Opona MTB Maxxis DHR II WT TR EXO

Dzięki całkowicie nowemu wzorowi bieżnika, Minion DHR II jest idealną oponą do agresywnej jazdy grawitacyjnej. Z bocznymi ćwiekami legendarnego Miniona DHF, które zostały zaadoptowane i poszerzone dla DHR II, pazury DHR II jak żadne inne pazury wbijają się w krzywe. Płasko ścięte końcówki środkowe poprawiają przyspieszenie, nacięcia dają płynne przejście podczas skręcania. Kolce w kształcie łopatek w środku wbijają się podczas twardego hamowania i stabilizują rower. Wraz z Minionem DHF z przodu, DHR II jest najlepszym połączeniem dla szybkich torów.

Tubeless-Ready

Opony bezdętkowe mają wiele zalet: Można jeździć z mniejszym ciśnieniem powietrza. Daje to większą trakcję i zmniejsza opory toczenia. A tam, gdzie nie ma węża, zmniejsza się również ryzyko awarii. Opony Maxxis TR są lepiej przygotowane do montażu z uszczelnieniem niż inne gotowe opony bezdętkowe. Stopka opony Maxxis TR jest całkowicie pokryta warstwą gumy, tak jak prawdziwa opona bezdętkowa UST. Oznacza to, że montaż bez rurki jest skuteczny dla wszystkich felg o standardowych wymiarach już podczas pierwszego napełniania i przy niewielkiej ilości płynu.

Ochrona Exo

Ten niezwykle odporny na przecięcia i ścieranie materiał chroni ścianki boczne różnych opon MTB. Jest bardzo ciasno tkana, lekka i bardzo elastyczna. Dzięki temu osiągi opon pozostają przekonująco dobre.

Dual Compound

Dwie różne mieszanki gumowe są przetwarzane na oponę bieżnikową. Maxxis planuje układ mieszanek zgodnie z pożądanymi właściwościami opon.

Wide Trail

Konstrukcja Wide Trail optymalizuje układ bieżnika i kształt opony na współczesnych, szerszych felgach. Tradycyjne opony są opracowywane dla wąskich felg i na szerokich felgach uzyskują zbyt kwadratowy kształt, a tym samym nie zapewniają najlepszych osiągów. Wszystkie opony Maxxis WT są zoptymalizowane dla felgi wewnętrznej o szerokości 35 mm, ale doskonale sprawdzają się na wszystkich felgach o wymiarze wewnętrznym pomiędzy 30 a 39 mm.

Dane techniczne:

  • rozmiar: 29x2,4
  • EXO Protection
  • Wide Trail (WT)
  • Dual Compound
  • Tubeless Ready (TR)
  • 60 TPI

Specyfikacja techniczna:

MarkaMaxxis
Indeks34369
Ładowanie...