsądny wybór to hydrauliczne hamulce tarczowe. Jazda w terenie wymaga odpowiedniej siły hamowania w każdych warunkach.

Siodełko - podnoszące komfort podczas dłuższych niż na rowerze klasycznym wyjazdów. Najważniejsze, jednak to dobrać siodełko wygodne dla nas. Ponieważ jest to element bardzo indywidualny.

Napęd - rowery elektryczne dzielą rozwiązania z klasycznymi. Należy mieć na uwadze, że pokonywane większe dystanse, jak również dodatkowa moc, mogą przyspieszać zużycie łańcucha i zębatek. Dlatego zalecamy, częstszą kontrolę i smarowanie.

Silnik i bateria - w zależności od producenta, silnik, może różnić się mocą, konstrukcją i rozmiarem. Baterie również mają różne pojemności uwarunkowane przeznaczeniem i producentem. Ponadto firma Trek stosuje bardzo wygodny sposób montażu baterii z boku ramy. Łatwy i szybki dostęp zabezpieczony kluczykiem, umożliwia zabranie ogniwa ze sobą w kilka sekund. Transport po demontażu ułatwia zintegrowana rączka.

Najważniejsze informacje o elektrycznych rowerach górskich Trek

Trek Rail

To rower e-MTB na długie trasy w terenie dla wyczynowców, którzy szukają najtrudniejszego i najbardziej wyboistego terenu. Jest to nasz najbardziej wydajny elektryczny rower górski, a każdy model jest wyposażony w najnowszy kompaktowy i lekki silnik Bosch Performance CX, który zaspokoi apetyt na najbardziej niesamowite górskie przygody.

Trek Powerfly FS 2023

Powerfly to idealny elektryczny rower górski dla nowych rowerzystów, którzy szukają dającej mnóstwo radości maszyny na wejście w świat singletracku. Obfituje w sprawdzone rozwiązania Treka na szlaki, ale połączone z krótszym skokiem i wygodniejszą geometrią

Trek Powerfly Equipped 2023

Cała sprawność Powerfly z pełną gamą zintegrowanych akcesoriów potrzebnych na jazdę po lekkich szlakach lub na dojazdy do pracy, takich jak bagażnik, błotniki, lampki i inne. Dostępny w wersjach hardtail i full suspension.

Trek Powerfly 2023

Powerfly to gotowy na wszelkie przygody elektryczny rower górski z eleganckim napędem Bosch dodającym mocy podczas pedałowania. Z nim pojedziesz dalej i szybciej, pofruniesz pod trudne podjazdy i znajdziesz więcej radości na każdym szlaku. Każdy model wyposażony jest w wytrzymałe części, niezawodną elektronikę i gotowe na szlaki zawieszenie idealne na odkrywanie terenu.

Trek E-Caliber

Całkiem nowy E-Caliber to jak do tej pory najlżejszy rower elektryczny MTB firmy Trek z pełnym zawieszeniem. Ma apetyt na długie dystanse, zapewnia prędkość XC oraz właściwe zawieszenie i moc, aby zwiększyć wytrzymałość podczas intensywnych przejazdów wąskimi ścieżkami.

Elektryczne rowery szosowe przypominają znane już rowery elektryczne, ale są lżejsze, szybsze i zaprojektowane tak, by jechały jak prawdziwe szosówki na dłuższych dystansach. Tak jak rowery szosowe ukierunkowane są bardziej na sprawność niż tradycyjne rowery miejskie, tak też elektryczne rowery szosowe są, co do zasady, sprawniejsze niż tradycyjne rowery elektryczne do miasta. Z elektrycznych rowerów szosowych można korzystać podczas dojazdów do pracy w mieście, ale z najlepszej strony pokazują się podczas szybkich przejażdżek grupowych, trudnych treningów i długich weekendowych wypraw.

Elektryczne rowery szosowe

Elektryczny rower szosowy na pierwszy rzut oka niesie, że sobą wiele sprzeczności. Przecież w założeniu są to maszyny do ścigania się i osiągania dużych prędkości. Ich waga ma być jak najniższa, aby pokonywanie dziesiątek kilometrów i najbardziej wymagających podjazdów było banalnie proste.

A może tak, uczynić kolarstwo szosowe bardziej dostępne dla wszystkich? Nie każdy ma czas i możliwości, żeby regularnie trenować i spędzać godziny na rowerze. Tutaj właśnie pokazują swoją niezaprzeczalną przewagę szosy elektryczne. Wypłaszczają podjazdy, zwiększają pokonywane dystanse, a co najważniejsze dają ogromną przyjemność z jazdy!

