Rowery dziecięce TREK [year] - Sklep rowerowy GoodSport.pl

Rowery dziecięce TREK

Cena
Dostępność

Pamiętasz swój pierwszy rower? To poczucie wolności i przygody? Dreszcz, że poruszasz się szybciej, niż mogłyby Cię nieść Twoje nogi? Chcemy, by wrażenia każdego dziecka z pierwszej przejażdżki były wspaniałe, jak też i z każdego kolejnego roweru. Dlatego każdy rower z naszej kolekcji dla dzieci stworzono z myślą o zaszczepieniu miłości do jednośladów, począwszy od rowerów z kółkami stabilizacyjnymi po sprawne rowery górskie dla dzieci.

Rowery dla dzieci - zacznij od bezpieczeństwa 

Aktywność fizyczna ma znaczący, pozytywny wpływ na rozwój naszego dziecka. Prawidłowo dobrany rower dziecięcy, nie tylko sprawi, że jazda na nim będzie lekka i przyjemna. Uprawiana od najmłodszych lat jazda na rowerze zaowocuje, rozwojem pasji i zdrowego stylu życia w starszym wieku, jak i dorosłym życiu.

Wpojenie dobrych nawyków dotyczących bezpieczeństwa powinno zacząć się od najmłodszych lat. Dlatego do koniecznego wyposażenia małego rowerzysty należy zaliczyć dziecięcy kask rowerowy. Różne wzory i modele pozwolą dobrać taki, który będzie wygodny i trafi w gusta naszej pociechy. Ponadto podczas upadków niezastąpione będą ochraniacze i rękawiczki. Wymieniona ochrona naturalnie zapobiegnie nieszczęściu, ale też zmniejszy liczbę skaleczeń i kontuzji, które potrafią skutecznie zniechęcić do dalszej nauki i jazdy. Jazda na rowerze ma być przyjemnością, a nie karą!

Jak dobrać rozmiar roweru dla dziecka?

Rozmiar koła [cale]Ile ma latWzrost [cm]Wewnętrzna długość nogi [cm]
122 do 391 do 9930 do 46
164 do 6104 do 12241 do 56
205 do 8114 do 13748 do 63
248 do 11124 do 15058 do 71
2610 do 12od 142od 63

Dobór wielkości koła i co za tym idzie wielkości roweru i jego ramy, jest mocno uzależniony od tego, jak pewnie nasze dziecko jeździ na rowerze. Dlatego pewnie rozmiary pokrywają się w kategoriach wiekowych. Ponadto, należy mieć na uwadze różnice w proporcjach ciała. 

Prawidłowy dobór rozmiaru w przypadku każdego roweru jest kluczowy. Jednak w przypadku dzieci może to wypływać o ich być albo nie być jak chodzi o chęć do jazdy. Dobrze dobrany jednoślad będzie łatwo się prowadził, sprawiał, że wycieczka na nim będzie lekka i przyjemna.  Dlatego też podczas wyboru pierwszego i każdego kolejnego roweru dziecięcego należy poświęcić dotykowy czas na sprawdzenie poniższych czynników.

Wysokość siodełka

Kluczowa zwłaszcza podczas nauki jazdy dziecka na rowerze. Większy zakres regulacji wysokości pozwala przez dłuższy czas korzystać z roweru. Rowery biegowe oraz pierwszy rower z pedałami, najczęściej wyposażony w kółka boczne. Powinny mieć siodełko ustawione w taki sposób, aby siedząc na nim, cała stopa dotykała podłoża. Gwarantuje to poczucie pewności i komfortu. W rowerach większych wystarczy, że palce będą miały kontakt z podłożem.

Ułożenie kolan

To kryterium bezpośrednio wiąże się z wysokością siodełka. Naturalnie podczas nauki jazdy na rowerze dziecięcym, ważniejsze jest poczucie bezpieczeństwa, niż idealna pozycja. Dlatego też młodsi rowerzyści będą mocniej zginać kolana. Wraz ze wzrostem pewności jazdy na rowerze oraz rozwojem umiejętności siodełko będzie podnoszone. Przełoży się to na lepszą pozycję i sprawność pedałowania.

