Zegarki sportowe

Idealnym wyborem dla wszystkich aktywnych osób, pragnących mierzyć swoje postępy, będą zegarki sportowe firmy Garmin. Zapewniają one nie tylko śledzenie i analizę aktywności, ale poprzez połączenie z telefonem funkcje smartwatcha. Oferta składa się z zarówno z gotowych sprostać ekstremalnym wyzwaniom konstrukcji, jak i delikatniejszych, eleganckich rozwiązań dostosowanych dla kobiet.

Zegarek sportowy Garmin - co je wyróżnia?

Poszukiwania idealnego dla siebie smartwatcha sportowego, powinniśmy zacząć od zdefiniowania swoich potrzeb i oczekiwań mu stawianych.

Zupełnie innych funkcji będzie oczekiwał zawodnik szosowy. Który, głównie podczas jazdy na rowerze korzysta z rowerowego komputera treningowego. Natomiast zegarek będzie używany tylko podczas treningów uzupełniających i regeneracji.

Długi czas pracy baterii, dokładny pomiar różnych dyscyplin sportowych, skupienie wszystkiego w jednym urządzeniu, to wymagania, które postawi zawodnik triathlonowy. Któremu dostosowane do poszczególnych dyscyplin zawodów ekrany aktywności, dostarczą niezbędnych informacji.

Czas działania jest zdecydowanie, tym czynnikiem, który odróżnia zegarek sportowy z GPS od typowych smartwatchy. Topowe modele potrafią wytrzymywać 21 dni w trybie zegarka. Podczas aktywności fizycznej i korzystania z GPS w normalnym trybie pomiaru sygnału osiągami wyniki rzędu 60 godzin. Istnieją naturalnie sposoby, aby ten czas wydłuży, poprzez optymalizację ustawień, gdy zachodzi taka potrzeba. Wówczas czas może zostać podwojony.

Dokładność pomiaru GPS to kolejna cecha wyróżniająca urządzenia firmy Garmin. Wsparcie europejskich satelitów systemu Galileo lub rosyjskiego Glonass. Gwarantuje, że nawet w gęstym lesie nasza pozycja, będzie wyznaczona z wysoką dokładnością 5 do 10 metrów. Precyzyjny sygnał przekłada się również dokładniejszy pomiar prędkości oraz pokonanego dystansu. Natomiast w skrajnych sytuacjach, będziemy w stanie podać dokładne położenie, dla służb ratowniczych.

Mapy wyświetlane na kolorowym ekranie, pozwalają nie tylko zorientować się w terenie. Wbudowane funkcje nawigacji po wcześniej wgranym śladzie lub do punktów zainteresowań. Mogą okazać się niezbędne podczas warunków słabej widoczności tudzież załamania pogody.

Funkcje multisportowe zapewne właśnie ta cecha, sprawia, że zegarki sportowe są częstym uzupełnieniem wyposażenia rowerzysty. Zbierają one w sobie wiele dyscyplin, dla których możemy dowolnie konfigurować ekrany i informacje na nich zawarte.

Wśród najpopularniejszych możemy wymienić:

 • Kolarstwo górskie
 • Jazdę szosową
 • Jazdę w pomieszczeniu
 • eMTB
 • Bieganie
 • Trekking
 • Sporty siłowe
 • Skitour
 • Joga
 • Pilates

Oraz wiele innych, ciągle uzupełnianych wraz z kolejnymi aktualizacjami.

Funkcjonalność możemy dodatkowo rozszerzyć poprzez stosowanie, zewnętrznych czujników pomiarowych. Posiadamy tutaj szerokie spektrum od tętna, poprzez kadencję i moc na połączeniu z trenażerem lub bieżnią kończąc. Parowanie odbywa się poprzez protokoły Bluetooth lub ANT+.

Połączenie z domowym sprzętem treningowym, nie tylko pozwala na wirtualny trening na aplikacjach zewnętrznych dostawców np. Zwift. Możemy również włączyć gotowy trening zapisany w zegarku lub odtworzyć trasę, którą już jechaliśmy. Na podstawie danych zapisanych w śladzie GPS, trenażer sam dostosuje obciążenie w zależności od trudności trasy.

Trener na nadgarstku każda zarejestrowana aktywność jest podsumowana i jesteśmy poinformowani o korzyściach z niej płynących. Zbierane informacje mają na celu wyznaczenie naszego poziomu wytrenowania oraz sugestie, jak trenować, aby dalej się rozwijać. Zainstalowane fabrycznie sugestie treningu siłowego zawierające wizualizacje z przykładami ćwiczeń, czynią dostępny dla każdego domowy trening.

Regeneracja i sen są równie ważne dla sportowca, jak dobrze przygotowany plan treningowy. Zegarki Garmin po zakończonej aktywności podają czas potrzeby do pełnego odpoczynku. Analiza snu pozwala doprecyzować jak szybko, nasz organizm się regeneruje. Bądź na skutek uzyskanego złego wyniku regeneracja może się wydłużać.