Szosa elektryczna co ją wyróżnia?

Miejmy na uwadze, że nadal mówimy o rowerze szosowym. Przeznaczonym do jazdy z dużą prędkością i pokonywania kolejnych kilometrów na asfalcie. Aerodynamiczna, lekka konstrukcja, nadaje się do tego idealnie. Więc gdzie tu miejsce na ciężki silnik, o baterii nie wspominając?

Faktycznie nie ma na to miejsca. Ponadto wymusiłoby, to znaczą ingerencję w geometrię samej ramy. Nie musimy wspominać, że wystający z minimalistycznej konstrukcji silnik działałby jak żagiel. Dlatego też klasyczne rozwiązania stosowane w elektrycznych rowerach miejskich lub MTB nie miały szans się przebić.

Szosa elektryczna postawiła przed konstruktorami nowe wymagania i wyzwania. Konieczne było zminimalizowanie rozmiaru silnika. Bateria również musiała być zintegrowana z ramą w taki sposób, aby aerodynamika stała na wysokim poziomie. Oczywiście cała konstrukcja oprócz tego, że kompaktowa, miała być też lekka.

Napęd Fazua stosowany w szosach elektrycznych Trek stanowi bardzo dobry kompromis pomiędzy dodatkową wagą a oferowaną mocą. Maksymalna moc szczytowa 400 W oraz 60 Nm dadzą nam potężnego kopa podczas jazdy. System skonstruowany jest w taki sposób, że po demontażu baterii oraz silnika elektrycznego, w ramie zostaje tylko przekładnia mechaniczna zintegrowana z supportem. W ten sposób zmieniamy naszego elektryka w klasyczny rower.

Bateria o pojemności 250 Wh jest w pełni demontowana z roweru. Jej pozornie niewielka pojemność według producenta ma starczyć na około 100 km jazdy na ciągłym wspomaganiu. Warto mieć na uwadze, że silnik wspiera nas tylko do 25 km/h. Zatem znaczącą część podczas jazdy spędzimy powyżej tej prędkości, pedałując o własnych siłach.

Podjazdy, tutaj przewaga szosy elektrycznej będzie najbardziej odczuwalna. Dodatkowe waty generowane przez silnik dadzą nam odczucie, że jesteśmy wciągani na szczyt. Natomiast sam podjazd będzie w ogólnym odczuciu łagodniejszy niż na rowerze klasycznym.

Geometria dzięki zastosowaniu wspomnianego napędu, który nie zajmuje dużo miejsca. Zachowała parametry ramy bardzo podobne do rowerów szosowych endurance. Zatem pokonywanie długich dystansów oraz wiele godzin w siodle powinno nadal być przyjemne. Samo prowadzenie roweru, również będzie przewidywalne i gwarantujące poczucie kontroli w każdej sytuacji.

Rower szosowy elektryczny dla kogo?

Patrząc na rower szosowy, widzimy od razu litry potu wylane na treningu przez profesjonalnych kolarzy rodem z Tour de France. Rowery, te nie zachęcają amatorów do korzystania z nich. Agresywne linie, pochylona pozycja, wąskie opony wszystko to sugeruje, że szosa jest sprzętem do szybkiej, wyścigowej jazdy.

Może być jednak inaczej. Gdyby tak zastosować nieco mniej agresywną geometrię, szersze opony podnoszące komfort, udogodnienia w ramie tłumiące drgania. Dołożyć baterię i silnik, który nadrobi braki treningowe. Nagle rower elektryczny szosowy staję się przystępny dla każdego użytkownika.

Na elektrycznej szosie wyjście z nawet mocniejszą grupą nie oznacza, że będziemy zamykać stawkę. Wiatr oraz zmęczenie nie będą stanowiły już takiego wyzwania jak wcześniej. Niezdobyte dotychczas podjazdy przestaną nas przerażać. Ponadto dodatkowy zapas mocy zachęca do eksplorowania lokalnych terenów oraz powrotu do domu okrężną drogą.

Rowery te idealnie sprawdzą również na co dzień, podczas dojazdów do pracy lub po prostu jazdy po mieście. Wycieczka do parku, nad pobliskie jezioro lub przejażdżka nowopowstałą trasą rowerową. Dzięki szosie wyposażonej w silnik elektryczny każda aktywność będzie przyjemna i wykonywana z uśmiechem na ustach.