Przekrok / prześwit ramy

Bardzo ważny parametr często pomijany przy dobrze rozmiaru. Ma on kluczowe znacznie po zatrzymaniu oraz dla komfortowego wsiadania i zsiadania dziecka z roweru. Prawidłowy prześwit od górnej rury powinien wynosić od 3 do 5 centymetrów, mierzony, gdy dziecko stoi w rozkroku nad rowerem.

Pozycja / ułożenie stóp

Rowery biegowe wymagają kontaktu stopy dziecka z podłożem, aby móc się rozpędzić. Rowery dziecięce wyposażone w pedały powinny zapewniać ułożenie stóp w taki sposób, aby poduszki palców były ułożone płasko na pedale.

Jakiego rozmiaru roweru potrzebuje moje dziecko?

Co do zasady, właściwy dla dziecka rozmiar zależy od jego wieku i wzrostu. Nie kupuj za dużego roweru z założeniem, że dziecko do niego wyrośnie. Może to spowolnić naukę i źle wpłynie na siebie dziecka. Na właściwym rowerze dziecko czuje się bezpieczniej dzięki czemu szybciej rozwija swoje umiejętności.

Rodzaje rowerów dziecięcych Trek

Rowery biegowe

Potocznie zwane biegówkami. Rowery te pozbawione są pedałów, natomiast do rozpędzania się służą nogi, którymi dziecko odpycha się od nawierzchni. Na górce lub po rozpędzeniu się może jechać, siedząc na siodełku, ucząc się zachowywać równowagę. Rowery biegowe są idealnym wyborem dla najmłodszych. Ułatwiają one spacery z dzieckiem, ponieważ część drogi pokona ono, jadąc. Należy zwrócić uwagę, aby biegówka była lekka. Ułatwi to naszej pociesze jej prowadzanie, a my będziemy mniej dźwigać, gdy chwilo dziecko straci nią zainteresowanie na spacerze. Ułatwiają one przesiadkę na większy rower dziecięcy z pedałami, ponieważ utrzymanie równowagi podczas pedałowania jest znacznie łatwiejsze.

Trek Kickster

Wykonany z wysokiej jakości materiałów. Lekko toczące się posiadające pompowane opony, amortyzujące wstrząsy koła. Uczynią jazdę przyjemną i lekką. Szeroki zakres regulacji zarówno wysokości siodełka, jak i kierownicy, umożliwią dopasowanie roweru na dłuższy czas.

Rowery dziecięce z pedałami

Mając na uwadze prawidłowy rozwój dziecka oraz fakt, że podczas nauki rower dziecięcy ma za zadanie ułatwiać cały proces. Rowery dziecięce Trek zostały zaprojektowane tak, aby jazda była łatwiejsza i dawała więcej radości. Zastosowane wysokiej klasy materiały oraz komponenty. Przemyślane rozwiązania w zakresie geometrii ramy, tworzą rower dopasowany do naszej pociechy. Dzięki temu złapanie rowerowego bakcyla będzie tylko kwestią czasu i wpłynie pozytywnie na sprawność fizyczną najmłodszych.

Trek Precaliber

Rośnij wraz ze swoim rowerem dziecięcym Trek! Jest to model roweru występujący w rozmiarze kół 12" i 16" wyposażonym dodatkowo w boczne kółka. Kolejne rozmiary, czyli 20" i 24" posiadają już bardziej "dorosłe" rozwiązania jak hamulce szczękowe i przerzutki. Ponadto możemy również zakupić model wyposażony w przednią amortyzację. Wszystkie modele posiadają specjalny obniżony profil górnej rury, podnoszący komfort i pewność użytkowania.

