
Plecaki / Nerki rowerowe
Wyjście na rower, nawet krótkie wiąże się z koniecznością, zabrania kilku niezbędnych rzeczy. Klucze, portfel, telefon zmieszczą się w kieszeni, niezbyt komfortowo, ale się da. Gorzej, gdy chcemy zabrać bluzę lub kurtkę, zapasową dętkę, podstawowe narzędzia, ulubionego misia naszego dziecka..





- -15%

- -15%







- -20%

- -20%

- -40,00 zł

- -20%




Plecak lub nerka rowerowe w zależności od preferencji i długości wycieczki będzie idealnym wyborem. Pozwalają one spakować wszystko, co niezbędne i komfortowo podróżować z naszym bagażem. Ponadto zagwarantują nam ochronę podczas upadku, zwłaszcza wyposażone we wkładkę ochronną plecaki.
Plecak rowerowy - cechy szczególne
Ilość bagażu, którą możemy ze sobą zabrać to największa zaleta plecaka. Oferowane modele pozwalają spokojnie spakować się na kilka dni. Do jazdy codziennej, wystarczą nam małe, kompaktowe modele z przewidzianym miejscem bukłak i niezbędne wyposażanie.
Stabilność podczas jazdy to cecha, która wyróżnia modele dedykowane jeździe na rowerze. Przystosowane do stojącej pozycji podczas zjazdów, zostają na swoim miejscu. Zapewniają to szersze pasy nerkowe oraz pasek na klatce piersiowej, których prawidłowe spięcie, eliminuje efekt podskakiwania plecaka na nierównościach.
Wentylowane uszy plecaka z zaczepami na przewód z wodą od bukłaka, gwarantują dopasowanie i komfort. Oczywiście, w zależności modelu stosowane są różne rozwiązania poprawiające przepływ powietrza na plecach.
Praktyczne kieszenie i organizery to kolejna cecha charakterystyczna plecaków na rower. Producenci przewidują specjalne przegródki na zapasowe części, jak również podstawowe narzędzia takie jak multitool, łyżki do opon, pompka itd. Wszystko ma swoje miejsce i może być przewożenie bezpiecznie. Powszechnie stosowane są wyścielone miękkim materiałem kieszenie na okulary lub gogle.
Rosnąca popularność rowerów elektrycznych wpłynęła również na producentów plecaków rowerowych. Powszechne stają się dedykowane przegrody na ładowarkę lub zapasową baterię. Dodatkowy bagaż i waga po prawidłowym dopasowaniu plecaka, będzie niemalże nieodczuwalna.
Ochrona pleców to często nieoczywista, jednak bardzo istotna funkcja plecaków rowerowych. Sam w sobie, umieszczony na plecach plecak zamortyzuje upadek. Niektóre plecaki rowerowe posiadą wbudowane lub wkładany do specjalnej przegrody, panele ochronne. Wówczas plecak spełnia funkcję ochraniacza pleców tzw. żółwia.
Woda jest niezbędna do życia, oczywisty fakt, o którym często zapominamy w euforii jazdy na rowerze. Plecak daje nam zabrać zdecydowanie większy zapas płynu ze sobą, do specjalnego, szczelnego worka zwanego bukłakiem. Ponadto wypuszczony z plecaka rowerowego, zamocowany do ucha plecaka wężyk, ułatwia picie w czasie jazdy.
Nerka rowerowa - jeździj lekko
Plecaki rowerowe mają wiele zalet, jednak pomimo najlepszych systemów wentylacji pleców, grzeją w plecy. Co więcej, spora ilość miejsca, często kusi, aby zabrać zbędne rzeczy, które musimy wieźć na plecach przez wiele godzin.
Nerka rowerowa stanowi idealne rozwiązanie powyższych problemów. Ograniczona ilość miejsca zmusza nas, do zabrania tylko niezbędnego ekwipunku i przemyślenia co jest nam naprawdę potrzebne. Ponadto mniej grzeje nawet w upalne dni.
Zoptymalizowana pod względem dopasowania i stabilności podczas jazdy. Pozwala wozić na co dzień niezbędne akcesoria oraz części zamienne. Zapewniając na tyle dużo miejsca, aby zabrać ze sobą ubranie na zmianę lub kurtkę przeciwdeszczową. Zasada jest bardzo prosta, jeżeli nie potrafisz spakować się do nerki na całodniową wyprawę, znaczy, że wozisz ze sobą za dużo rzeczy.
Bukłak również znajdzie swoje miejsce w nerce rowerowej. Wydzielona na worek z wodą przegroda, gwarantuje mu stabilne miejsce. Wyprowadzanie wężyka i mocowanie do pasa nerkowego, ułatwia uzupełnianie płynów w czasie jazdy.
Bocznie kieszenie są idealne, na przedmioty, które chcemy mieć zawsze pod ręką. Po co zatrzymywać się, aby sięgnąć po żel lub baton energetyczny, skoro możemy go spokojnie wyciągnąć i zjeść bez zatrzymywania się.
Przegrody na niezbędne podręczne narzędzia i zapasowe części, ułatwiają organizację i odnalezienie niezbędnego akcesorium. Niektóre modele posiadają szczelną kieszeń, która gwarantuje, że nawet podczas największej ulewy, schowane do niej przedmioty będą suche i bezpieczne.