Co to jest elektryczny rower szosowy?

Elektryczne rowery szosowe wyposażone są w napęd elektryczny, który dodaje Ci mocy, dzięki czemu jedziesz szybciej, podjeżdżasz z łatwością i pokonujesz większe odległości. Powstały z myślą o jeździe po ścieżkach rowerowych, ale wiele z nich sprawdzi się świetnie również na innych nawierzchniach.

Dlaczego pokochasz elektryczny rower szosowy?

Kiedy siedzisz na elektrycznym rowerze szosowym masz wrażenie, że wiatr zawsze wieje w plecy, a wzgórza topnieją w oczach. Ponadto, wsiadając na rower, wiesz że czeka Cię wspaniała jazda.

Rowery szosowe elektryczne TREK - Domane+ LT

Domane+ LT w największym uproszczeniu jest udoskonaloną o silnik i baterię wersją modelu Domane. Dołożenie wspomagania, naturalnie musiało się odbić na wadze. Jednak nadal jest ona zachowana na bardzo dobrym poziomie, rzędu 13,17 kg dla modelu LT9.

Rama wykonana z włókna węglowego OCLV ma być maksymalnie sztywna i z pełną mocą reagować na zachowanie użytkownika. Pozwala zminimalizować straty energii zarówno tej zgromadzonej w baterii, jak i samego kolarza. Materiał ten pozwolił również na uzyskanie opływowych kształtów rur, zmniejszających opory powietrza.

System IsoSpeed rozdzielający górną rurę od podsiodłowej. Regulowane, oparte na przegubie oraz elastomerze rozwiązanie ma izolować drgania, oraz podnosić komfort jazdy po wyboistej drodze. Przekłada się to również, na zachowanie sił na dłużej, oraz redukcję ogólnego zmęczenia jazdą.

Miejsca na opony w ramie jest również pod dostatkiem. Czerpiąc doświadczenia z rowerów endrance, możemy bez problemu zainstalować gumy w rozmiarze 38 c. Naturalnie jak to w rowerach szosowych cały czas mówimy o rozmiarze 28'.

Wspomaganie zapewnia wspominany powyżej napęd Fazua. Lekkie i kompaktowe rozwiązanie ma tę przewagę, że na stałe zintegrowany z rowerem jest tylko support będący jedocześnie przekładnią. Natomiast bateria i moduł wspomagający, mogą zostać w pełni zdemontowane. Dzięki temu otrzymujemy klasyczny rower szosowy.

Hamulce nie stanowią zaskoczenia. Wszystkie oferowane modele wyposażone są w tarczowe, hydrauliczne rozwiązania. Gwarantujące przewidywalną, dużą siłę hamowania niezależnie od prędkości i warunków, w jakich przyjdzie nam zjeżdżać.

Napęd topowe modele wyposażone są w elektronicznie sterowane przerzutki przednie i tylne. Jednak klasyczne rozwiązania na linkę są znacznie powszechniejsze. Pomimo zastosowania silnika, zakres przełożeń jest dość szeroki i zdecydowanie dostosowany do komfortowego użytkowania roweru.

Damski elektryczny rower szosowy

Geometria rowerów Trek została zoptymalizowana w taki sposób, aby każdy użytkownik niezależnie od płci czuł się na niej komfortowo. Podczas doboru roweru przez panie, należy skupić się na prawidłowym rozmiarze ramy. Bardzo dobrą praktyką, aby w pełni dostosować szosę elektryczną pod siebie, jest usługa bikefittingu. Dzięki niej znajdziemy idealną pozycję na wybranym rowerze i nawet najdłuższe dystanse, pokonamy z uśmiechem na ustach. Szczególnie polecamy szosy ze wspomaganiem dla pań, które chciałby dotrzymać tempa podczas jazdy w grupie mieszanej. Dodatkowe waty pochodzące z silnika zminimalizują różnice i pozwolą wszystkim uczestnikom wyjazdu jechać równo i komfortowo.

Elektryczne rowery miejskie pozwalają przewieźć więcej, pokonać wzgórza, pożegnać się z korkami ulicznymi, uniknąć opłat parkingowych i dotrzeć na miejsce przeznaczenia, czując się rześko, pełnym zapału, z wielkim uśmiechem na ustach.