Trek Wahoo

Jest przedstawicielem hybrydowych rowerów dla dzieci. Idealnie radzących sobie zarówno podczas przejażdżek po parku, mieście, jak i rodzinnych wypadów za miasto w weekend. Przeważnie wyposażone są w opony o uniwersalnym szybkim bieżniku. Występuję w rozmiarach kół 20", 24" i 26". Geometria ramy pozwala komfortowa wsiadać i zsiadać, dzięki niskiemu przekrokowi. Wszystkie modele wyposażone są w aluminiowe ramy oraz widelce pozbawione amortyzacji.

Trek Roscoe 20

Przedstawiciel dziecięcych rowerów górskich Trek. Zdecydowanie nastawiony na rozwijanie umiejętności naszego dziecka podczas jazdy w terenie i na szlaku. Czerpiący wzorce z dorosłego modelu Roscoe, zaprojektowany z myślą o najmłodszych. Grubsze opony tłumiące nierówności terenu, lekka konstrukcja oparta na aluminiowej ramie z niskim przekrokiem. Ponadto napęd o szerokim zakresie ułatwiający jazdę w terenie oraz hamulce tarczowe, jednoznacznie podkreślają jego terenowy charakter. Model ten dostępny jest w rozmiarze kół 20" lub 24".

Cechy rowerów dziecięcych Trek

Kółka boczne - bardzo przydatne podczas we wczesnej fazie nauki. Podnoszą pewność siebie oraz ułatwiają oswojenie się z utrzymaniem równowagi podczas pedałowania. Rowery dziecięce Trek mają możliwość szybkiego demontażu kółek bocznych za pomocą wygodnego pokrętła. 

Hamulce - rowery dla najmłodszych na kołach 12" wyposażone są w hamulec nożny. Hamowanie odbywa się poprzez obrót korbami do tyłu i działa tylko na tylne koło. Modele na większych kołach posiadają hamulce szczękowe lub tarczowe. Naturalnie dźwignie hamulcowe zostały przystosowane do mniejszych dłoni dziecka, umożliwiając ich komfortową i bezpieczną obsługę. 

Przerzutki - gdy nasze dziecko pewnie utrzymuje równowagę i nie ma problemów podczas pedałowania. Najwyższa pora na przesiadkę na rower dziecięcy wyposażony w przerzutki. Najpopularniejsze i jednocześnie zdecydowanie łatwiejsze w obsłudze są manetki obrotowe. Wymagają one mniejszej siły do zmiany biegów oraz zapewniają nieprzerwany pewny chwyt kierownicy. 

Siodełka - modele rowerów dziecięcych w rozmiarach kół 12, 16 i 20 cali. Posiadają siodełka wyposażone w specjalną rączkę, która ułatwia prowadzenie dziecka na rowerze i jego stabilizację. Może być pomocna, gdy dziecko chwilo nie będzie chciało jechać i trzeba będzie nieść / prowadzić rower. Rączkę tą można zdemontować i zastąpić adapterem na dedykowaną, podnoszącą widoczność i bezpieczeństwo tylną rowerową lampkę.

Rowery dla dzieci dobiera się według rozmiaru koła.

Rowery dla dorosłych dobiera się według rozmiaru ramy, a te dla dzieci według średnicy koła. Rozmiary wynoszą od 12 cali do 26 cali.

W naszej ofercie znajdziesz modele:

  • na 12 calowych kołach: Trek Precaliber 12
  • na 16 calowych kołach: Trek Precaliber 16
  • na 20 calowych kołach: Trek Precaliber 20, Trek Wahoo 20, Trek Roscoe 20
  • na 24 calowych kołach: Trek Precaliber 24, Trek Wahoo 24, Trek Roscoe 24
  • na 26 calowych kołach: Trek Wahoo 26

Rowery dla dzieci to specjalne rodzaje rowerów przeznaczonych dla młodszych użytkowników. Są one zwykle mniejsze i lżejsze niż rowery dla dorosłych, a także posiadają mniejsze koła i krótsze ramy. Rowery dla dzieci często posiadają także mniejsze i lżejsze komponenty, co pozwala na łatwiejszą jazdę i kontrolę. Rowery dla dzieci mogą być również wyposażone w dodatkowe funkcje, takie jak stabilizatory lub specjalne uchwyty na bidon.

Ładowanie...