Tętno mierzone jest cały czas, gdy mamy założony zegarek. Na jego podstawie, możemy uzyskać analizę poziomu stresu oraz body battery. Niektóre modele mierzą saturację, czyli stężenie tlenu w krwi -czynnik bardzo istotny podczas wypraw wysokogórskich. Wyłącznie dla pań, użyteczna może być funkcja śledzenie cyklu menstruacyjnego.

Portfel na nadgarstku. Funkcja GarminPay wymaga dodatnia karty w aplikacji i już możesz płacić wygodnie i zawsze, gdy masz zegarek ze sobą.

Zegarki Garmin - dla kogo?

Każdy człowiek niezależnie od wieku i płci pragnący rozpocząć swoją przygodę ze sportem. Powinien sięgnąć po te urządzenia. Dostępne plany treningowe dostosowane do poziomu naszej sprawności fizycznej. Krok po kroku poprowadzą nas, do założonego celu. Ciągły pomiar tętna, jakości snu oraz stresu, pozwoli lepiej zadbać o swoje zdrowie, oraz codzienne nawyki.

Osoby aktywne fizycznie szczególnie docenią dużą liczbę parametrów mierzonych podczas aktywności fizycznej. Co więcej, zebrane dane umożliwią analizę po treningu i tym samym wyciągnięcie wniosków, jak dobrać plan treningowy, aby postępy były jak najlepsze.

Garmin Fenix

Topowa seria zegarków sportowych, mająca sprostać nawet najbardziej wymagającym użytkownikom. Bardzo długi czas działania na baterii, wykończenie z wysokiej klasy materiałów, czynią z tych zegarków zaawansowe narzędzia treningowe. Ponadto na wyposażeniu mają możliwość odtwarzania muzyki oraz płatności zegarkiem.

Model Fenix 7 posiada dotykowy wyświetlacz, latarkę oraz wsparcie nowych funkcji jak np. dynamika jazdy na rowerze górskim i pomiar skoków. Do wyboru mamy wersję Sapphire ze szkłem szafirowym o bardzo wysokiej odporności na zarysowania. Panel słoneczny w modelach Solar pozwala ładować zegarek z wykorzystaniem energii słonecznej, znacznie wydłużając czas pracy na baterii.

Do wyboru mamy trzy warianty rozmiarowe:

 • Garmin Fenix 7s 42mm
 • Garmin Fenix 7 47mm
 • Garmin Fenix 7X 51mm

Fenix 6 jest nieco starszą konstrukcją, jednak nadal posiadającą mnogość funkcji spotykanych w najnowszej wersji. Firma Garmin kontynuuje wsparcie, jeżeli chodzi o aktualizacje szóstki. Największa różnica to brak dodatkowego ekranu. Występuję również w trzech rozmiarach takich, wersji ze szkłem szafirowym lub solar.

Garmin Venu 2

Klasa wyższa z rodziny zegarków amerykańskiego producenta. Idealnie łączą w sobie smartwatch (odtwarzanie muzyki, płatności) i funkcje sportowe. Wykonane z wysokiej jakości tworzyw sztucznych. Posiadające czytelny dotykowy ekran oraz estetyczne wykończenie. Będą idealnym wyborem dla osób trenujących regularnie, jednak pragnących zaoszczędzić.

Dostępne rozmiary:

 • Garmin Venu 2 Plus - 43mm posiada dodatkowo funkcje rozmów
 • Garmin Venu 2 - 45 mm
 • Garmin Venu 2s - 40mm
 • Garmin Venu Sq - 40mm posiada prostokątną kopertę

Garmin Instinct 2

Ograniczone do minimum funkcje smart. Monochromatyczny wyświetlacz, brak zbędnych funkcji i gadżetów. Nastawione na wytrzymałość i funkcje sportowe. Zbliżone wyglądem do słynnych Casie G-Shock. Osiągające ekstremalne czasy bez potrzeby ładowania w wariancie Solar. Idealnie dla osób szukających trwałego, precyzyjnego, niezawodnego zegarka sportowego.

Garmin Forerunner

Bieganie i triatlon są twoimi głównymi dyscyplinami? Modele tej serii będą idealnym wyborem, ograniczone inne dyscypliny. Intuicyjne i łatwe przełączanie pomiędzy pływaniem, rowerem i bieganiem, na pewno docenią osoby startujące w triatlonie. W zależności od modelu ilość funkcji oraz możliwości zegarka będzie się różnić.

Garmin Vivofit Junior

Wzory posiadają różne motywy przewodnie oraz tym samym przygody i wyzwania dostępne w aplikacji. Dzięki odpowiedniej ilości aktywności fizycznej dziecko odblokuje kolejek przygody. Aplikacja pozwala rodzicom kontrolować poziom aktywności oraz nagradzać za wypełnione zadania.

Ładowanie...