Codzienne poruszanie się po mieście może być przyjemne jak nigdy! Wyobraźmy sobie, dynamiczne przemieszczanie się pomiędzy wyznaczonymi punktami na mapie codziennego grafiku. Idealnie do tego nadają się elektryczne rowery miejskie. Stworzone po to, aby sprostać wszystkim wyzwaniom spotykanym w miejskiej dżungli. Dzięki niemu zaoszczędzimy czas i pieniądze, a dotarcie do celu nawet w upalny dzień, będzie przyjemnie i komfortowe.

Rower miejski elektryczny - najważniejsze cechy

Podobnie jak w przypadku klasycznych rowerów miejskich, wszystko w wariantach wyposażonych w silnik, zostało dostosowane z uwzględnieniem komfortu oraz codziennej miejskiej eksploatacji. Dlatego też rozwiązania takie jak, wygodna pozycja z wyprostowanymi plecami, zamontowane na stałe błotniki oraz oświetlenie, wchodzą w skład standardowego wyposażenia. Ponadto obniżony przekrok ułatwiający wsiadanie oraz zsiadania, nie jest również niczym zaskakującym. Takie rozwiązanie w szczególności docenią panie lubiące jeździć na rowerze w spódnicy.

Rowery miejskie mają być funkcjonalne. Wsiadając na nie, nie chcemy się zastanawiać, czy nasze ubranie pobrudzi się lub uszkodzi. Ukłonem producentów w stronę dbania o naszą odzież, są obudowy łańcucha i przedniej zębatki. Po pierwsze, ma ona chronić przed pobrudzeniem. Jak również wyeliminować możliwość dostania się materiału w tryby, co mogłoby skutkować upadkiem.

Oczywiście miejski rower elektryczny, nie może istnieć bez tego, co czyni z niego ebike, czyli silnika oraz baterii. Do wyboru będziemy mieli dwa nieco odmienne rodzaje systemu wspomagania.

Pierwszy z nich będzie nas wspierał podczas pedałowania do prędkości 25 km/h, następnie utrzymanie wyższej prędkości, będzie już zależało tylko od naszej kondycji i siły mięśni. Nadal klasyfikujemy takiego elektryka jako rower.

Sprawa ma się nieco inaczej w drugim rozwiązaniu, które docenią szczególnie osoby pokonujące większe dystanse. Wówczas możemy sięgnąć po pojazd wspomagający do 45 km/h, niemniej, aby legalnie się na nim poruszać, należy go zarejestrować oraz ubezpieczyć. Zgodnie z polskim prawem, mówmy już tutaj o motorowerze, zatem musimy również mieć odpowiednie uprawnienia do kierowania nim.

Zastosowane w elektrycznych rowerach baterie mogą być mniej lub bardziej zintegrowane z konstrukcją ramy. Niezależnie od zastosowanego rozwiązania, mają być one łatwo dostępne, aby bezproblemowo można je było wypiąć z roweru w celu naładowania. Na uwagę zasługują tutaj modele z serii Trek Allant, w których ogniwo zostało estetycznie ukryte w dolnej rurze ramy. Niemniej montaż z boku nadal pozwala w ciągu kilku sekund wyciągnąć baterię i zabrać ze sobą, co dodatkowo ułatwia zintegrowana rączka.

Rower miejski elektryczny dla kogo?

Rosnąca popularność rowerów miejskich elektrycznych nie dzieje się bez powodu. Ludzie mają dość marnowania czasu w korkach, a ponadto chcą zadbać o swoją kondycję i zdrowie.

Większe miasta, stosują coraz więcej udogodnień w postaci ścieżek dla rowerów lub specjalnych wydzielonych pasów drogowych, dla osób wybierających rower jako codzienny środek transportu.

Oczywiste jest to, że dodatkowe wspomaganie pozwala znacząco zmniejszyć czas potrzebny na dotarcie do punktu docelowego. Co więcej, nasz poziom zmęczenia będzie również zredukowany, dlatego ebike są popularnym wyborem, wśród osób, które w codziennej pracy muszą być elegancko ubrane, a nie chcą każdorazowo się przebierać.

Ponadto elektryk miejski może okazać się bardzo wygodnym rowerem na weekendowe wypady za miasto. Często pada on również wyborem, dla osób jeżdżących z dziećmi. Czy to w przypadku zamontowania przyczepki lub fotelika dziecięcego, podróż z naszą pociechą jest dużo łatwiejsza, a pokonywane podjazdy mniej się dłużą i są mniej wycieńczające.

