Opony szosowe

Mierzące niekiedy tylko 23 milimetry szerokości napompowane do ciśnienia nawet 9 barów, opony szosowe od razu zdradzają swój charakter i przeznaczenie. Minimalizacja oporów toczenia przy zachowaniu maksimum trakcji. 

Opony rowerowe szosowe

Dlatego też zwłaszcza w centralnie części bieżnik jest kompletnie gładki. W zależności od modelu i warunków, do jakich jest przeznaczony, opony te mogą pozostać zupełnie gładkie lub posiadać niewielki nacięcia tzw. lamele w części bocznej. Konstrukcja taka ma poprawić trzymanie w zakrętach, zwłaszcza w mokrych warunkach.

Opony gravel

Szczególną kategorię opon szosowych stanowią opony do graveli. Ich założenia nie są aż tak restrykcyjne, jak chodzi o opory toczenia i masę. Dlatego są nieco szersze i ilość bieżnika jest zdecydowanie większa i bardziej widoczna. Należy mieć na uwadze, że opony te częściowo mają pełnić funkcję amortyzacji, dlatego większy balon nadaje do się do tego idealnie. Zapewne nikogo nie zaskoczy obecność wkładek zapobiegających przebiciu oraz systemu TLR (tubeless ready).

Ładowanie...