Rowery dziecięce TREK

 

rowery dziecięce trek

 

Pamiętasz swój pierwszy rower? To poczucie wolności i przygody? Dreszcz, że poruszasz się szybciej, niż mogłyby Cię nieść Twoje nogi? Chcemy, by wrażenia każdego dziecka z pierwszej przejażdżki były wspaniałe, jak też i z każdego kolejnego roweru. Dlatego każdy rower z naszej kolekcji dla dzieci stworzono z myślą o zaszczepieniu miłości do jednośladów, począwszy od rowerów z kółkami stabilizacyjnymi po sprawne rowery górskie dla dzieci.

 

 

Jakiego rozmiaru roweru potrzebuje moje dziecko?

 Co do zasady, właściwy dla dziecka rozmiar zależy od jego wieku i wzrostu. Nie kupuj za dużego roweru z założeniem, że dziecko do niego wyrośnie. Może to spowolnić naukę i źle wpłynie na siebie dziecka. Na właściwym rowerze dziecko czuje się bezpieczniej dzięki czemu szybciej rozwija swoje umiejętności.

 

Rowery dla dzieci dobiera się według rozmiaru koła. 

Rowery dla dorosłych dobiera się według rozmiaru ramy, a te dla dzieci według średnicy koła. Rozmiary wynoszą od 12 cali do 26 cali.

W naszej ofercie znajdziesz modele:

* na 12 calowych kołach: Trek Precaliber 12

* na 16 calowych kołach: Trek Precaliber 16

* na 20 calowych kołach: Trek Precaliber 20Trek Wahoo 20Trek Roscoe 20

* na 24 calowych kołach: Trek Precaliber 24Trek Wahoo 24Trek Roscoe 24

* na 26 calowych kołach: Trek Wahoo 26

 

 

Jak powinien być dopasowany rower dziecka?

Na dobrze dopasowanym rowerze łatwiej nauczyć się jazdy, więc Twoje dziecko lepiej się bawi od samego początku. Co do zasady, udało Ci się uzyskać dobre dopasowanie, gdy dziecko czuje się pewnie i cieszy z jazdy na rowerze. Poniżej pokazujemy wskazówki wizualne pozwalające stwierdzić, czy rower jest dobrze dopasowany do dziecka. Zwróć na nie uwagę nie tylko podczas jazd próbnych w sklepie, ale też obserwując rozwój dziecka i jego umiejętności.