Elektryczne Rowery Miejskie Trek

Rowery miejskie jak żadne inne stają się uzupełnieniem naszego wizerunku. Na szczególną uwagę zasługują tutaj stylowe rowery elektryczne Electra. Stawiające ciekawy wygląd i estetykę na piedestale, nadal zachowujące najwyższą jakość wykonania marki Trek.

W kategorii miejskich rowerów elektrycznych zajdziemy rowery zarówno modele zbliżone do rowerów trekkingowych, crossowych, holenderki, jak i cruiser. Związane jest to z faktem, że inne oczekiwania będzie miał urzędnik, student i pracownik korporacji. A każdy z wymienionych powinien znaleźć rozwiązanie idealnie dopasowane pod siebie.

Trek Verve+ doskonały wybór dla wszystkich osób potrzebujących roweru kompleksowo wyposażonego o wygodnej pozycji. Wyprostowane plecy, niski przekrok, duży zakres regulacji, gwarantują przyjemność z jazdy nawet przy długich dystansach. Zabudowany napęd ochroni nasze ubranie przed pobrudzeniem, a zintegrowane oświetlenie sprawi, że będziemy widoczni po zmroku.

Trek District+ osoby lubiące prostą konstrukcję docenią ten model. Wbudowana w piastę przerzutka, jest bezobsługowa i estetyczna. Daje możliwość zmiany biegów bez pedałowania. Pełne wyposażenie w błotniki, bagażnik, oświetlenie oraz zapięcie zabezpieczające, daje użytkowniki wszystko, co potrzebne w miejskiej dżungli.

Trek Allant+ gdy szukasz roweru, który będzie Cię wspomagał nawet do 45 km/h, to jest to model, na który powinieneś zwrócić uwagę. Zasięg nawet do 130 km pozwoli dotrzeć w miejsca znacząco oddalone od twojego miejsca zamieszkania. Naturalnie posiada on pełny osprzęt zwiększający jego funkcjonalność.

Electra Loft Go! inspirowany stylem vintage, może być nie tylko środkiem transportu, ale idealnym dopełnieniem tego, kim jesteśmy. Wysoka estetyka oraz funkcjonalne rozwiązania dostarczą pozytywnych wrażeń użytkownikowi. Dodatkowy bagażnik z przodu pozwala nam mieć swój bagaż ciągle na oku. Jest to również idealne miejsce na koszyk na zakupy bądź przewozu naszego pupila.

Electra Townie Go! poczuj się jak surferzy na kalifornijskiej plaży podczas codziennej jazdy po mieście. Ten rower miejski elektryczny typu crusier jest idealnym wyborem dla ludzi ceniących sobie luźny lifestyle i wygodną, zrelaksowaną pozycję za kierownicą.

Budowa roweru elektrycznego miejskiego

  • Rama - dostosowana do montażu błotników oraz bagażnika. W niektórych modelach ma miejsce w dolnej rurze na zintegrowaną baterię lub stosowane są rozwiązania z akumulatorem na rurze. Ponadto modele typowo miejskie posiadają niski przekrok. Bardziej trekingowe mają  klasyczny kształt ramy. Najpopularniejszym materiałem jest aluminium.
  • Koła - popularne rozmiary to oczywiście 28" czyli klasyk w rowerach miejskich. Drugi rozmiar to 27,5" (650). Koła najczęściej zbudowane są na wzmocnionych obręczach, mających znieść trudy miejskich przygód. Należy mieć na uwadze, że rowery elektryczne ważą więcej od klasycznych, więc koła nie mają lekkiego zadania.
  • Opony - przystosowane do jazdy po mieście. Gładki bieżnik ma minimalizować opory toczenia. Wkładki antyprzebiciowe, mają zagwarantować dotarcie do celu. Elementy odblaskowe na bocznej ściance zapewnią widoczność w ruchu miejskim.
  • Hamulce - rower elektryczny waży więcej i jedzie szybciej. Dlatego hamulce tarczowe, są tutaj oczywistym rozwiązaniem. Sprawdzają się w każdych warunkach pogodowych i dają poczucie bezpieczeństwa.
  • Siodełko - nieco większe i komfortowe. Wyposażone w dodatkowe wkładki gwarantujące wygodę, na codzień, jak i podczas dłuższych wycieczek weekendowych.
  • Kierownica i chwyty- w zależności od wybranego modelu kierownica posiada mniejsze lub większe gięcie. Chwyty mogą być dopasowane ergonomiczne, z dodatkowym podparciem nadgarstka.
  • Napęd - mocno uzależniony od typu roweru. W rowerach elektrycznych miejskich znajdziemy klasyczne rozwiązania z przerzutkami z przodu i tyłu. Popularne są również piasty ze wbudowanymi biegami. Ich dużą zaletą jest możliwość zmiany przełożenia na postoju. Co ułatwia ruszanie, zwłaszcza pod górkę.