Zapasowe bidony, też znajdą swoje miejsce. Dla osób, które nie są fanami jazdy z bukłakiem, a nadal pragną zabrać większy zapas wody, ze sobą. Producenci nerek rowerowych przewidzieli kieszenie siatkowe na dodatkowe bidony. Dedykowane paski lub gumki w nich, gwarantują, że nawet na największych wybojach, bidony, zostaną na swoim miejscu.
Różne wielkości i pojemności, pozwalają znaleźć nerkę na rower idealnie dopasowaną do naszych oczekiwań. Lekkie i minimalistyczne, świetnie sprawdzą się za zabranie podstawowych rzeczy jak klucze, portfel i telefon. Większe, będą towarzyszem całodniowych wycieczek po górach.
Niezbędnik rowerowy - to miej zawsze przy sobie
Wprowadzimy tutaj bardzo prosty podział na akcesoria / wyposażenie, które powinniśmy zabrać ze sobą nawet na przejażdżkę kilka kilometrów od domu. Jak również podpowiemy, co zabrać na dłuższą wycieczkę.
Wariant podstawowy - wystarczy nam nerka lub najmniejszy plecak rowerowy.
- Bidon / bukłak - zapas wody lub innego napoju powinniśmy mieć zawsze przy sobie, niezależnie jaki dystans planujemy pokonać. Nawodnienie to podstawa i trzeba o tym pamiętać.
- Multitool rowerowy - zestaw podstawowych kluczy, może uratować niejedną wycieczkę i umożliwić powrót na kołach. Ważne, aby potrafić skorzystać z posiadanych narzędzi, ponieważ samo się nie zrobi.
- Dętka - nawet jeżeli mamy w rowerze system bezdętkowy, może okazać się ona niezbędna, aby wrócić na rowerze do domu.
- Sznurki / kabanosy wulkanizacyjne - rozwiązanie służące do naprawy większych uszkodzeń opon bezdętkowych. Połączone z płynem uszczelniającym w oponie, umożliwiają załatanie dziury i dojazd do domu.
- Pompki rowerowe / napoje CO2 - polecamy modele teleskopowe pompek, które są bardzo małe, a pozwalają szybko napompowywać oponę. Alternatywę stanowią jednorazowe naboje na CO2, zdecydowanie bardziej kompaktowe.
- Łyżki do opon - bez niech założenie dętki może być znacznie utrudnione.
- Rękawiczki lateksowe - nieoczywista rzecz, która pozwoli nam unikać ubrudzenia rąk podczas wykonywania napraw w terenie. Gdy złapie nas ulewa, możemy użyć ich jako warstwy chroniącej dłonie przed wodą i wychłodzeniem.
- Spinka łańcucha - zajmuje minimum miejsca, a jest niezastąpiona podczas naprawy urwanego w terenie łańcucha.
- Pieniądze - tak, są jeszcze miejsca, gdzie nie można płacić kartą / telefonem / zegarkiem. Warto mieć kilka groszy zawsze przy sobie, na wszelki wypadek.
Wariant rozszerzony - najlepiej mieć większą nerkę rowerową lub plecak. Naturalnie, są to dodatkowe przedmioty, o które należy uzupełnić wyposażenie podstawowe.
- Batony / żele energetyczne - zapas energii może się przydać w najmniej oczekiwanym momencie. Zwłaszcza podczas dłuższych wypraw z dala od sklepów, trzeba zabrać prowiant ze sobą.
- Multitool nierowerowy - przydatny w różnych sytuacjach, zwłaszcza podczas spania pod chmurką. Jednak często podczas napraw rowerowych kombinerki lub nóż mogą okazać się niezastąpione.
- Miernik ciśnienia - pompki ręczne rzadko wyposażone są w manometr, dlatego podczas dłuższych wypraw jest to jedyny sposób, aby sprawdzić ciśnienie w oponach. Pozwoli nam to uniknąć dodatkowych awarii, jak również upewnić się, czy przeprowadzana naprawa była skuteczna.
- Hak przerzutki - będąc pośrodku niczego, hak okaże się niezastąpiony, gdy obecnie zainstalowany w rowerze ulegnie zniszczeniu. Ponadto, nie wszystkie sklepy rowerowe od ręki, będą posiadały hak do naszej ramy.
- Linka przerzutki - jeżeli może się zerwać w najmniej odpowiednim momencie, to tak się stanie. Bądź na to przygotowany. Warto mieć na uwadze, że do poprawnego działania, będzie konieczna regulacja przerzutki.
- Plastikowe opaski zaciskowe (trytytki) - ile razy ratowały one różne sytuacje w Twoim życiu? Nie inaczej będzie podczas wyprawy rowerowej, zabierz je ze sobą, a nuż się przydadzą.
- Kurtka wiatrówka / deszczówka - załamie pogody ma to do siebie, że się go nie spodziewamy, dlatego lepiej być na nie gotowym. Kompaktowych rozmiarów, lekka kurtka na pewno zmieści się do każdego bagażu. Osobiście polecamy, mieć ją zawsze przy sobie, nie tylko na dłuższe wyprawy.
- Oświetlenie rowerowe - zawsze warto mieć przy sobie nawet najmniejszy zestaw lampek rowerowych. Znacząco podnosi naszą widoczność i bezpieczeństwo. Zarówno po zmroku, jak i podczas załamania pogody.
- Apteczka - oby nie była potrzebna, jednak w razie czego dobrze mieć ją pod ręką.
- Gaz pieprzowy - różnie może być, agresywna osoba, bezpański pies, będąc sam na sam, na bezdrożu lepiej mieć się czym bronić.