Wybieramy raki w góry

Patrząc na konstrukcje raków wydawać by się mogło, że dobór odpowiednich jest czynnością prostą i nieskomplikowaną. Na pozór jest to prawda, jednak trzeba pamiętać o tym by przy kupnie zwrócić uwagę na kilka kwestii które postaram się rozjaśnić w tekście poniżej. Zapraszam do lektury. Czytaj dalej Wybieramy raki w góry

Nie ignoruj bielizny termo!

Odzież termoaktywna

Jeśli chcieć rozpocząć kompletowanie ubioru do outdoor’u, należy jako pierwsze obrać na celownik odzież termoaktywną. Posiadanie odpowiednio przemyślanej bielizny termo jest kluczem do komfortu i udanych wypraw górskich w zimnych warunkach atmosferycznych. Czytaj dalej Nie ignoruj bielizny termo!

Zanim kupisz śpiwór…

W 1973 roku w czasie ekspedycji do Patagonii Rab Carrington popadł w poważne tarapaty. Jego pobyt w Buenos Aires nałożył się na strajk w dokach w jego rodzimym kraju – Wielkiej Brytanii. Strajk ten opóźnił dostarczenie mu ekwipunku wraz z potrzebnymi środkami do przeżycia. Sytuacja zmusiła go do zaprzestania ekspedycji i znalezienia źródła dochodu potrzebnego do przeżycia.

Czytaj dalej Zanim kupisz śpiwór…

Gregory – marka inna niż reszta

'plecak gregory

GREGORY

Nieprawdopodobnym wydaje się być fakt, że źródłem powstania firmy produkującej według nas najlepsze plecaki na świecie był pomysł czternastoletniego chłopaka przepełnionego pasją do outdoor’u. Gregory, bo o Nim tu mowa stworzył swój pierwszy plecak w wieku 14 lat a w roku 1970 założył firmę produkującą plecaki z zewnętrznym stelażem. Od początku przyświecał mu jeden cel – tworzenie sprzętu zapewniającego najwyższy stopień komfortu oraz odszytego z najwyżej jakości materiałów. Z roku na rok, dzięki ciągłej wymianie doświadczeń z użytkownikami firma rozwija się tworząc coraz to bardziej zaawansowane modele plecaków. Czytaj dalej Gregory – marka inna niż reszta

Puch czy syntetyk?

Jest wiele powodów dla których ludzie decydują się na kupno kurtek wypełnionych puchem. Głównym jest niewiarygodny stosunek pomiędzy termoizolacją a wagą całkowitą. To jednak nie wszystko. Kurtki tego typu kompresują się do bardzo małych rozmiarów oraz mają wyjątkowo długą żywotność jeśli odpowiednio o nie dbamy. Niestety, odzież wypełniona puchem ma jedną podstawową wadę, jeśli przemoknie, to traci swoje właściwości termoizolacyjne pozostawiając nas w zimnie i wilgoci. Suszenie puchu zajmuję wiele czasu i starań oraz jeśli jest wykonane nieprawidłowo może spowodować uszkodzenie sprzętu.

Czytaj dalej Puch czy syntetyk?