W każdym z nas drzemie dusza podróżnika. Czasami jednak brakuje nam powodu, który sprawi, że wyjdziemy z domu. Weekendowy wypad za miasto, chęć poznania okolicy, oszczędności na paliwie każdy z nich jest dobrym bodźcem, aby skorzystać z roweru. Elektryczny rower turystyczny niezależnie od naszych motywacji będzie idealnym wyborem! Dodatkowa moc z silnika zagwarantuje, że wycieczka będzie mniej uciążliwa. Kompleksowe wyposażanie umożliwi zabranie niezbędnego bagażu, a wygodna pozycja dopełni przyjemności czerpanej z jazdy.

Turystyczny rower elektryczny - co go wyróżnia?

Wygoda i lekkość jazdy! Rowery elektryczne turystyczne zostały stworzone głównie w tym celu. Każda osoba na nich jeżdżąca doceni wygodną, wyprostowaną pozycję. Ponadto dodatkowa moc z silnika, sprawi, że jazda będzie mniej wymagająca.

Silnik zastosowany w tych rowerach jest montowany centralnie. Oznacza to, że znajduje się w miejscu mocowania przedniej zębatki i korb. Jednostka Bosch Performance Line CX wspiera nas podczas pedałowania do prędkości 25 km/h. Jadąc szybciej, jesteśmy zdani na swoje siły.

Bateria w niektórych modelach umieszczona na specjalnie przygotowanym miejscu na bagażniku. Pozwala szybko ją zdemontować i zabrać ze sobą do ładowania. Innym rozwiązaniem zastosowanym w modelu Allant jest schowanie baterii w ramie. Nie wyklucza to jednak łatwego i szybkiego dostępu do ogniwa. Wkładana z boku, zabezpieczona kluczykiem bateria, może być wyciągnięta w zaledwie kilka sekund.

Kontroler silnika najczęściej spotykany to podstawowy model Purion. Zapewnia on, wszystko, czego potrzebujemy, aby komfortowo używać roweru elektrycznego. Pozwala sterować pracą silnika, oświetlenia oraz wyświetla takie informacje jak: zasięg, dystans, tryb wspomagania, poziom naładowania baterii.

Dodatkowe wyposażenie, takie jak bagażnik, błotniki, stopka i oświetlenie. Gwarantują, że będziemy przygotowani na każdą przygodę. Ciężko wyobrazić sobie wyjazd turystyczny, bez możliwości zabrania bagażu. Również podczas codziennej miejskiej jazdy, możliwość przyczepiania do bagażnika torby jest znacznym ułatwieniem. Natomiast błotniki ochronią nas przed kałużami oraz błotem. Oświetlenie zagwarantuje bezpieczny powrót do domu, a stopka bezpieczne i stabilne zaparkowanie roweru w każdym miejscu.

Dla kogo elektryczny rower turystyczny?

Jazda na rowerze na świeżym powietrzu niesie ze sobą wiele korzyści. Po pierwsze, dbamy o swoją sprawność fizyczną i tym samym zdrowie. Redukujemy stres, spędzamy czas z rodziną, dziećmi lub przyjaciółmi. Ponadto mamy okazję poznać naszą okolicę z zupełnie innej perspektywy odkrywając ją na nowo.

Rower elektryczny przeznaczony do turystki docenią osoby, które nie mają sportowych aspiracji. Szukające relaksu po pracy bądź w czasie wolnym. Pragnące dotrzeć w miejsca, gdzie trudno wjechać samochodem, a piesza wycieczka zajęłaby zbyt długo. Dzięki silnikowi dotarcie do celu, będzie łatwe i szybkie.

Idealnie nadają się one również dla osób posiadające kontuzję. Komfortowa pozycja dostosowana do użytkownika zagwarantuje, że nawet osoby borykające się z bólem pleców, będą czuły się komfortowo. Urazy, bądź inne schorzenia kolan, dzięki dodatkowej mocy pochodzącej od silnika, pójdą w zapomnienie. Jazda w wyższych trybach wspomagania wspiera odchudzanie, ponieważ, możemy z łatwością pozostać w strefach niskiej intensywności treningu. Tak ważnej dla zbijania kilogramów.

Codzienne używanie w ruchu miejskim jest drugim wcieleniem rowerów turystycznych. W zasadzie często rowery te łączą w sobie obie funkcje. Miejskiemu wykorzystaniu sprzyja wygodna pozycja, niski przekrok ramy oraz pełne wyposażenie.

Zobacz także rowery górskie: Marlin 6 2023, Marlin 5 2023 oraz Marlin 8 2023

Elektryczne Rowery Turystyczne Trek

W kategorii turystycznych rowerów elektrycznych zajdziemy rowery zarówno modele zbliżone do rowerów miejskich, jak również crossowych.

Trek Verve+ doskonały wybór dla wszystkich osób potrzebujących roweru kompleksowo wyposażonego o wygodnej pozycji. Wyprostowane plecy, niski przekrok, duży zakres regulacji, gwarantują przyjemność z jazdy nawet przy długich dystansach. Zabudowany napęd ochroni nasze ubranie przed pobrudzeniem, a zintegrowane oświetlenie sprawi, że będziemy widoczni po zmroku.

Trek District+ osoby lubiące prostą konstrukcję docenią ten model. Wbudowana w piastę przerzutka, jest bezobsługowa i estetyczna. Daje możliwość zmiany biegów bez pedałowania. Pełne wyposażenie w błotniki, bagażnik, oświetlenie oraz zapięcie zabezpieczające, daje użytkowniki wszystko, co potrzebne w miejskiej dżungli.

Trek Allant+ najbardziej zbliżony wizualnie do roweru trekkingowego. Posiada kilka wersji ramy, dostosowanych zarówno dla panów jak i pań. Naturalnie w pełni wyposażony, we wszystko, co potrzebne podczas wyjazdu na wycieczkę. Występuje również w wersji z mocniejszym silnikiem, który wspiera nas do prędkości 45 km/h.

Trek Dual Sport+ jest lekkim rowerem elektrycznym ze zintegrowaną baterią i silnikiem zamontowanym w tylnej piaście. Lekka bateria 250 Wh pozwoli nam na przejechanie nawet 55 km. Podobnie jak jego analogowe rodzeństwo. Jest rowerem znakomicie odnajdującym się w lekkim terenie, jak i miejskich ścieżkach.

Jak zbudowany jest turystyczny rower elektryczny

Rama - wykonana z aluminium, naturalnie z przewidzianym miejscem na baterię oraz silnik. Niektóre modele mają ogniwo estetycznie ukryte w dolnej rurze ramy. Geometria jest zoptymalizowana, aby pozycja była wygodna i wyprostowana.

Koła - znajdziemy w tej kategorii rowery zarówno na kołach 28" jak i 27,5". Wzmocnienie obręcze przystosowane do znoszenia trudów jazdy w lekkim terenie, jak i miejskiej dżungli. Piasty wyposażone najczęściej w oś na szybkozamykacz.

Opony - najpopularniejszym rozwiązaniem są opony typu semi-slick, jednak można również śmiało używać opon miejskich z głębszymi lamelami. Większość opon posiada wkładki antyprzebiciowe, zmniejszające szanse przebicia.

Hamulce - sprawdzające się w każdych warunkach, trudno ulegające przegrzaniu, gwarantujące dużą siłę hamowania. Jedynie hydrauliczne hamulce są w stanie sprostać wymaganiom stawianym przez turystyczne rowery elektryczne.

Siodełko - nastawione na komfort podczas długich wycieczek.

Kierownica i chwyty - w zależności od wybranego modelu kierownica posiada mniejsze lub większe gięcie. Chwyty mogą być dopasowane ergonomiczne, z dodatkowym podparciem nadgarstka.

Napęd - najczęściej oparte o klasyczne rozwiązania z przerzutkami z przodu i tyłu. Mogą również być stosowane piasty z biegami, które są mniej wymagające z punktu widzenia serwisu. Warto mieć na uwadze, że zużycie łańcucha oraz zębatek w rowerze elektrycznym turystycznym może postępować szybciej niż w klasycznym.

Ładowanie...